Strona 1 z 119 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 1190

Temat: [8P] Sterownik kierownicy / multifunkcja / zmiana kierownicy na multifunkcję

  1. #1

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny [8P] Sterownik kierownicy / multifunkcja / zmiana kierownicy na multifunkcję

    SZUKAŁEM. Próbuję się zmierzyć z uruchomieniem kierownicy. Nigdzie nie mogę znaleźć info czy mój sterownik na 100% jest do wymiany?


    Mam nadzieję że po numerze da radę to stwierdzić?
    Sorry za jakość zdjęć ale nie miałem innej możliwości.
    Ostatnio edytowany przez czaro10 - 17-01-12 o 23:40

  2. #2
    TeeVar's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ???
    Auto
    0000
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    100 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Zwykly sterownik, nie ma mozliwosci uruchomienia kierownicy. Tak przynajmniej wynika z Etki.
    Podstawowa prawda o ludziach jest taka, że wszyscy kłamią. Jedyna zmienna to dlaczego.

  3. #3
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    i taka jest prawda

  4. #4
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    128 razy

    Domyślny

    i tak i nie
    bo jesli w aucie jest np tempomat to taki sterownik da sie przeprogramowac

    to samo tyczy sie dsg (bo taki temat tez ktos zalozyl dzisiaj w dziale tuning)

    pisalismy juz o tym 150 razy, reguly nie ma.

    przyklad, moje auto 2004 wersja attraction, przeprogramowac sie nie da, trzeba wymienic, sterownik ma pamiec/eprom niezapisywalny

    kolega pago, sportback wersja ambiente model 2005, przeprogramowac sie dalo, zalozyl kierownice z multifunkcja, dolozyc tylko nowa tasme airbag/esp (z obsluga multifunkcji) i tyle

    auto kolegi touran 2007 , wersja R-line, kupil kierownice z lopatkami, w ASO powiedzieli mu ze jest to niewykonalne, pan w okolicach krakowa zrobil mu to na poczekaniu, wlasnie na sofcie do audi, wszystko dziala, sterownika nie wymienial

    z tego co sie dowiadywalem, w autach od modelu 2006 w gore nie ma problemow, wszystkie sterownik da sie przeprogramowac

    bede to wkrotce robil (dokladal multifunkcje) to opisze (tylko musze wymienic rowniez sterownik z tasma - 250zl ) bo co dwa tygdnie ktos zaklada temat z pytaniami o to samo

    jak widac na sterowniku sa numery golfa5, wiec czesc podchodzi wszedzie, moze na innych forach ktos to dokladnie opisal, ktory sterownik "bez bolu" jest do czego
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  5. #5
    pago's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków/okolice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Ja dodam tylko, że nie musiałem nic kompletnie zmieniać, mój sterownik jak i taśma airbag/esp była ok - tylko zmieniłem kierownicę i przeprogramowanie sterownika i tyle, więc różnie jest z nimi.

  6. #6

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    No to lipa. Moje auto jest z 2004. Myślałem że jak będzie wiadomy nr. sterownika to będzie wszystko jasne, ale nie. Pozostaje tylko magik z osprzętem. Tylko weź tu takiego w Szczecinie znajdź. Straszne tu zadupie

  7. #7
    zielony999's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cieszyn
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pago Pokaż post
    Ja dodam tylko, że nie musiałem nic kompletnie zmieniać, mój sterownik jak i taśma airbag/esp była ok - tylko zmieniłem kierownicę i przeprogramowanie sterownika i tyle, więc różnie jest z nimi.
    Witam u mnie było dokładnie tak samo nic nie musiałem zmieniać , dodam tyle że po zdjęciu poduszki z kierownicy u gury masz kostke od taśmy (tą do kturej wpinasz wiazke od poduszki ) miałem w niej 8 pinów 4 u gury i cztery na dole . Górne cztery piny są od poduszki natomiast z pozostałych czterech pinów na dole dwa piny są od klaksonu i dwa były wolne.
    W kostce od multifunkcji sa 3 piny , dwa z nich podłączyłem pod te dwa wolne w taśmie a trzeci jest dołączony do jednego z pinu od klaksonu czyli tak jakby muwiąc do masy lub minusa . Przy kodowaniu zmieniłem tylko jedną cyferke na cyfre 4 i wszystko zaczeło pieknie działać . Zaznacze że trzeba zmienic wiązke poduszki na taką aby było w niej wejście na wtyczke od multifunkcji Spotkałem sie też z opiniami że przy kodowaniu multifunkcji trzeba na nowo zakodować ESP , wspomaganie kierownicy , AIRBAG kierownicy , niewiem do końca jak to jest ale u mnie nie było nic trzeba na nowo kodować.
    Jako ciekawostke dodam że po przepięciu wiązki mikrofonu z bluetootha do RNS-E a nastepnie z RNS-E do bluetootha mamy pełny SDS czyli sterowanie całą nawigacją RNS-E głosowo po nacisnięciu przycisku na kierownicy
    Temat SDS-a był poruszany na Forum.

  8. #8
    Chicken's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Kurczak
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    u mnie tez nie było probelmow ze sterownikiem, wszystko pięknie podeszło tylko marcintgr zrobił mi tasiemke i zaprogramował

  9. #9

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    U mnie musz? wymieni? sterownik.
    Czy ten podejdzie: http://moto.allegro.pl/item891760189...udi_a3_8p.html

  10. #10
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez torak Pokaż post
    U mnie musz? wymieni? sterownik.
    Czy ten podejdzie: http://moto.allegro.pl/item891760189...udi_a3_8p.html
    tak kupuj ?mia?o i zakladaj

Strona 1 z 119 1231151101 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •