Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 70

Temat: Brak mocy - błąd 16683

  1. #41

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań/Leszno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam,

    podepnę się pod temat, ponieważ mam podobny problem.
    Krótka historia: auto zaczęło poszarpywać podczas delikatnego przyspieszanie w granicy 2000-2500 obr/min. Jeździłem tak z miesiąc, krótkie trasy. Ostatnio miałem dłuższy wyjazd, i kilka razy złapałem NOTLAUF, tzn. przeważnie przy próbie mocniejszego depnięcia auto traciło moc. Restart. I chodziło normalnie.

    VAG pokazał takie błędy:
    http://minus.com/mcIq2KY

    Co proponujecie? Wyczyścić/zaślepić EGR? Podmienic N75? Turbina do regeneracji?

    Dzięki z góry za pomoc.
    Pzdr

  2. #42
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    na poczatek n75 do wymiany i powinno byc ok. I nastepnum razem wklej wyniki skanowania ok?

  3. #43

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań/Leszno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    OK, pobawiłem się trochę, wyczyściłem EGR (za dużo syfu co prawda nie było, przy okazji zerwałem prawdopodobnie gwint przy przykręcaniu jednej ze śrub mocujących do kolektora, muszę to w jakiś sensowny sposób rozwiązać teraz.. ? )

    Szybkie pytanko, bo chcę zamawiać zawór elektromagnetyczny (ten z N75):
    u mnie jest nr 6Q0 906 625, w necie sprzedają ludzie z numerami części 6Q0 906 625 C lub B na końcu. Wydaje mi się, że to będzie to samo, ale szukam potwierdzenia. Ktoś to może na szybko sprawdzić?

    Dzięki. Pozdrawiam.

  4. #44

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrów Wlkp
    Auto
    Audi A3 S-Line ABT
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Mam jeno pytanie. Mianowicie BKD 155 000 przebieg. Czy warto demontować i czyścić EGR jesli nic sie nie dziej ?? Pytam dla tego ze miałem kiedyś Megane 2 i tam bardzo często zbierał sie syf w EGR po czyszczeniu megana dostawała skrzydeł czy w Audi może być podobnie

  5. #45

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań/Leszno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez scarabaeus Pokaż post
    Szybkie pytanko, bo chcę zamawiać zawór elektromagnetyczny (ten z N75):u mnie jest nr 6Q0 906 625, w necie sprzedają ludzie z numerami części 6Q0 906 625 C lub B na końcu. Wydaje mi się, że to będzie to samo, ale szukam potwierdzenia. Ktoś to może na szybko sprawdzić?

    Dzięki. Pozdrawiam.
    OK, jednak nie, różnią się przyłączem, ten z 'C' na końcu ma specjalne podtoczenie, co powoduje, że nie podłączę go do wtyczki, którą mam w aucie (chyba, że to zeszlifuję). I teraz kwestia, czy te zawory są funkcjonalnie takie same czy jednak nie? (w końcu po coś to robili, żeby nie można podłączyć ich zamiennie).

    Ktoś pomoże?

  6. #46
    marioozz's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ryczów
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    witam, podepne sie pod temat u mnie problem polega na tym że turbo pozniej startuje niz zwykle. Kiedys bylo to odczuwalne ok 1600obr a teraz dopiero powyzej 2000obr auto jedzie.
    Do granicy 2000obr auto muli. Czasami zaskoczy na 3 biegu że jedzie od 1600obr a na 5 biegu to juz calkowicie muli.

    co to moze byc? dodam ze auto przed wymianą filtrów

  7. #47
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    właśnie wymień sobie filtr paliwa i zobacz czy dalej występują te objawy jeśli tak to będziesz musiał podłączyć się pod vaga posprawdzać czy są jakieś błędy porobić logi.

  8. #48
    marioozz's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ryczów
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    filtry wymienione, problem nadal wystepuje, od 2500obr auto sie zbiera. turbo cale zasyfione olejem. zabryzgal olej nawet uklad kierowniczy

  9. #49

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań/Leszno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    OK.. Problem nadal występuje, może trochę innego typu. Turbo zostało zregenerowane (chociaż jakiegoś większego syfu czy zniszczeń nie było) a szarpanie jak było, tak jest. Auto nie wpada już w tryb awaryjny (może przez to, że w zimowych warunkach nie wciskam mocno gazu ). Jw. nadal występuje szarpanie, szczególnie (wyłącznie!) zauważalne na zimnym silniku. Ruszając, i na biegu 2, 3, 4 w okolicach 1800 - 2100 obrotów auto jedzie bardzo nierówno, strasznie poszarpuje. Co może być przyczyną? Jak temp. dojdzie do 80-90 stopni szarpanie jest minimalne, prawie niezauważalne.

  10. #50
    kuba1jakub's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wlkp
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Winna może być właśnie turbina. Po regeneracji/wymianie powinno się podobno ją jakoś wyregulować.

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •