Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 51

Temat: TDI ciężko pali na zimnym - rozwiązanie

  1. #11
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez SAiLO Pokaż post
    W kazdym razie, czy ktos ma moze fotki w ktorym miejscu zlokalizowane sa swiece zarowe w BKD?
    są pod pokrywą zaworów przy pompowtryskach, lepiej zleć to komuś obytemu w tej praktyce.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  2. #12
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Sztomel Pokaż post
    nie zgodzę się z tym, silniki TDI PD o symbolu BKD już mają sterownik świec żarowych J179 :
    http://img63.imageshack.us/img63/8844/83922793.jpg
    http://www.tdi-tuning.pl/tools/2.0TDi/2.0tdicd/25.jpg
    http://www.tdi-tuning.pl/tools/2.0TDi/2.0tdicd/26.jpg

    identycznie jest w silnikach nowej generacji czyli TDI CR.
    Pewnie ,że można nazwać 4 styczniki sterownikiem świec żarowych....Wg twoich artykułów licznik też można nazwać: sterownik z wyświetlaczem na tablicy wskaźników...
    Troszke więcej selektywności w czytaniu


    Poza tym w jednym artykule piszą ( i na rysunku widać) ,że świece zasilane są stałym napięciem (włączanym na różne długości czasu) ,a zaraz w następnym znowu ,że napięciem malejącym aż do 2V... Jedno przeczy drugiemu , a opis ciągle do 2.0 TDI CD(R).
    A najlepsze jest określenie sygnał o stałej częstotliwości z modulacją szerokości impulsu. Autor chyba zapomniał ,że jak się szerokość impulsu zmienia to zmienia się automatcznie częstotliwość....

  3. #13
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MiG25 Pokaż post
    Pewnie ,że można nazwać 4 styczniki sterownikiem świec żarowych
    nie wiedziałem, że 4 styczniki mają zdolność monitorowania stanu pracy świec żarowych i informowania o tym sterownik silnika

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MiG25 Pokaż post
    Poza tym w jednym artykule piszą ( i na rysunku widać) ,że świece zasilane są stałym napięciem (włączanym na różne długości czasu) ,a zaraz w następnym znowu ,że napięciem malejącym aż do 2V... Jedno przeczy drugiemu , a opis ciągle do 2.0 TDI CD(R).
    A najlepsze jest określenie sygnał o stałej częstotliwości z modulacją szerokości impulsu. Autor chyba zapomniał ,że jak się szerokość impulsu zmienia to zmienia się automatcznie częstotliwość....
    możesz wskazać treść oraz rysunek, z których wynika, że świece zasilane są stałym napięciem ? ja się tego nie dopatrzyłem,
    w kwestii "sygnału o stałej częstotliwości z modulacją szerokością impulsu" gdzie jedno przeczy drugiemu to owszem - wyłapałeś tę sprzeczność ale nie wyłapałeś, że spowodowana ona jest błędną stylistycznie konstrukcją zdania napisanego przez autora - łatwo się przecież domyślić (na podstawie rysunku w 2 linku), że sygnał o stałej charakterystyce wychodzi ze sterownika silnika i trafia do "sterownika świec" a dopiero w sterowniku świec następuje modulacja szerokości tego sygnału ale co tam, przekonałem się, że lubisz mieć ostatnie zdanie więc kończę na tym poście moje wypowiedzi w tym temacie i pozdrawiam.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  4. #14
    istanbul's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    Seat
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Jacek Pokaż post
    Wszystko fajnie pięknie ale moje pytanie co ma zawór egr do odpalania ,Rozumiem ze czyszczenie wpłynie na dynamike auta jesli bedzie nagar na kolektorze ale jaki ma niby wpływ na odpalanie ?
    Zdziwiłbyś się - kiedyś przez to nie mogłem odpalić samochodu. Okazało się , że nadmiar syfu blokował klapę gaszącą i pozostawiał ją w pozycji zamkniętej. Po wyczyszczeniu zero problemów

    pzdr

  5. #15
    Marcinn87's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Witam moze ktos wie jak fachowo sie nazywa Kabel do Swiec żarowych , lub niech poda numer

  6. #16
    spontanicznie's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żory
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Niedawno mialem mojego ASZ u mechanika, bo byl jakis wyciek, zlokalizowal go gdzies w okolicach walka rozrzadu. Powymienial jeszcze kilka rzeczy jak pompa hamulcowa, fajki od swiec zarowych plynu chlodniczego i filtry i dodal zebym kiedys jeszcze przyjechal na sprawdzenie pompowtryskow bo cos slabo pali na zimnym. Rzeczywiscie, auto beznadziejnie pali ale... przed oddaniem go do niego palilo idealnie. Czasem przy wiekszych mrozach po nocy musialem 2-3 razy zakrecic, ale teraz jest tragedia jak po 8 godzinach postoju w dzien musze go kilka razy krecic. Oddam mu go spowrotem w piatek lub w sobote, ale chcialbym wiedziec jakie moga byc tego przyczyny zeby nie zbyl mnie slabymi pompowtryskami, bo chyba to niemozliwe, zeby popadały w przeciągu tygodnia...

    Dodam jeszcze, że na zimnym silnik wydaje dziwne dźwięki, takie metaliczne ocieranie się czegoś.
    Ostatnio edytowany przez spontanicznie - 18-12-13 o 18:48

  7. #17

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    inna
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    witam, mam ten sam problem co "spontanicznie" silnik ALH. Pali strasznie ciezko, czasami po 4x probuje. Na poczatku tez wydaje dziwne dzwieki takie metaliczne, ale po chwili [przestaje i na cieplym co jakis czas tylko.

  8. #18
    lizuk1990's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kozy/Bujaków
    Auto
    Audi A3 1.9 TDi QUATTRO
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Ja mam pytanie, wymieniłem świece żarowe w moim ASZ i przy temperaturach około -7do -15 grzeją długo- około 5sekund. Następnie muszę dłużej pokręcić troszkę i zapala. @ sekundki pracuje nierówno i jest ok... Najbardziej nurtują mnie te świece- czy aby nie za długo się grzeją???

  9. #19
    Zachodniopomorskie neoeinz's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Passat B5fl
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    No jest zimno. Tak te silniki mialy maja i beda mialy...hak dowali -20 -30 to beezie jeszczd gorzej !!

    Wyslane z kalkulatora...
    .......

  10. #20
    lizuk1990's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kozy/Bujaków
    Auto
    Audi A3 1.9 TDi QUATTRO
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    neoinez dzięki, czyli wszystko jest w normie

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •