Pokazane rezultaty 1 do 2 z 2

Temat: Dziwne dzwięki przy wyłączaniu silnika i świst w okolicy paska

  1. #1

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi A3 1.9 TDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny Dziwne dzwięki przy wyłączaniu silnika i świst w okolicy paska

    Witam

    Mam następujący problem od wczoraj przy wyłączaniu silnika coś tak jakby uderzało albo hacząc o coś przestawało się kręcić. Po tym objawie od razu otworzyłem maskę i zacząłem nasłuchiwać. Co jakiś czas słychać było dziwny pisk, świszczenie w okolicach rozrząd/ pasek alternatora przy pracy silnika na wolnych obrotach.

    Wtedy wyłączyłem klimę myśląc że to może sprężarka a odgłos przy wyłączaniu to rozprężanie gazu.

    Posłuchałem jeszcze i po jakimś czasie zaczęło coś jakby już nie piszczeć tylko trzeć okolicach pasków (jakby pasek o plastik).

    Pasek rozrząd nie przesunięty. Nic nie wchodziło w drgania nie biło żadne kółko od paska alternatora. Jedynie to taki jakby pręt przy górnej rolce paska alternatora idący w dół wzdłuż paska, który zlokalizowałem jako amortyzator naciągu (może błędnie) miał delikatny luz na górze jak nim poruszałem. A rolka w rozrządzie ta metalowa od góry na pasku, jak ją przekręciłem to dziwnie brzmiała jakby łóżysko ale mógłby to być dźwięk przesuwania się jej po pasku.


    Nie mam 100 procentowej pewności kiedy rozrząd był wymieniany bo auto kupiłem niedawno ale z książki serwisowej wynika ze 60 tys km temu.

    Przepraszam za tak długi wywód ale chciałem wszystko dokładnie opisać.

    Chce zawieźć auto do mechanika ale chciałbym już mieć pogląd co to może być.

    Mam też pytanie czy zna ktoś może jakiegoś dobrego mechanika który by się tym zajął?

    Bardzo proszę o pomoc

  2. #2
    interno87's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CW/GD
    Auto
    A3 Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Neron na rozrząd to już czas najwyższy - zagadaj do mnie na PW to podeśleCi numer do dobrego mechanika - gościu ma imie Marcin a na foum VW golf ma ksywe ZOLTAR - ogarnia temat TDi i powinien pomóc, przy tym ma ceny przyzwoite bo dopiero otwiera duży zakład

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •