Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 104

Temat: ciężko zapala po nocy

  1. #1

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    słupsk
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny ciężko zapala po nocy

    witam wszystkich klubowiczów
    mam problem ze swoim autem mianowicie kiedy temp, otoczenia spadła ok +5 i niżej zaczeły się kłopoty z odpaleniem tak dziwnie zapala jakby agresywnie aż budą zatrzęsie i słychać jakby akumulator był słaby ale drugi podłączyłem i dalej to samo rozrusznik ok ,świece ok, mam też takie objawy często spotykane na forum czyli drgawki jak dojeżdzam do swiateł to czuję jak silnik się trzesie po odłączeniu wtyczki od prętkościomierza drgawki ustają i tak myslę czy te sprawy mają może coś wspólnego czy to dwie inne sprawy?i co jeszcze można sprawdzić .
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 06-10-15 o 14:23

  2. #2

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    słupsk
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    dodam że to 1.9 tdi AGR z 98r

  3. #3
    n0w3y_pl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Westbury
    Auto
    HOOONDA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    dwie ososbe sprawy, drgawki przy dojezdzaniu to dwumas a odpalanie poranne to moze byc czujnik temperatury lub poczatek kontu wtrysku. Bylo o tym duzo jak i o tym jak go ustawic. Powodzenia

    Bylo 8L 1.9 TDI 110@170
    Bylo 8P 2.0 TDI 140@200/425
    Jest honda civic 2.2 i-ctdi 220/450
    plany - ...

  4. #4
    Maugo's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi A6 Q S-Line
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    pytanie czy jak jest zimno to czekasz az zgasnie kontrolka od swiec? czy odpalasz od razu ? czasami warto przekrecic kluczyk poczekac az zgasnie kontrolka i znowu wyłaczyc zapłon i tak zrobic 2 -3 razy zeby swiece sie dobrze rozgrzały, druga rzecz to sprawdz czy nie zostawiasz jakiegos urzadzenia w samochodzie które powoduje ze moze troche rozładowywac Ci sie akumulator. Jesli masz wzmacniacz i skrzynkę czy nie rozłączył Ci sie gdzieś kabel remote.

    co do hamowania na swiatłach, powodów moze byc wiele, moze masz krzywe tarcze hamulcowe ? wątków jest wiele o tym musisz poszukać.
    Zabezpieczenia medyczne imprez masowych
    www.med-event.pl

  5. #5
    kromekkk's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    BMW E36
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    witam
    mialem podobny problem na zimnym silniku tak jakby nie mial sily zakreci.powiem tak wkoncu nie zakrecil rozrusznik w naprawie koszt 160zl cyka jak nowy problem znikl!!Pozdrawiam moze to bedzie to.
    dokladnie tulejki byly wyrabane i cos tam jeszcze.
    Szukam dodatkowej pracy!!!jak by ktoś potrzebował to moge mu wymienić olej,klocki itp.Tylko Poznań!Szerokości życze!!

  6. #6

    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    pabianice
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    witam ja tez mam taki mały problem mianowicie kiedy silnik jest zimny np po nocy i kiedy próbuje go odpalić to nie moge dopiero za drógim razem to sie udaje wystarczy ze tylko lekko zakreci rozrusznikiem nawet na sekunde to za drugim razem odpale a za pierwszym to moge nawet rozładowac akumulator a i tak nie zapali

  7. #7

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    słupsk
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    rozrusznik był sprawdzany aku nowy myślę jeszcze o kącie wtrysku bo tego nie sprawdzałem bo mam vaga311-2 ale nie chodzą mi funkcje zaawansowane może ma ktoś craca żeby odpalić program wtedy może coś się wyjaśni .

  8. #8

    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mierzęcice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez jarroa3 Pokaż post
    witam wszystkich klubowiczów
    mam problem ze swoim autem mianowicie kiedy temp, otoczenia spadła ok +5 i niżej zaczeły się kłopoty z odpaleniem tak dziwnie zapala jakby agresywnie aż budą zatrzęsie i słychać jakby akumulator był słaby ale drugi podłączyłem i dalej to samo rozrusznik ok ,świece ok, mam też takie objawy często spotykane na forum czyli drgawki jak dojeżdzam do swiateł to czuję jak silnik się trzesie po odłączeniu wtyczki od prętkościomierza drgawki ustają i tak myslę czy te sprawy mają może coś wspólnego czy to dwie inne sprawy?i co jeszcze można sprawdzić .
    pozdrawiam
    Miałem podobny problem. Wymieniłem świece, sprawdziłem przekaźnik świec i nic to nie dało. W moim przypadku była to nieszczelność przy filtrze paliwa (bąbelki powietrza w przewodzie paliwa). Po nocy paliwo potrafiło nieznacznie zejść i był problem. Po wyeliminowaniu pęcherzyków samochód pali na dotyk i jest mocniejszy.

    Pozdrawiam

  9. #9

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    słupsk
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    też o tym myślałem po nocy pojawia się bąbel powietrza w wężeku ,ale jest pytanie dlaczego problem z odpaleniem pojawia sie w okresie jesienno-zimowym

  10. #10

    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mierzęcice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Miałem dokładnie tak samo. Wymieniłem filtr jakiś czas temu jak było jeszcze ciepło. Pokazały się bąbelki paliwa ale zapalał dobrze. Jak spadła temperatura to wtedy dopiero był problem. Samochód najgorzej zapalał po nocy, gdyż najdłużej stał. Pozbądź się powietrza, zajmie ci to ok 30 minut. Ja miałem nieszczelność przy wężykach przy filtrze paliwa. Może paliwo schodzi ci od spodu filtra tam jest taki zaworek spustowy. Powietrze może dostawać się też przez zaworek zwrotny na filtrze (jest na dwóch oringach). Jak to nie pomoże to może być przekaźnik świec (109) bądź klapa gasząca (dokładnie zawór). Było o tym na forum.

    Pozd.

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •