Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 104

Temat: ciężko zapala po nocy

  1. #41

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez wiosna600 Pokaż post
    A powidzcie mi jaki najlepiej plyn wlac do chlodnicy i ile litrów wchodzi?
    G12 kupiony w Skodzie

  2. #42
    kromekkk's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    BMW E36
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    jak spuścisz stary i wlejesz nowy nic się nie tanie wydaje mi się o ile się nie mylę ze nawet nie trzeba odpowietrzać układu.wystarczy spuścić i wlać nowy ale gdyby trzeba było odpowietrzać to można to zrobić za pomocą poluzowania górnego węża i dodaniem gazu żeby zaczoł płyn lecieć wężem wtedy będziesz wiedział ze się odpowietrzyło, jeszcze jedna metoda to jak odkręcisz waz górny i poleci woda sprawdź na nawiewach czy leci tobie cieple powietrze oczywiście jak się woda nagrzeje ,narazie wlej nowy płyn i zobacz na wskaźniku temperatury jak się będzie grzał silnik jak za szybko skoczy na 90 stopni to będzie to oznaczać ze jest zapowietrzony układ ale w tym przypadku od razu sprawdź czy będzie lecieć cieple powietrze jeżeli będzie zimne to trzeba odpowietrzyć układ ale wydaje mi się ze w audi nie trzeba sam się odpowietrzy wystarczy zaczekać aż się nagrzeje silnik i otworzy termostat wtedy wleje sobie resztę płynu do układu wtedy zgasisz silniczek dolejesz płynu do chłodnicy i po kłopocie.
    Pozdrawiam co złego to nie ja
    Szukam dodatkowej pracy!!!jak by ktoś potrzebował to moge mu wymienić olej,klocki itp.Tylko Poznań!Szerokości życze!!

  3. #43

    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cieszyn
    Auto
    Audi A3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Wielkie dzieki Kromekkk!!!

  4. #44
    owieczka's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    1.9TDI AXR+
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    112 razy
    Podziękował
    40 razy

    Domyślny

    Witam
    Mam silnik 1.9 tdi AGR po wymianie filtra paliwa pojawiły sie problemy z odpalanie po nocy. Były pęcherzyki powietrza w przeźroczystym wężyku idącym do pompy. Wymieniłem cybanty i zostawiłem uchylony korek z baku...pęcherzyki zniknęły problem pozostał.
    Dodam, że szwankuje wyświetlanie temp na liczniku tzn nigdy nie pokazuje 90 stopni jak było to wcześniej (pokazuje ok 80 stopni nawet po 100 km). Kiedy samochód stoi temp ta szybko spada.
    ciecz chłodząca ma przynajmniej 2 lata jest czysta i nie ubywa jej.
    Sprawdzam Vagiem co jakiś czas i żadne błędy się nie pojawiają.

    Najgorzej sytuacja ma się w momencie kiedy już odpalę samochód po nocy przejadę ok 1 km muszę go niestety zgasić i załóżmy po 30 min ponownie odpalić. Wtedy przy ponownym odpaleniu kręci w nieskończoność

    Proszę o pomoc z góry bardzo dziękuje

  5. #45
    kromekkk's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    BMW E36
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    owieczka dziwny objaw ale wydaje mi sie ze niestety ale chyba pada tobie pompa paliwa
    Pozdrawiam co zlego to nie ja
    Szukam dodatkowej pracy!!!jak by ktoś potrzebował to moge mu wymienić olej,klocki itp.Tylko Poznań!Szerokości życze!!

  6. #46
    owieczka's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    1.9TDI AXR+
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    112 razy
    Podziękował
    40 razy

    Domyślny

    Juz rozwiązałem problem paliwo mi zaciągało z powrotem do zbiornika. Wytwarzało się podciśnienie i autko muliło co jest normalne przy dieslu. Wystarczyło dmuchnąć do zbiornika i sprawa załatwiona. Coś po prostu zebrało się na tym sitku które jest w baku. Teraz autko hula aż miło ))

  7. #47

    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cieszyn
    Auto
    Audi A3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Chłopaki wymieniłem płyn w chłodnicy i czujnik temperatury i nic sie nie poprawiło dalej jak postoi przez noc to czujnik sie zapala i nieronwno pracuje silnik nie mam pojecia co to moze byc moze ktos pomorze

  8. #48

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Volvo S40 2.0D
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam,

    U mnie zaczyna sie ten problem pojawiać gdy nadeszly chlodniejsze noce. Pierwsze odpalenie po nocy wyglada tak, ze kreci, kreci potem kreci wolniej, zapala sie lampka ABS i kreci i zalapie. Nastepne palenie juz od strzalu.
    W sierpniu wymienialem filtry, w tamta zime wymienialem swiece i akumulator.
    Swiece dzis sprawdzilem - wszystkie sprawne, aku tak samo.
    Myslicie ze pora na rozrusznik?

  9. #49

    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pleszew
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Witam, a ja mam dość podobne zmartwienie. Od pewnego czasu mam problem z odpalaniem mojej A3 1,9 TDI rok 96 problem jest z rana po dłuższym postoju auta, od miesiąca zapalałem można powiedzieć że za drugim razem ale od kilku dni dopiero po którymś razie a dzisiaj w ogóle nie odpaliłem.
    W ubiegłym roku wymieniłem filtr paliwa, świece żarowe teraz na wiosnę, szwamkuje mi troszkę rozrusznik bo czasami robi grrrr, ale ogólnie kręci aż do padnięcia akumulatora tak jakby nie dostawał paliwa. Byłem u mechanika powiedział mi że wszystko jest ok i mam jechać do elektryka. Może ktoś mi pomoże podając jakieś wskazówki.
    Pozdrawiam i proszę o szybka odpowiedź.
    Ostatnio edytowany przez konkak - 11-10-10 o 18:31

  10. #50
    pawciob80's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sierpc
    Auto
    A3 8L 3d
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Odswiezam temat. Mam problem z rannym odpalanie tdi 110KM. Po odpalaniu pusci biala chmure pochodzi minute(na prawidlowych obrotoach) i nagle zaczyna kopcic na szaro. Kopcenie przestaje po przejechaniu. CZego moze byc to problem.

Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •