Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 12

Temat: Stuki przy ruszaniu i zmianie biegów

  1. #1

    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kłodzko/Wrocław
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX

    Domyślny Stuki przy ruszaniu i zmianie biegów

    Mam pewien problem, gdyż od niedawna wydobywały się stuki spod auta ale było to jeszcze znośne. Mechanicy stwierdzili, że to skrzynia biegów jest do wymiany (dali mi fachową poradę abym napchał trocin do skrzyni i sprzedał auto wymienili mi płyn w skrzyni i na tym się skończyło) Dziś pogorszyło się i to bardzo, przy cofaniu coś stuknęło aż się przeraziłem i wogóle samochód ledwo co chciał wycofać. Teraz przy dużej prędkości kiedy zmieniam biegi strasznie stuka jakby miało coś odlecieć zaraz i lekko rzuca autem. Jest to takie mataliczne stuknięcie jak rurą o rurę. Nie wiem co to może być, nie chciało mi się wierzyć że to cała skrzynia bedzie do wymiany więc przed chwilą dogłąbnie przeszukałem forum i zobaczyłem, że może to być koło dwumasowe. Co wy na to ?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 14-10-15 o 17:33

  2. #2
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    ale specjaliscie sprzedawac autko bo skrzynia sie psuje ludzie
    skrzynie mozesz dorwac za 600zl co do wymiany to nie dawaj im tego bo jeszcze napchaja trocin do twojej starej i poweidza ze zrobili
    OOOO UWIELBIAM




  3. #3

    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kłodzko/Wrocław
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX

    Domyślny

    600 zł kosztuje nowe koło dwumasowe więc wolałbym raczej je wymienić, jeżeli oczywiście okaże się, że to to. A mam pytanko, czy koło musi być do danego modelu, to nzaczy czy muszą się zgadzać wszystkie oznaczenia jak np. w moim przypadku - AHF - 1.9 TDI 110KM, gdyż mój kolega miał niestety wypadek swoją A3 i auto nadaje się do kasacji tyle, że on posiadał wersje 90 KM...

  4. #4

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    BIG34, napisz gdzie można kupić nowego dwumasa za 600 zł to kupie natychmiast i jeszcze ci czteropak postawię

  5. #5
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    BIG34, a sprawdzali ci mechanicy podpore/lape skrzyni biegow?? ta mocowana do kolyski?? bo jak sie ona wyrobi to wlasnie przy zmianie biegow, ruszaniu, hamowaniu itp moga dochodzic wlasnie stuki z tamtych okolic
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  6. #6

    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kłodzko/Wrocław
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez _RS
    BIG34, napisz gdzie można kupić nowego dwumasa za 600 zł to kupie natychmiast i jeszcze ci czteropak postawię
    no może przesadziłem, że nowa ale bardzo dobra używka

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DTM
    a sprawdzali ci mechanicy podpore/lape skrzyni biegow??
    Kiedy byłem pierwszy raz nic takiego nie sprawdzali zastanawiali się bardziej nad tym co może gryźć ją w środku.. ostatnio nie byłem z tym u mechanika, gdyż nie mam czasu a Niunia stoi w garażu no i szukam nowego mechanika

  7. #7
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DTM
    BIG34, a sprawdzali ci mechanicy podpore/lape skrzyni biegow?? ta mocowana do kolyski?? bo jak sie ona wyrobi to wlasnie przy zmianie biegow, ruszaniu, hamowaniu itp moga dochodzic wlasnie stuki z tamtych okolic
    dokladnie ! sprawdz czy czasem wogole nie "ucielo" sruby od łapy wchodzacej do skrzyni, bo wtedy sa stuki , a przy wstecznym dramat.
    podobno mozna ja sciac (ta srube) jak sie gdzies zawadzi, to sa extremalne przypadki, ale wszystko jest mozliwe.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  8. #8

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętokrzyskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Odswieże troszke temat A mianowicie ostatnio zauważyłem że odkreciła sie, pekła lub została ucieta jedna z dwóch śrub (widziana na zdjeciu z linka) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...0bf4e6475.html którymi przykrecona jest skrzynia biegów do poduszki na podłuznicy. Śruba ta lata sobie w ta i spowrotem i nie moze wypasc ani nie da sie jej wyciagnać bo jest za dluga i przeszkadza jej w tym podluznica ( i nie da sie jej tez wkrecić). Wczesniej tez mialem objawy takiego głosnego stuku/ pukniecia podczas ruszania ale ustał A teraz mam problem jak temu zaradzic czy trzeba bedzie opuscic silnik poniezej podluznicy i wyciagnac srube i zobaczyc czy ja ucielo czy sie tylko odkrecila a moze lepiej podnieśc silnik bawil sie ktos juz moze w takie rzeczy? dodam ze wstadzalem z drugiej strony sruby druta i zdaje mi sie ze czesc sruby została w srodku bo podczas wyciagania i wciskania sruby drut stal w miejscu. Ale czy to mozliwe zeby tam na gorze ucielo śrube jak śruby ktorymi mocowana jest łapa pod silnikiem/ skrzynia sa cale dodam tez zdazylo mi sie nieraz zawadzić podwoziem ( wózkiem/ kołyską/ łapą) o wybrzyszenia ,koleiny na naszych swietnych drogach. Mam nadzieje ze nic z tego powodu powazniejszego sie nie zrobi ale wole to zrobic jak ma mi sei skrzynia urwac
    Ostatnio edytowany przez qwer105 - 03-03-10 o 19:16

  9. #9

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętokrzyskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    raz

    Talking

    hej doradzi mi ktos

  10. #10
    n0w3y_pl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Westbury
    Auto
    HOOONDA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    odgrzebie, jak rusze dynamicznie, strzele ze sprzegla to mam stukot, przy nie delikatnej zmianie biegu tez moge wywolac ten stukot, podczas zmiany turbiny pokrecilem przeglubem, tym z podpora i lozyskiem, i jest luz na wejsciu do skrzyni z centymetr przod tyl, czy tam jest jakis przeglub wewnetrzny ? bo nic takiego nie zauwazylem.

    Bylo 8L 1.9 TDI 110@170
    Bylo 8P 2.0 TDI 140@200/425
    Jest honda civic 2.2 i-ctdi 220/450
    plany - ...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •