Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 50

Temat: Dmucha spod kurka wlewu oleju

  1. #41
    patryciusz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Jak oleju ci nie ubywa to bym się nie przejmował. Większość tdi jak sprawdzisz w ten sposób to pluje olejem jedne mniej drugie więcej.

    Quattro 165KM

  2. #42

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Dzięki wielkie za odpowiedź, jak będę miał trochę czasu to przejadę się do mechanika.

  3. #43
    Sensej's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnobrzeg/Kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    67 razy

    Domyślny

    same uszczelniacze to nie są duże pieniądze, gorzej jest jak przychodzi zdjąć głowicę, rozebrać ją, dotrzeć gniazda zaworowe i założyć do kupy. pewnie z demontażem i montażem z 600zł ale teraz strzelam bo sam do mechaników nie jeżdżę

  4. #44

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Czy to może mieć coś wspólnego za lekkimi wibracjami silnika na luzie? bo czasami takowe występują. Zwłaszcza jak silnik jest zimny. Z dwumasem jest chyba wszystko ok bo po wciśnięciu sprzęgła wibracje nie ustają.

  5. #45
    Zachodniopomorskie neoeinz's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Passat B5fl
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    z tego co juz gdzies czytalem nie powinno sie owierac korka w PD... dymek bedzie lecial bo przeciez olej goracy jest, ... nie szukajcie problemow tam gdzie ich nie ma
    .......

  6. #46

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    we
    Auto
    3BG
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    50 razy

    Domyślny

    koledzy u mojego kumpla w octavii aum 1.8t jak odkrece korek i poloze go luźno to po chwili zacznie się przesuwać aż spadnie. W dodatku z wlewu smierdzi przepalonym olejem :/ Turbo ładuje wzorowo, wszystkie logi ok, wyciekow brak. Zuzycie oleju na poziomie 0.5l/1500km wiec idzie sporo. Gdzieś czytalem ze to moze byc odma co tu radzicie zrobic na poczatek

  7. #47

    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mikołów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny Biały dym spod korka oleju i bagnetu.

    Witam
    Mam pewien problem, wczoraj sobie jadę, w trakcie sekundy zaczął się gotować, a za mną kłęby białego dymu. Stanąłem na poboczu, sprawdziłem olej i prawie cały olej spalił, dowlokłem się na stacje, uzupełniłem i niby wszystko ok, ale spod korka oleju i bagnetu są przedmuchy i pełno białego dymu. Dodam, że silnik po remoncie 3 tyg temu. I nie wiem co to może być, tj. podejrzewam, że uszczelka ale jednak mam nadzieję, że to jakaś pierdoła, bo nie uśmiecha mi się znowu grubej kasy wkładać do tego auta, chyba że jechać do mechanika z reklamacją?

    EDIT
    Do zamkniecia. Okazało się, ze przez pierwsze 2 - 3 k km jest to normalne po honowaniu bloku, problem jest z elektryką, że nie zawsze się włącza wentylator.
    Ostatnio edytowany przez Dukov - 25-06-16 o 12:27

  8. #48

    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    #r4d3on

    sprawdzić kompresje, analize spalin, ale ja obstawiałbym uszczelniacze/pierścienie, niestety ale 0/5 na 1500 to juz spora strata.
    U mnie przy takiej ilości pierścienie były do wymiany.

  9. #49

    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mikołów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    @r4d3on

    Ja właśnie byłem u kumpla, który jest mechanikiem (nie ten co mi remont zrobił, biegi mi nie wchodziły akurat i z braku części skleił wodzik na kropelce dopóki mi innego nie zamówi ) i jego poprzednie auto to A3, ja mam pełno białego dymu i kolega stwierdził, że to odma, zresztą właśnie dlatego tutaj wszedłem, bo szukam jakichś schematów, bo jakieś pierdoły samemu trzeba zacząć robić.

  10. #50

    Data dołączenia
    Jan 2023
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pułtusk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Exclamation Uszczelka korka oleju

    Witam, jestem od niecałych 2 miesięcy w posiadaniu a3 8l 1.8t arz 2000r.
    Zakupiłem ostatnio uszczelkę do korka wlewu oleju bo kosztuje ona grosze. Założyłem ją, gdyż okazało się ze jej w ogóle nie było. I tu jest problem. Wcześniej zanim założyłem uszczelkę to po odkręceniu korek podskakiwał, natomiast teraz ani drgnie, nawet jak go podniosę. Tak powinno być? Czy może tej uszczelki ma w ogóle nie być
    Na dniach będę zmieniać całą odmę wraz z zaworkami OEM, gdyż mam zarzygane kolanko odmy i coś rzeźbione z wężykiem odmy idącym do kolektora ssącego.

    Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •