Pokazane rezultaty 1 do 3 z 3

Temat: Pomocna dłoń

  1. #1

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Daewoo Lanos 1.5
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny Pomocna dłoń

    Witam serdecznie!
    Już się przedstawiłem w odpowiednim dziale ale zrobię to jeszcze raz ;] i wyjaśnię o co mi chodzi ;]

    Mam na imię Łukasz liczę sobie 20 wiosen które jak dotąd szczęśliwie przeżyłem w Katowicach Giszowcu (oczywiście wyjeżdża się poza Katowice ale 75% życia właśnie na tym terenie tzn Silesii/Śląsku ;])

    Jestem młodym kierowcą fascynują mnie "piękne" częściej sportowe niż "limuzyno-podobne" samochody (czasami tuningowane ale musi być "konkretny" tzn rozsądny nie taki a'la need for speed gdzie do wagi samochodu trzeba doliczyć 1,5t plastiku z odzysku....) mimo iż nie jestem mechanikiem to i tak lubię grzebać przy moim samochodziku (pierwszy ^^) tzn Daewoo Lanos z 98 roku silnik 1.5 8V 86KM...

    Jeżdżę krótko bo zaledwie od września i jestem świadom tego że nie należę do grona doświadczonych kierowców (jeszcze )

    Wydaje mi się że poza samą jazdą samochodem trzeba też coś wiedzieć na jego temat tzn specyfika jazdy/konstrukcja/zalety oraz wady itp...

    DLATEGO! Chciałbym abyście koledzy i koleżanki poradzili mi nad wyborem modelu samochodu ;]

    Konkretnie interesuje mnie Audi 8L przedział wiekowy 2000-2003 (po lifcie)
    Audi A3 1.8T 150/180KM LUB S3 1.8T 209KM

    Ogólnie kupując taki samochód chciałbym go mieć na lata dla własnej satysfakcji (że mam AUDI ^^)... nie kupiłbym auta dla "szpanu" żeby mi extra głośno muzyka grała opony kręciły się w miejscu na światłach podczas ruszania czy coś w tym stylu ^^ Jakbym tak chciał to bym kupił golfa albo hondę civic...

    Przyznam się bez bicia... Nie znam się... ale chcę abyście mi powiedzieli co się z czym je ;]


    Do rzeczy:
    Audi A3 1.8T 150/180KM
    Często wydawane z bogatym wyposażeniem wszystko ładnie pięknie i w ogóle cud miód malina... Taaaa.... Tylko o co chodzi z tym chłodzeniem turbiny??
    Jeszcze Nigdy nie miałem do czynienia z autem z turbiną więc... jakbym miał coś spieprzyć to wolałbym wiedzieć dlaczego ^^ lub przynajmniej próbować temu zapobiec ;]
    W pewnym czasopiśmie samochodowym redaktor bardziej pozytywnie ocenił model z silnikiem 150KM niż jednostkę 180KonnoM - ktoś wie dlaczego?
    Jakie są zalety i wady tego samochodu jakie wydatki w przypadku awarii?
    Różnice pomiędzy silnikiem 1.6, lub zwykłym 1.8 (pomijając osiągi)?

    Audi S3 1.8T 209KM...
    Standardowo montowane zawieszenie sportowe -2cm tak? dobrze mówię?
    Co się stanie jak mi to "szlag trafi"? Mogę zamontować np. standardowe zawieszenie z A3-ki? tak samo hamulce i inne rzeczy? Ogólnie czy podzespoły z A3-ki pasowałyby do S-ki i czy nie przeszkadzałoby to w jej eksploatacji?

    A3/S3
    Wyczytałem też wiele skarg na temat wycieków to z tej to z tamtej części silnika i innych podzespołów... pękająca głowica...

    Dobra rozumiem... kupując używane auto trzeba się liczyć z niespodziankami i ich konsekwencjami... Ale Waszym zdaniem czy Audi A3/S3 to rzeczywiście dosyć awaryjne auto?

    Proszę Was o ogólne zdanie na temat tego auta (zwłaszcza tych z turbiną)
    i wyrozumiałość ;] Wiem ze jestem laikiem i mogę troche pisać od rzeczy roztrzepanie ale jestem w kropce.... albo Audi A3/S3 które mi się marzy już długi długi czas albo Peugeot 206 2.0GT albo...

    Z góry BARDZO dziękuję za wyrozumiałość i odpowiedź

    Serdecznie Pozdrawiam
    Łukasz/KuSter


    EDIT:
    Jak wygląda sprawa Gazu w Audi z silnikami 1.8T?


    Napęd na cztery koła.... bajka ;]

    EDIT:
    Jeżeli umieściłem temat w nieodpowiednim dziale proszę moderatora/kę o jego przeniesienie
    Pozdrawiam

    EDIT:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez monik Pokaż post
    KuSter89, witamy serdecznie! jeśli zaś chodzi o Twój dylemat to sprawa wydaje się prosta - jeśli Cię stać na zakup i utrzymanie S to nie ma się nad czym zastanawiać... no ale - od tego typu dyskusji są odpowiednie działy, do których zapraszam

    witam również wszystkie inne zbłąkane owieczki, które nareszcie trafiły w odpowiednie miejsce
    Właśnie... to jak się ogólnie przedstawia utrzymanie takiego autka?
    Ostatnio edytowany przez KuSter89 - 21-12-09 o 21:48

  2. #2
    musicArmani's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    nowy sącz
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    kolego to forum jest pełne informacji o które dopytujesz, wystarczy tylko poszukać, użyj wyszukiwarki i wszystko jasne. Zadałeś mnóstwo pytań , ale o jedno się rozchodzi przy Twoich rozmyślań nad wyborem auta - budżet. Ile masz pieniedzy do rozporządzenia? A3 a S3 to różne auta tak naprawdę, jeśli chodzi o części to do S3 nie da się podpasować z A3 , inaczej wygląda sprawa w drugą stronę. Tak samo kwestia Ski , jest to znacznie droższe auto od A3ki.
    Co do pytania o turbinę ; trzeba taki pojazd inaczej traktować niż wolnossającego, tzn w lecie/zimie rozgrzewasz samochód nie przekraczając obrotów do 2 tys aż dojdzie do 90 stopni . Jak ostrzej pojedzisz i na dłuższym odcinku, mniej więcej 1 km jedziesz spokojnie , podczas jazdy najlepiej się chłodzi silnik, jak dojedziesz pod dom , tak z 30 sekund , nawet minute na luzie zostawiasz żeby się schłodziła turbina i dopiero gasisz. Dotyczy to TDI jak silników benzynowych z turbiną

  3. #3
    Zachodniopomorskie neoeinz's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Passat B5fl
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    soryy ale wszystko jest, wystarczy poszukac.

    zamykam
    .......

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •