Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 34

Temat: Skrzypi przy hamowaniu z górki

  1. #1
    Endrju BB's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny Skrzypi przy hamowaniu z górki

    Witam,

    Przeszukałem forum ale nie znalazłem podobnego tematu.

    Zauważyłem, że przy nacisku na koło (np. ostrym zakręcaniu "z górki") w momencie wciśnięcia hamulca pojawia się jednorazowy "skrzyp" (jak podczas siadania na stare łóżko). Na początku myślałem, że to np. gumy stabilizatora ale po wymianie okazało się, że to nie to. Na dodatek zauważyłem, że dźwięk pojawia się tylko przy wciśnięciu hamulca (jak ostro skręcam bez hamowania dźwięk się nie pojawia). Czyli skrzyp pojawia się gdy koło jest obciążane, a klocki zaciskają się na tarczy.

    Czy ktoś się spotkał z czymś podobnym? Dodam, że zawieszenie jest w dobrym stanie (amorki i sprężyny sprawdzone), a klocki i tarcze były wymieniane w zeszłym roku (od tego momentu przejechałem może z 12000 km). Nie przeszkadza to w jeździe ale strasznie denerwuje...

  2. #2
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    generalnie nie ma co piszczec w ukladzie hamulcowym poza klockami.wyda Ci sie to banalne ale czy sprawdzales sam pedal hamulca?Problem jest o tyle dziwny ze dzieje sie to tylko gdy zjezdzasz z gorki i skrecasz.Jak wygladal drazek stabilizatora?tzn byc wyslizgany w miejscu gdzie przychodza gumy stabilizatora?Moze lacznik stabilizatora jest zuzyty albo luzny.kolejna mozliwoscia moga byc gumy na wahaczu,moga byc juz wyrobione i w momencie gdy hamujesz minimalnie "przeciagaja" sie.
    Who I am? I am a the Champion.

  3. #3
    Igor1981's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    A czy skrzypienie pojawia się przy dużym skoku przdniego koła ale nie spowodowanym hamowaniem? Np. przejazd przez próg zwalniający albo podjazd/zjazd z wysokiego krawężnika?

  4. #4
    Endrju BB's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Co do drążków stabilizatora to są w dobrym stanie, a gumy oraz łączniki były niedawno wymieniane. Tak jak pisałem - skrzyp pojawia się w momencie wciśnięcia hamulca podczas ostrego skręcania przy wolniejszej jeździe (np. skręcanie na parking) lub w trasie podczas hamowania na zakręcie przy zjeżdżaniu z górki. A jeżeli chodzi o progi zwalniające to również czasem skrzypnie jak na nich wciskam hamulec

  5. #5
    plewan's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kołobrzeg - Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Czy problem pojawia sie w momencie hamowania i redukcji biegu ? np z 5 na 4 lub 4 na 3 ?

  6. #6
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Endrju BB Pokaż post
    A jeżeli chodzi o progi zwalniające to również czasem skrzypnie jak na nich wciskam hamulec
    z tego wynika ze nie tylko podczas skrecania slychac piszczenie,sprawdz gumy na wahaczach
    Who I am? I am a the Champion.

  7. #7
    plewan's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kołobrzeg - Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    jesli skrzypi przy redukcji to polecam temat
    http://a3-club.net/forum/showthread....125#post435125

  8. #8
    Igor1981's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Endrju BB Pokaż post
    A jeżeli chodzi o progi zwalniające to również czasem skrzypnie jak na nich wciskam hamulec
    Hamuje się przed progiem a nie na nim, szkoda amortyzatorów

    Sprawdź osłony amortyzatorów z przodu, takie czarne z "harmonijka", mi "skrzypiały" kiedyś niemiłosiernie przy większej pracy amortyzatora.

  9. #9
    Endrju BB's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Plewan - nie skrzypi przy redukcji.

    Prosto - nic nie piszczy, jest tylko skrzyp ("tam i z powrotem" tzn coś przyjmuje naprężenie i oddaje).

    Jak naciskam auto na parkingu to nic nie skrzypi.
    Tak jak pisałem skrzypi tylko przy nacisku na koło i zaciśniętych klockach (dlatego najłatwiej to zauważyć przy zakręcaniu o 90 stopni (gdy nacisk na koło jest duży).

  10. #10
    luki8L's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sroda Slaska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam, ja mam dokładnie takie same objawy. Zgrzyt przy wciśniętym hamulcu i skręcie, obojętnie w którą stronę - uściślając, zgrzyt pojawia się czasami jak wciskam hamulec i zaczynam skręcać, a czasami gdy puszczam hamulec podczas skrętu. W zasadzie nie zależy to od prędkości. Wydaje się jakby dochodził bardziej z tyłu - jednak trudno powiedzieć dokładnie, zlokalizować źródło jest ciężko...
    Na kanale sprawdzałem zawieszenie - bujałem auto, góra, dół i na boki - i jedyne co zaobserwowałem to zgrzytanie sprężyny (z tyło z lewej) jakby w miejscu mocowania na osi, tak jakby minimalnie się ocierała o kielich, czy jak to się nazywa. Niestety usunąć zgrzytania się nie udało, smarowanie nie pomogło, ale dalej będe w tym miejscu szukał.
    Jedno wiem, że wymiana tarcz i klocków nie ma nic do tego - ostatnio wymieniałem i tak jak skrzypiało wcześniej, tak skrzypi dalej.
    na weekend będę walczył dalej - dam znać.
    2.0 TFSI ~300 KM automat, ino APR dolot

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •