Pokazane rezultaty 1 do 8 z 8

Temat: 2 gi raz pada przegub proszę o pomoc

  1. #1

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielec
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny 2 gi raz pada przegub proszę o pomoc

    Witam,
    nie znalazłem w tematach. Po skrócie : miałem ostatnio problemy ze skrzynią biegów ( poszła łapa ). Wszystko zostało naprawione dodatkowo został wymieniony przegub zew. Po ok 4 tygodniach przegub się rozwalił a ja rozkraczyłem się na środku ulicy bez możliwości wrzucenia jakiegokolwiek biegu. Dodam,że nie było żadnych objawów - nic nie stukało, nie pukało auto chodziło bardzo dobrze. Nagle z 3 biegu wpadł luz i było po jeździe.
    Założony został lepszy nowy przegub ale podobno mam lekko przesunięty silnik po bombie ( podobno przyczyna uszkodzenia przegubu? ) i jest kwestią czasu aż ten przegub padnie znów. Auto mam ponad 2 lata i nie miałem do tej pory z nim problemów ( wiedziałem, ze było po wypadku). Przez 2 lata jeździłem i nic się nie działo dlatego mam pytanie : czy mechanik nie robi mnie w konia mówiąc, że teraz nagle jest taka poważna usterka?
    pozdrawiam

  2. #2
    juhas100's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    no fucking airride
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BXE
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    zmień mechanika bo jak wcześniej przed robota było wszystko okej może zostało mu podczas składania tego wszystkiego kilka śrubek i teraz liczy że będziesz go odwiedzał co kilka tygodni:0 zawsze to pare groszy dla niego$) hyhy a poważnie to zmień mechanika
    [sigpic][/sigpic]

    Brak mi mojej a3

  3. #3
    kromekkk's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    BMW E36
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    szkoda ze nie jesteś z Poznania bo zobaczył bym sam czy jest tak jak mówi mechanik.ale tak jak już niżej kolega napisał jak było wszystko oki to tak powinno być a nie ze teraz jest gorzej to albo złe łapę zamocował albo źle przegub poskładał.bo to dziwne jest ze jeździłeś dwa lata i nic się nie działo albo jest jeszcze taka opcja ze założył tobie jakiś inny przegub a ten nowy zorbie zabrał.
    Szukam dodatkowej pracy!!!jak by ktoś potrzebował to moge mu wymienić olej,klocki itp.Tylko Poznań!Szerokości życze!!

  4. #4

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielec
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Za pierwszym razem gdy padła skrzynia ( urwała się łapa tak jak pisałem to podobno skrzynia się na osi zatrzymała ). Od razu pojechałem do mechanika - auto stukało i jechało tak jakbym ciągnął z tyłu przyczepę, bardzo ociężale. Skrzynia została wyciągnięta coś tam zespawali ( nie jestem ekspertem mechanicznym więc sorry za ogólne informacje), łapa założona i było wszystko ok ( koszt naprawy 750 zł ) przez 2/3 dni po czym znów zaczęło stukac przy skręcie Podjechałem i stwierdzili przegub - zamówiono nowy( 250 zł ), założyli i było niby Ok przez miesiąc aż do ostatniej awarii kiedy zostałem bez biegów - co wcześniej nigdy się nie zdarzyło - przy awarii skrzynie miałem biegi wszystkie... Teraz 350 zł na nowy przegub i podobno się za jakiś czas znów zepsuje. Czy taki ciąg zdarzeń trzyma się logiki? Bo jakoś te 2 lata bez awarii auto przecież jeździło a silnika nikt nie ruszał więc nie wiem czy jest przesunięty czy nie, ale jeździło OK.

  5. #5
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    ale na zerwanie przegubu nie ma reguly, wystarczy ostro ruszyc przy skreconych kolach i mozna zerwac
    a to ze masz silnik przesuniety na lapach tez moze robic swoje, zwyczajnie przegub moze byc albo za krotki albo za dlugi w stosunku do umiejscowienia calej reszty.
    to sa tylko dywagacje, probowalbym pogadac, pokazac problem komus innemu,
    moze przegub zostal zle dobrany..



    moze byc tez tak, jak robili auto po dzwonie to zrobili to nic nie wymieniajac, kombinujac z jedna lapa, spawanie itd. zeby bylo taniej
    wytrzymala dwa lata, nawet mogla sie przyczynic do zlej pracy skrzyni, urwala sie, przyszla nowa fabryczna lapa ktora jest minimalnie inna i juz nie pasuje, tu moze byc problem, przegub mogl byc dobry, faktycznie moze byc tak ze nawet jak wsadzisz nowy to on poleci..

    w tym momencie przydalby sie dobry blacharz a nie mechanik, zeby wszystko sprawdzil, jak Kuba mowi lapy sa przykrecane do podluznic, tam moze byc problem
    Ostatnio edytowany przez Miro - 16-12-09 o 12:33
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  6. Podziękowania dla Miro za pomoc w problemie

    woody (16-12-09)

  7. #6
    kuba84's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Sól FNW
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Jak sam mówisz auto po wypadku, może było coś kombinowane z mocowaniem silnika i skrzyni. Generalnie łapy silnika i skrzyni są przykręcane i pasują w zasadzie w jednej tylko pozycji.

    Może być tak że jest jakiś problem z podłożnicami itp. ciężko powiedzieć nie widząc, w każdym razie gdy podłużnice i karoseria jest prosta wszystko do siebie pasuje idealnie i nie ma żadnych problemów z włożeniem silnika i skrzyni i co do zasady nie ma żadnego pola manewru, łapy pasują na otwory i wszystko

  8. Podziękowania dla kuba84 za pomoc w problemie

    woody (16-12-09)

  9. #7
    RadekK.'s Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kędzierzyn-Koźle
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez woody Pokaż post
    Teraz 350 zł na nowy przegub i podobno się za jakiś czas znów zepsuje.
    Podjedź do innego mechanika, żeby sprawdził po tamtym, ewentualnie poczekaj aż padnie ten nowy przegub i wtedy podjedź. Może tylko ten pierwszy był jakiś felerny, a mechanik wymyślił na prędce bajke żeby się nie bawić w reklamację tamtego. A może być tak jak koledzy piszą, że przy składaniu po wypadku, ktoś stuningował łapę, żeby było dobrze, a teraz po założeniu oryginalnej jest krzywo.

    Pzdr
    Radek K.

  10. Podziękowania dla RadekK. za pomoc w problemie

    woody (16-12-09)

  11. #8

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielec
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    No zobaczymy. Mam nadzieję, że wytrzyma długo. Jeśli chodzi o mechanika to jest jednocześnie zakład blacharski i to bardzo dobry ( zaczynali od blacharki). Pozostaje w takim razie jeździc, na razie jest wszystko OK i mam nadzieję, że tak zostanie.
    Dziękuję wszystkim za informacje.
    Pozdrawiam

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •