Pokazane rezultaty 1 do 2 z 2

Temat: Kluczyk scyzoryk A3 8L od A do Z

  1. #1
    bjks88's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny Kluczyk scyzoryk A3 8L od A do Z

    Udokumentowałem lekko cały proces zakładania sterownika z kluczykiem scyzorykiem, może się komuś przyda myślę ,że ten sposób wychodzi najszybciej i najtaniej. Moja A3 to zupełny golas, ma moduł komfortu który nie obsługuje pilotów.

    Na początek najlepiej to sprawdzić, bo jeżeli Twój moduł komfortu obsługuje piloty to bardziej opłacalny będzie zakup używanego scyzoryka i dodanie go do samochodu. Oznaczenie m. k. można sprawdzić na jego obudowie albo przez VAG-COM.
    Tutaj jest wyszczególnione które moduły co obsługują:

    http://www.digakom.com/katalog.php?T...=A&KAT_SORT=A3

    Jeżeli Twój moduł nie obsługuje pilota można kupić sterownik centralnego zamka z pilotami scyzorykami, ja kupiłem coś takiego:

    http://www.remotronix.com/sterownik-...8-tt-p-91.html

    Następnie trzeba dociąć grot na wzór starego i kupić transponder immobilizera. Wchodzimy w VAG-COM i klikamy na ekranie z wyborem modułu immobilizer. Jeżeli zamiast danych tj. numeru seryjnego itp, wyrzuci "Address bitte" lub coś podobnego, znaczy ,że mamy immobilizer starszej generacji, stałokodowy. Pasuje do niego transponder ID13. Natomiast jeżeli wyrzuci numer i inne informacje mamy immo zmiennokodowy i trzeba kupić transponder ID48. W obydwu przypadkach koszt to jakieś ~15zł.

    Gdy już mamy pilota z dociętym grotem należy go rozkręcić i obok grotu mamy miejsce na transponder. U mnie po włożeniu było trochę luzu, więc zalałem go cienką warstwą kleju z pistoletu. Następnie trzeba dodać nasz klucz do immobilizera. Robimy to następująco:

    W vag comie klikamy kolejno:
    [17] instruments -> logowanie (0+pin immobilizera) -> adaptacja [10] -> kanał 21 i klikamy read. Jest to obecna liczba naszych kluczyków w pamięci. Wpisujemy sumaryczną liczbę jaką chcemy mieć kluczyków i następnie test i save. Czekamy aż lampka immo zgaśnie. Wyciągamy kluczyk, wkładamy następny i znowu na zapłon, czekamy aż kontrolka zgaśnie i tak aż dodamy wszystkie kluczyki.

    Teraz zabieramy się za podłączanie sterownika. Aby było wygodnie trzeba zdjąć trochę plaściorów. Na początek otwieramy klapkę bezpieczników i odkręcamy śruby zaznaczone na rysunku:



    Pod kierownicą z prawej strony jest jeszcze jedna śruba i cały plastik powinien wyjść do nas. Odłączamy też wtyczki od przełączników związanych ze światłami. Następnie odkręcamy trzy śruby widoczne na zdjęciu i zdejmujemy plastik widoczny pod klamką od maski:



    Gdy już to mamy gotowe, ściągamy plastik do którego przyczepiona jest skrzynka bezpieczników. Wszystko na końcu powinno wyglądać mniej więcej tak:



    Teraz możemy zabrać się za podłączanie. Do brązowej kostki widocznej na samej górze na zdjęciu poniżej podłączymy przewody otwieranie/zamykanie naszego sterownika.



    Podłączenie ma wyglądać tak (otwieranie to biało czarny, biały zamyka):



    Możemy sprawdzić czy znaleźliśmy prawidłowe kabelki podłączając próbówkę samochodową lub jakiś przewód z żabką do masy auta, a następnie przytknięciem do danego przewodu, oczywiście przy zamkniętych drzwiach, gdyż centralny w naszych Audi jest sterowany masą.

    Przewody podłączyłem tak ,że zerwałem izolację, zrobiłem kółeczko i włożyłem do wtyczki do "sekcji" odpowiedniego kabelka. Następnie złączyłem je cyną i zalałem tam gdzie było lutowane klejem z pistoletu.

    W całym tym podłączaniu ważnym punktem jest połączenie z masą. Często jakieś usterki czy nieprawidłowości w działaniu wynikają właśnie z kiepskiego połączenia sterownika z masą. Najlepiej zdobyć gdzieś kółeczko, zacisnąć w nim przewód masowy od sterownika i przykręcić nakrętką która jest pod kierownicą. Są tam też przykręcone przewody masowe z innych urządzeń. Jeżeli w Twoim sterowniku każą podłączyć dwa żółte kable z masą tak jak na schemacie wyżej to tak samo trzeba to zrobić, ja je akurat po prostu podłączyłem do tego "głównego" masowego.

    Następnie szukamy stałe 12V. Ja znalazłem w tyle skrzynki bezpieczników, gruby czerwony kabel. Można to fajnie zrobić przeciskając przez opaskę zaciskową przewód i zamykając z tyłu klapkę tak ,że nic nam się przypadkowo nie odłączy.

    Teraz coś co najwięcej krwi mi napsuło - kierunkowskazy. Nie jest to obowiązkowe ale fajnie mieć jakąś sygnalizację czy sterownik zamknął auto Najłatwiej to podłączyć się pod manetkę przy kierownicy.
    Pociągamy kierownicę jak najbardziej do siebie i w dół. Odkręcamy dwie śruby na śrubokręt krzyżakowy (cienki długi) które znajdują się w dwóch małych otworkach na dole osłony kolumny. Górna osłona kolumny powinna sama wyjść nam do góry. Odpinamy kostkę od manetki kierunków i podłączamy dwa w moim przypadku brązowe kabelki z diodą do czarno-białego i czarno-zielonego przewodu. Tutaj nie bawiłem się w lutowanie tylko zacisnąłem na brązowych przewodach od sterownika konektorki i wcisnąłem je po prostu w odpowiednie miejsca we wtyczce.

    Opisu montażu diody LED imitującej alarm chyba nie muszę pisać teraz sprawdzamy czy wszystko działa i jeżeli tak to składamy do kupy i cieszymy się działającym pilotem scyzorykiem. Jeżeli ktoś ma możliwość dołożenia oryginalnego pilota to gorąco zachęcam. Jednak jakość oryginalnego scyzoryka jest lepsza i nie trzeba też bawić się w podłączanie tego wszystkiego.







    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=73b73...bbf1dfcc154787
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-08-15 o 18:40

  2. #2
    Tomek.iphone4s's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dodam tylko od siebie ze zamiast grzebac przy kierownicy to przy zdjetej oslonie przy podstopnicy jest cala wiazka ktora leci progiem od strony kierowcy i tam mozna podpiac sie pod kierunkowskazy (kolory przewodow takie same jak napisal kolega) ja podlaczalen tak u siebie.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •