Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 18

Temat: [2.0TDI] Odpalanie na ciepłym, rogrzanym silniku

  1. #1
    rad-ko's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny [2.0TDI] Odpalanie na ciepłym, rogrzanym silniku

    Witam. W poszukiwaniu na forum odpowiedzi na moja dolegliwosc spędziłem troszke czasu, lecz nie znalazłem nic konkretnego - Sprawa dotyczy jak w temacie "odpalanie na ciepłym, rogrzanym silniku i dziwny hałas..." a konkternie gdy silnik jest rozgrzany - zgaszę i ponownie próbuje odpalic pod pedałem sprzęgła słyszalny jak i wyczuwalny jest znaczoncy hałas tj. tak jakby ktoś mocna uderzał w niego młotkiem od spodu - z reguły zahałasuje i odpali! Dodatkowo obserwując zachowanie silnika zaobserwowałem iż silnik równiez się dziwacznie zachowuje tzn. tak jakby chciał wyskoczyć z ramy!
    Natomiast gdy silnik jest zimny np po nocy odpala lecz problem z odpalaniem jest mniejszy, troszke mu trudno jest zakręcic - może to akumulator?
    Nie wiem czy dość logicznie to wytłumaczyłem, ale tak to wyglada w realu. P.S. ...kiedyś tam jak byłem z wizytą u mechanika z wymina oleju itd powiedziano mi iż prawdopodobnie sprawcą w/w problemu jest poduszka pod silnikiem, ale sam juz nie wiem. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 29-06-16 o 15:18

  2. #2

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrów Wlkp
    Auto
    Audi A3 S-Line ABT
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Jesli to metaliczny dzwięk to moze wskazywac to na dwumas.
    Jesli motor podskakuje na cipłey to ktorys z wtrysków moze byc walniety
    A co do odpalania na cipełym to ja wymieniłem szczotki w rozruszniku i pali masakrycznie dobrze. Polecam wszystkim co maja problem z odpaleniem na ciepłym. Wymiana szczotek jest mega prosta 30 min roboty i gotowe. Bez wyciagania rozrusznika

  3. #3
    rad-ko's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Dwumas wymieniałem przy 75tys teraz mam 129tys, no ale mogł sie skończyć. A jeśli chodzi o podskakiwanie to podskakuje tylko jak odpalam, jak juz pracuje to jest ok - pracuje równo.

  4. #4
    RobertGTI's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    dwumas mógł się spokojnie skończyć, zwłaszcza jeśli był sachsa. Pewnie on ci tak napierdziela jak odpalasz. 54tysie jak na sachsa to juz do smieci

  5. #5
    vagmax's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CWA
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    mil3k6, kolego masz jakies fotki z wymiany?? Moglbys numery tych szczotek dac? Są ogolnie dostepne, czy trzeba jezdzic i szukac?
    Think like a man of action, and act like a man of thought

  6. #6

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrów Wlkp
    Auto
    Audi A3 S-Line ABT
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Musisz mieć nr z obudowy rozrusznika bo inaczej nie da rady Ja miałem Bosch i nr 0 001 123 014. A żeby zdjąć obudowę nie ma większego problemu .Wypinasz aku. To podstawa , demontujesz dolna obudowę filtra powietrza - górną odchylasz. I widzisz rozrusznik jak na dłoni. 13 odkręcasz śrubę doprowadzającą prąd do szczotek ( jest trochę ukryta po spodem - dochodzi do niej płaska plecionka ) nadepnie odkręcasz 2 długie śruby które trzymaj obudowę z wirnikiem są bardzo długie i na klucz 7 Po odkręceniu wyciągasz je razem z obudową i wirnikiem w załości. Spisujesz nr rozrusznika jedziesz po cały szczotko trzymacz ok 60 PLN wymieniasz je bardzo prosto. Odkręcasz krzyżowym śrubokrętem osłone od nich wyciągasz zawleczkę podnosisz i masz juz wszystko jak na dłoni. Składasz do kupy i kończy sie problem o odpalaniem na ciepłym. Kreci jak szlony ja mam w swoim BKD 142000 przebieg i wymieniłem szczotki i jest SUPER
    Jak by co to dzwon 504 154 547

  7. #7
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    w BKD z reczna skrzynia ( nie wiedziec czemu przy DSG sa inne koncowki, choc moc rozrusznika taka sama ) stosowane byly tylko i wylacznie dwa rodzaje 02M 911 023 P lub z koncowka N
    albo produkt Bosha albo Valeo (oczywiscie sa jeszcze PX i NX czyli fabrycznie regenerowane) , jesli wymienia sie caly rozrusznik mozna zastosowac ten drugi, oba maja 2,0KW a do nowego auta wsadzali na zasadzie "co mieli na polce"
    dlatego dopoki sie nie wyciagnie obudowy to szanse sa 50/50
    Załączone miniaturki Załączone miniaturki Click image for larger version. 

Name:	rozrusznik.jpg 
Views:	346 
Size:	66.1 KB 
ID:	6583  
    Ostatnio edytowany przez Miro - 08-11-10 o 09:31
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  8. #8
    kaito20's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Podepne sie pod temacik. Sprawa wyglada tak , ze auto jak zimne pali od reki ale wystarczy ze zlepie 90 stopni to zaczyna sie krecenie. Myslicie ze wymiana szczotek rozrusznika cos da? moze wina lezy gdzie inndziej?

  9. #9
    tim's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mil3k6 Pokaż post
    Musisz mieć nr z obudowy rozrusznika bo inaczej nie da rady Ja miałem Bosch i nr 0 001 123 014. A żeby zdjąć obudowę nie ma większego problemu .Wypinasz aku. To podstawa , demontujesz dolna obudowę filtra powietrza - górną odchylasz. I widzisz rozrusznik jak na dłoni. 13 odkręcasz śrubę doprowadzającą prąd do szczotek ( jest trochę ukryta po spodem - dochodzi do niej płaska plecionka ) nadepnie odkręcasz 2 długie śruby które trzymaj obudowę z wirnikiem są bardzo długie i na klucz 7 Po odkręceniu wyciągasz je razem z obudową i wirnikiem w załości. Spisujesz nr rozrusznika jedziesz po cały szczotko trzymacz ok 60 PLN wymieniasz je bardzo prosto. Odkręcasz krzyżowym śrubokrętem osłone od nich wyciągasz zawleczkę podnosisz i masz juz wszystko jak na dłoni. Składasz do kupy i kończy sie problem o odpalaniem na ciepłym. Kreci jak szlony ja mam w swoim BKD 142000 przebieg i wymieniłem szczotki i jest SUPER
    Jak by co to dzwon 504 154 547
    Trochę mnie zaciekawiłeś rozwiązaniem problemu...
    Ja w moim autku w zakresie temperartur 70-90c też muszę dłużej kręcić.
    Mechanik powiedział że wtryski mam ok. jednak prawdopodobnie trzeba zmienić mapowanie aby było ok.
    Szczotki jeśli są do wymiany to trudności z odpalaniem zdarzają się także na zimnym silniku a tu proszę,,,
    Sprzedam zestaw naprawczy kpl. w koło zapasowe --orygniał---

  10. #10
    komono's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    200 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kaito20 Pokaż post
    Podepne sie pod temacik. Sprawa wyglada tak , ze auto jak zimne pali od reki ale wystarczy ze zlepie 90 stopni to zaczyna sie krecenie. Myslicie ze wymiana szczotek rozrusznika cos da? moze wina lezy gdzie inndziej?
    Cytuj Oryginalnie napisane przez tim Pokaż post
    jednak prawdopodobnie trzeba zmienić mapowanie aby było ok
    Tutaj Ci kolega między wierszami odpowiedział
    Było: A3 8P 1.9TDI, 147KM by CS.
    Jest: A3 8V 1.4TFSI s-tronic, 165KM by KingSoft

    Nowa A3 8V - Czarnulka by komono!
    "Ile można spać? Trzeba forum ogarniać" - motto moderatora(ów)!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •