Strona 6 z 28 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 271

Temat: Antena - płytka pod nią

  1. #51

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szklarska Poręba
    Auto
    Audi,Vw Polo 6R
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Nie musisz jej nawet odkrecac,nr.stopki jest na naklejce(naklejka na przewodzie) pod podsufitka,tam gdzie stopka(koncowka przewodu od stopki) laczy sie z przewodem ktory leci w lewa strone.

  2. #52
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    tak zaako, dokłądnie tak jak na załączonych przezemnie fotkach, ale wszystkie stopki w aukcjach mają złączke FAKRA albo RAKU 2, a moja to nawet nei wiem co to jest... Dziś jade do serwisu bo już mi się Radio Maryja znudziło...

    EDIT:

    Właśnie wróciłem z serwisu... Stopka anteny o podanych numerach to koszt jedynie 208 zł ;] [; ;] [;
    Choćbym miał zębami tą wtyczkę przełożyć do zamiennika, to tak zrobie. życzcie mi good luck.. ;]
    Ostatnio edytowany przez etanol - 22-03-11 o 13:55

  3. #53
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    DObra Panowie sprawa rozwiązana, zamówiłem zamiennik i przy okazji zwierzyłem się z Moich prywatnych problemów ziomkowi, który to sprzedaje na allegro i jest tak:
    Ja posiadam wtyczke RAKU 2 lecz "męską" więc jest to odwrotność tego co oferuja na aukcjach... serwisie... i wogóle. Gośc nie pierwszy raz spotkał się z tym i powiedział, że niektóre nieudane samochody miały po prostu odwrotnie montowane końcówki co niektórych wprowadza w błąd bo nawet zamawiając w serwisie otrzymamy zawsze stopkę anteny z końcówką RAKU 2 "żeńską"
    Piszę to, poneiważ kiedyś ktoś może spotkać się z tym problemem i zdziwić się, a forum trudne do przeglądania nie jest i daj Boże niech najpierw znajdą ten wątek nim wydadzą w serwisie pieniążki w błoto. MOja Radaj i rada elektronika jest taka, aby kupić zamiennik za 39 zł i przełożyć stary kabelek wraz z wtyczką do nowe stopki, kabel jest dwużyłowy (napięcie podawane jest rdzeniem przewodu) a płytka w stopce wsadzona jest na wciska. także troche lutu i każdy podoła. Pozdrawiam i życze wszytskim przemyślanych zakupów.
    Stopka Serwis Audi: 208 zł
    Stopka Allekro: 48 zł
    Jakość "prawdopodobnie podobna"

  4. #54
    maciek1632's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    no pisalem w 46 poscie ze w aso powiedzieli ze od ok. 2001r. byly jakies zmiany czyli cos w tym racji jest
    A3 8L 1.6 AKL 101KM --> A4 B5 1.9 TDI AFN 190KM --> S3 8L 1.8T APY 210KM

  5. #55
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    no tak ale ja zrozumiałem, że Tobie chodziło o zmiane rodzaju tego wzmacniacza. bo przed liftem jest pod dachem płytka a po lifcie w stopce, tak na to wychodzi. a stopke wszyscy sprzedają oryginalnie ze złączką RAKU 2 żeńską, a u mnie jest na odwrót. Pewnie jakiś Turas składał moją audiole i na LOVE PARADE się śpieszył, tylko za wcześnie pigułe zarzucił i robote spartolił...

  6. #56
    grendolf's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nysa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ok. U siebie przerobiłem już co nieco.
    Po rozłożeniu stopki faktycznie wzmacniacz był skorodowany.
    Wtyk mam tak jak u etanola. Albo to zbieg okoliczności albo tak ma być fabrycznie i nie jako pomyłka produkcyjna. To, że na allegro występują z odwrotnym wtykiem raczej by sugerowało na starsze rozwiązania. W Polo z 95r właśnie pasował wtyk jak w aukcjach.
    Po zmontowaniu anteny nadal coś u mnie jest nie tak. Napięcie środkową żyłą dochodzi - sprawdzane miernikiem. Musiałem coś źle zlutować. Jutro to sprawdzę.
    Dodam, że te lepsze zamienniki oryginalnych anten z wzmacniaczem są o tyle fajne, że mają (moja np miała) więcej uszczelnień, nawet śruby zalane były czymś w rodzaju silikonu, nie wspominając o uszczelkach.

  7. #57
    Mazowieckie dmdash's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    211 razy
    Podziękował
    183 razy

    Domyślny

    grendolf jakie masz radio w aucie?
    There's only one word you need to know. Low.

  8. #58
    grendolf's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nysa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jeżeli chodzi o to to mam niefabryczne, ale o separatorze pamiętałem
    Właśnie mówię, że na środkowej żyle idzie napięcie.
    Niestety nadal mam słaby odbiór, nawet gorszy niż na niesprawnej starej stopce (tamta zapewne miała zwarcie do bata więc jakoś odbierała).
    A zatem, środkowa żyła daje napięcie. Ekran po stronie radia ma masę. Ekran po stronie stopki również. Stopka ma jakiś niewielki opór więc uznaję, że nie ma zwarcia. Tym bardziej, że wcześniej działało w poprzednim aucie idealnie z tym samym separatorem i radiem...
    Jak podepnę bez separatora sygnał jest lepszy. Może wtyk separatora nie łączy? Jakieś pomysły?
    Ostatnio edytowany przez grendolf - 25-03-11 o 06:34

  9. #59
    kamil17932's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    panowie podpinam sie pod temat , mam problem z radiem tzn w miescie odbiera pieknie a juz poza tylko rmf, radio mam nie fabryczne. rozebrałem antene dzis i w niej była plytka jak u entola tylko ze z mojej anteny wychodza 3 kable . 2 grubsze podajze jeden sygnal drugi masa skrecane skretka i jeden na wsuwke chyba od zasilania i nie wiem czy wymieniac antene czy kupic ten separator bo takowego nie widzialem a nie wiem co poprzedni wlasciciel zrobił

  10. #60
    kamil17932's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    ??????

Strona 6 z 28 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •