Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 20

Temat: Glosne: tarcie, obcieranie

  1. #1

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stefanowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny Glosne: tarcie, obcieranie

    Witam, mianowicie 2 dni temu zaczęło cos trzeć, glos dochodzi z lewego kola przedniego, ale szybko ustalo. Ale dzisiaj to dalo mi popalic :
    zaczeło głosno trzec jak by mialo cos sie zatrzec, nic nie pomagalo przyspieszenie jedynie zatrzymanie sie, tarło przez caly czas, lekko przy skrecie ustawalo. Tarcze +klocki wymienione caly uklad przeczyszczony.
    Moze to lozysko ale nic nie piszczy, jutro podniose koło i zobacze.

  2. #2
    Jay's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kościerzyna
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Sprawdź czy nie masz pękniętej gumy od przgubu.. Pewnie piasek Ci się tam dostał i dlatego tak robi.. Prawdopodobnie będziesz zmuszony wymienić przegub skoro tarcze i klocki wymieniałeś... Pozdro

  3. #3
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Jak kolega mial to wczesniej i ustalo to raczej przegub odpada ( juz dawno by sie zatarl )

    Masz chlapacze? moze poprostu chlapacz sie zagial i trze o kolo ( mialem tak u siebie jak wjechalem w duza kaluze )
    Albo opona o nadkole trze.

  4. #4
    kromekkk's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    BMW E36
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    jak ci wymieniali klocki i tarcze to ja bym sprawdzil czy miedzy klocki nic nie wpadlo i nie robi szumu i sprawdzil bym tez czy klocki nie stracily okladziny i ona nie wpadla miedzy nie i spawdzil bym czy jest dobze piasta dokrecona i sprawdzil bym tez czy oslona tarczy nie ociera gdzies i tez bym sprawdzil czy sa dobrze dokrecone sruby trzymajace klocki.Oczywiscie napisalem to co ja bym sprawdzil zeby nie bylo ze znowu *******y pisze i nabijam sobie posty!!!
    pozdrawiam
    Szukam dodatkowej pracy!!!jak by ktoś potrzebował to moge mu wymienić olej,klocki itp.Tylko Poznań!Szerokości życze!!

  5. #5
    MICEK's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZSL
    Auto
    BMW Touring 5 i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    moim zdaniem drobny kamyk dostał się między osłone tarczy a tarcze i dla tego słychać taki dzwięk.trochę odegnij ją powinno pomóc

  6. #6
    Jay's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kościerzyna
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Pytanko... Kiedy wymieniałeś klocki i tarcze? Bo takie objawy miałem właśnie przy rozklekotanym przez piasek przegubie... Ale obstawiałbym też obcieranie o chlapacz

  7. #7
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    oczywiscie sprawdz to o czym pisali koledzy nizej bo kazdy z nich moze miec racje.swoja droga musilabys miec wyjatkowego pecha zeby wplad Ci jeden kamien i wypadl(bo napisles ze ustalo) a nastepnego dnia wpadl nastepny i powodowal takie odglosy.kamien nie jest z tytanu i predzej czy pozniej starlby sie i wypadl.ja proponuje wynontowac klocki,przeczysci,przesnarowac prowadnice zacisku i delikatnie papierkiem sciernym przelecie scieralna czesc klocka.lozyska zazwyczaj bucza i slychac je na zakretach aczkolwiek nie jest to regula.a chlapacze przypadkiem nie sa plastikowe?a jednak nieszczesny kamyszek.
    Ostatnio edytowany przez PROSTO - 07-12-09 o 19:03
    Who I am? I am a the Champion.

  8. #8

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stefanowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny Tarcie

    Problem rozwiazany.
    Powod: maly kamyczek wpadł i ocieral.
    A juz myslalem ze to cos grubszego bedzie.

    Mam jeszcze jedno pytanie:
    Mam male luzy, mechanik powiedział ze to na przegubie wewnetrznym ale ze to norma ze tak ma byc a mie to denerwuje, bo jak depne to jest male udezenie, co radzicie?
    Dodano:
    A chlapaczy niemam , mysle ze to mojej A3 by nie pasowalo, niedlugo wrzuce wiecej fotek bo zaszly male zmiany.
    Ostatnio edytowany przez WHEELMAN - 07-12-09 o 19:04 Powód: Automatyczne łączenie postów

  9. #9
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez WHEELMAN Pokaż post
    Mam jeszcze jedno pytanie:
    Mam male luzy, mechanik powiedział ze to na przegubie wewnetrznym ale ze to norma ze tak ma byc a mie to denerwuje, bo jak depne to jest male udezenie, co radzicie?
    Ten luz to kazdy ma ( przynajmniej tak ASO twierdzi ) ale nie powinien byc na tyle duzy zebys slyszal to przy ruszaniu

  10. #10
    Stacho's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radzionków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    [QUOTE=WHEELMAN;506657]
    Mam jeszcze jedno pytanie:
    Mam male luzy, mechanik powiedział ze to na przegubie wewnetrznym ale ze to norma ze tak ma byc a mie to denerwuje, bo jak depne to jest male udezenie, co radzicie?
    Dodano:
    QUOTE]

    Ostatnio robiłem kolesiowi ANG. Zerwał mu sie wieloklin na półosi od strony przegubu wewnetrznego. Kupilismy uzywke ( kompletna póloś i tez miała bardzo delikatny luz w tym miescu. ( Chce zaznaczyc ze luzu nie było na samym przegubie lecz na wieloklinie pólosi i przebubu) Tak wiec to chyba norma ze sie to wyrabia a sprzyja temu z pewnoscia gwałkowne ruszanie i "ostra jazda".

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •