Strona 8 z 22 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 71 do 80 z 216

Temat: Ciężko odpala po nocy / BKD

  1. #71
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    na poprzedniej stronie moj post :

    http://www.a3-club.net/forum/showpos...4&postcount=50

    w ktorym linki :

    http://www.a3-club.net/forum/showthr...t=21923&page=5

    post 3 strony wczesniej, wszystko opisane:

    http://www.a3-club.net/forum/showpos...5&postcount=38

    o srodkach tez jest temat :

    http://www.a3-club.net/forum/showthr...nie#post784233

    wpisalem tylko w wyszukiwarke "czyszczenie" i zaznaczylem "przeszukaj to forum" (8p)
    to naprawde nie jest trudne
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  2. #72
    buliyo's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POZnan*
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    21 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    4. sprawdzic kondycje swojego silnika, zastanowic sie nad nowa glowica np AMC, koszta zazbrojonej/nowej z 2-letnia gwarancja po znizkach w IC to ok 2,500zl
    A co to jest IC? Bo tak przeglądałem już te głowice i wiem że mają lepszą konstrukcję ale cena gołej na allegro to około 2200zł, a z tego co wiem to uzbrojenie to duże koszta...
    Będę wdzięczy Miro za wszystkie wskazówki.
    A co do mojej tezy to zgadzasz się z nią, że to raczej na pewno głowica?

    Tak przeszperałem googla na szybko:
    intercars.com.pl

    INDEKS: AMC908811
    NAZWA: Głowica cylindrów
    OPIS: AMC głowica silnika SEAT ALTEA,TOLEDO,LEON BKD,AZV,BMN 2.0TDI 03- (KOMPLETNA)
    PRODUCENT: AMC

    Dodatkowe informacje katalogowe:
    dla numeru OE - 03G103351E
    dla numeru OE - 03G103351B
    Preparat paliwowy - wtrysk bezpośredni
    artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca 2 - z zaworami
    artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca 2 - ze sprężynami zaworów
    dla numeru OE - 68001295AA

    Czy oni są jakimś dystrybutorem tego producenta, że akurat od nich podałeś ceny?
    Jeśli jest głowica z zaworami i sprężynami to poza uszczelkami czy olejem jakie są jeszcze koszta?
    Mój silniczek tak poza tym jest żyletka, miał dopiero 120tyś

    I jeszcze jedno pytanie.. Jak długo mogę się poruszać w takim stanie i jakie to ma skutki? Oczywiście płynu pilnuje itd.
    Ostatnio edytowany przez buliyo - 29-07-11 o 15:36

  3. #73
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    IC, czyli InterCars
    AMC dla normalnego odbiorcy chyba cos kolo 3tys zl gola
    mechanicy maja bardzo duzy upust, zazbrojona wychodzila w kwietniu ok 2,5tys zl

    musisz znalezc dobrego mechanika, ktory jeszcze wszystko kupi z dobrym rabatem.
    masz 120tys , pewnego przebbiegu, wiec odrazu trzeba wymienic rozrzad z pompa wody.

    musisz przeliczyc czy ci sie oplaca, mieszkasz w poznaniu wiec latwo tez byloby znalezc silnik caly, gielda i szukac kntaktow.

    ale czy konieczna i jest to na pewno glowica ? nie mam pojecia i raczej nikt przez forum ci tego nie odpowie, wrozenie
    moze lepiej najpierw sprawdzic zbiorniczek plynu, czy caly uklad szczelny, chlodnica EGR, to ona czesto daje w **** i takie same objawy , moze tez test na obecnosc spalin itd itp
    wymiana silnika czy glowicy to ostatecznosc, a najgorsze jak wymienisz a dalej bedzie to samo, bo chlodnica byla wlanieta, a ciezkie odpalanie bylo spowodowane jeszcze czyms innym
    ciezko to wymacac, przy takich ubytkach plynu, mialbys rano przy odpaleniu wielka chmure za autem, jakos nie wierze ze takie ilosci moze spalic bez sladu.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  4. #74
    buliyo's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POZnan*
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    21 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    masz 120tys , pewnego przebbiegu, wiec odrazu trzeba wymienic rozrzad z pompa wody.

    musisz przeliczyc czy ci sie oplaca, mieszkasz w poznaniu wiec latwo tez byloby znalezc silnik caly, gielda i szukac kntaktow.

    ale czy konieczna i jest to na pewno glowica ? nie mam pojecia i raczej nikt przez forum ci tego nie odpowie, wrozenie
    moze lepiej najpierw sprawdzic zbiorniczek plynu, czy caly uklad szczelny, chlodnica EGR, to ona czesto daje w **** i takie same objawy , moze tez test na obecnosc spalin itd itp
    wymiana silnika czy glowicy to ostatecznosc, a najgorsze jak wymienisz a dalej bedzie to samo, bo chlodnica byla wlanieta, a ciezkie odpalanie bylo spowodowane jeszcze czyms innym
    ciezko to wymacac, przy takich ubytkach plynu, mialbys rano przy odpaleniu wielka chmure za autem, jakos nie wierze ze takie ilosci moze spalic bez sladu.
    Rozrząd miałem robiony jeszcze w Niemczech, 3k temu. Mam na to fakturę więc myślę że mógłbym to wyeliminować.
    Zrobiłem szybki filmik. Auto stoi od godziny 9 rano po przyjeździe do pracy (po nocy jest podobnie)
    Bączek wydaje mi się jakby niebieski - oto film:


    p.s dajcie znać czy rusza Wam ten film bo wrzucił mi się jako prywatny - zmieniłem ustawienia ale dalej nie odświeża tego..
    Ostatnio edytowany przez buliyo - 29-07-11 o 17:27

  5. #75
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    powiem ci ze mam identycznie u siebie po dluzszym postoju, jesli auto postoi cala noc i dluzej to jest jeszcze gorzej, trzeba pokrecic, taki sam niebieski dymek, resztki oleju moim zdaniem.
    diagnoza chyba ostatnia to uszczelniacze wtryskow do wymiany, wczesniej wymienilem vacupompe, rozrusznik a nawet czujnik temperatury plynu. dawki rozruchowe mam podniesione .
    akurat u ciebie jesli to naprawde jest taki przebieg na to powinno pomoc wlasnie podniesienie dawek

    wszystko to wrozenie, opisywalismy wszystko we wczesniejszych postach i linkach, naprawde nie da sie okreslic jednoznacznie przyczyny takich objawow.

    ciekaw jestem jeszcze zapalania, jak ci auto posoti ze 2dni i jaki jest wtedy dymek
    czy jak jest zimno na polu/dworze/zewnatrz to auto pali lepiej ? sterownik podnosi wtedy wartosci dawek rozruchowych.
    musisz znalezc sobie spokojnego, dobrego mechaniora ktory zacznie cos wykluczac
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  6. #76
    buliyo's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POZnan*
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    21 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    powiem ci ze mam identycznie u siebie po dluzszym postoju, jesli auto postoi cala noc i dluzej to jest jeszcze gorzej, trzeba pokrecic, taki sam niebieski dymek, resztki oleju moim zdaniem.
    diagnoza chyba ostatnia to uszczelniacze wtryskow do wymiany, wczesniej wymienilem vacupompe, rozrusznik a nawet czujnik temperatury plynu. dawki rozruchowe mam podniesione .
    akurat u ciebie jesli to naprawde jest taki przebieg na to powinno pomoc wlasnie podniesienie dawek
    Przebieg i cała historia autka z ASO więc tym bardziej mnie denerwuje, że takie z nim problemy.. Dopiero doprowadziłem DSG do porządku..
    A powiedz mi długo już tak masz? bo kręci dłużej to kręci.. Ale pali.
    Boje się, że jak przyjdą mrozy to nie przeżyje tego ani akumulator, ani alternator.

    P.S Jak wyglądają te testy szczelności głowicy? Trzeba w tym celu rozbierać silnik?
    Mój ojciec jest mechanikiem i będę niedługo odstawiał mu autko, żeby przejrzał mi najpierw wszystkie rzeczy dookoła. Najlepiej gdyby udało się wyeliminować te branie płynu bo jeśli to będzie ginęło w nieznanych okolicznościach to czarno to widzę..

    Pytam tutaj i dyskutuję z Wami bo chciałbym może skonfrontować później różne zdania.
    Wiadomo, że jeden człowiek nie jest w stanie tyle doświadczyć co masa ludzi z podobnymi problemami..

    A.D2 na weekend jadę w delegację, postaram się w poniedziałek rano nagrać filmik i będziemy oceniali.
    Ostatnio edytowany przez buliyo - 29-07-11 o 18:22

  7. #77
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez buliyo Pokaż post
    A powiedz mi długo już tak masz? bo kręci dłużej to kręci.. Ale pali.
    1,5 roku, problem sie nie nasila, jest tak samo, wlasnie w zimie bylo lepiej, bo dawal duzo paliwa, palil bez problemu

    Cytuj Oryginalnie napisane przez buliyo Pokaż post
    Jak wyglądają te testy szczelności głowicy? Trzeba w tym celu rozbierać silnik?
    tak,sam glowica idzie na sprawdzenie w tak zwanym "plaszczu wodnym"
    tak czy tak po zdjeciu trzeba wymienic uszczelke na nowa, sruby itd

    zacznijcie od sprawdzenia dokladnego chlodniczki EGR. wszystko opisane, dopytujesz sie , rozumiem, ale naprawde w kolko klepiemy to samo
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  8. #78
    RobertGTI's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ja też robiłem przekładkę, ale według mnie to nie warto się w to bawić, co jakiś czas dolejesz płynu i jazda.

    Ja dolewałem 200ml/miesiąc, teraz to chyba żałuje ze się za to brałem, mogłem jeździć dalej.

  9. #79
    buliyo's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POZnan*
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    21 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez RobertGTI Pokaż post
    Ja też robiłem przekładkę, ale według mnie to nie warto się w to bawić, co jakiś czas dolejesz płynu i jazda.

    Ja dolewałem 200ml/miesiąc, teraz to chyba żałuje ze się za to brałem, mogłem jeździć dalej.
    Powiem Ci, ze o ile samo dolewanie płynu mi nie przeszkadza to odpalanie niczym starego duzego fiata jest przykre.
    Miałeś u siebie też ten problem?

  10. #80

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łuków
    Auto
    audi 80 1.9tdi+
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    zapowietrza sie układ paliwowy, gdzieś nieszczelność musi być

Strona 8 z 22 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •