Strona 79 z 120 PierwszyPierwszy ... 2969777879808189 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 781 do 790 z 1191

Temat: [8P] Sterownik kierownicy / multifunkcja / zmiana kierownicy na multifunkcję

  1. #781

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Moon :D
    Auto
    a3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sQ4nl Pokaż post
    Wiadomo że lepszym rozwiązaniem jest zrobienie to samemu.
    Jak będe miał więcej czasu to przeczytam całość i myślę że sobie z tym poradzę.
    Puki co sie dowiedziałem że mam sterownik 8P0 953 549 F który da sie zaprogramować.
    Poduszka z A3 do kierownicy z A4 nie podejdzie.
    Sterownik poduszek mam 8P0 959 655 J (jaka taśma zobaczę jak rozkręce)
    Jeszcze sie wczytam tylko jak wygląda wiązka czy coś trzeba zmieniać.
    I wpadłem na inny pomysł żeby nie kupywać teraz poduszki do A4
    to przełoże łopatki i multi do swojej (są teraz zaślepione) i myśle że będzie śmigać.

    EDIT............

    Studiowałem temat od początku (parwie 3 godziny) i wsumie pod sam koniec znalazłem najbardziej potrzebne informacje 74-75 strona
    jako że mam polift z łopatkami DSG to wystarczy że wyjme zaślepki podłącze tam multifunkcjie zakoduje i wszystko powinno śmigać
    przyciski i multi jest takie samo, jak masz miejsce na łopatki to bedzie działąc

  2. #782

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Przymierzam się do podmianki kierownicy . Kupiłem nawet już kierę i pojawił się problem . Czytałem wszystkie posty w tym temacie i nie znalazłem odpowiedzi . Wszystkie kierownice z multifunkcją opisywane tutaj mają kabelki idącę od przycisków do wtyczki w kolorze fiolet- sterowanie, brąz - masa i biały - zasilanie .
    W mojej kierownicy jest inaczej bo te kabelki są w innych kolorach , jest czerwony,żółty i czarny . Mam problem z oceną który jest do czego . Który to masa , który zasilanie a który sterowanie . Może ktoś z forumowiczów miał kierownicę z takimi kabelkami o takich kolorach i może napisać na 100 % który kabelek za co odpowiada . Proszę o pomoc

  3. #783
    piechu82's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Sugeruj się nr pinów a nie kolorami

  4. #784

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Moon :D
    Auto
    a3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez aacichy Pokaż post
    Przymierzam się do podmianki kierownicy . Kupiłem nawet już kierę i pojawił się problem . Czytałem wszystkie posty w tym temacie i nie znalazłem odpowiedzi . Wszystkie kierownice z multifunkcją opisywane tutaj mają kabelki idącę od przycisków do wtyczki w kolorze fiolet- sterowanie, brąz - masa i biały - zasilanie .
    W mojej kierownicy jest inaczej bo te kabelki są w innych kolorach , jest czerwony,żółty i czarny . Mam problem z oceną który jest do czego . Który to masa , który zasilanie a który sterowanie . Może ktoś z forumowiczów miał kierownicę z takimi kabelkami o takich kolorach i może napisać na 100 % który kabelek za co odpowiada . Proszę o pomoc
    jaka masz kierownice i od czego może będzie prościej

  5. #785

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez borys1822 Pokaż post
    Nie musisz wiemieniac tasmy jesli masz dwa piny wolne. Multifunkcja potrzebuje trzech sygnalów.
    -masa (podaczona do tego samego pinu co klakson, brazowy kabel)
    -fioletowy (L bus czyli sygnal cyfrowy przyciskow do modulu)
    -czerwony (zasilanie)

    Nie pamietam dokladnie pinologii tasmy, ale wiazke airbag i tak musisz kupic, wiec bedziesz widzal gdzie sygnal powinien wychodzic z tasmy do modulu poszczegolnych przewodów. Czyba, ze i kupno tego chcesz pominac i zostac przy starej wiazce to jest tez to mozliwe.
    U mnie są inne kolory tych kabelków co idą od przycisków . Do wtyczki od przycisków dochodzą kabelki pin 1 czarny , pin 2 żółty , pin 3 czerwony . Czy wie ktoś który za co odpowiada , który to masa , który to zasilanie a który sygnał L bus.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Jesteś na sto procent pewien że tak mam zrobić . Zdrowy rozsądek podpowiada że czerwony to plus a czarny masa , tylko wtedy kolejność podpiętych pinów by się nie zgadzała .
    Poniżej link do zdjęcia mojej kiery


    https://get.google.com/albumarchive/...84924484540050

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Na 100% jesteś pewny że kolejność jest ważniejsza od kolorów ?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez piechu82 Pokaż post
    Sugeruj się nr pinów a nie kolorami
    Pewny jesteś tego ?

  6. #786
    OLIVIER08's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sląsk
    Auto
    Audi A3 8V Sedan Quattro USA
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Tak czytałeś ze nic nie wyczytałeś .
    Na wtyczkach masz oznaczenia numerkami i gdybyś dobrze czytał to byś wiedział jak co i gdzie podłączyć .Tak jak już Ci pisał kolega masz się sugerować numerkami abyś wiedział dokładnie to żółty jest L-bus ,czerwony jest plus ,czarny jest minus
    W nowych kierownicach masz inne kolory czarny minus ,biały plus ,fiolet L-bus .
    To tak dla potomnych

  7. #787

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez OLIVIER08 Pokaż post
    Tak czytałeś ze nic nie wyczytałeś .
    Na wtyczkach masz oznaczenia numerkami i gdybyś dobrze czytał to byś wiedział jak co i gdzie podłączyć .Tak jak już Ci pisał kolega masz się sugerować numerkami abyś wiedział dokładnie to żółty jest L-bus ,czerwony jest plus ,czarny jest minus
    W nowych kierownicach masz inne kolory czarny minus ,biały plus ,fiolet L-bus .
    To tak dla potomnych
    A co z brązowym , w większości opisanych tutaj występuje brązowy .Odpal proszę zdjęcie mojej kiery . W miejsce 3 pinu jest wpięty czerwony, w miejsce 2 żółty , w miejsce pierwszego czarny i tu mam problem . Według tego co napisałeś czerwony plus to nie powinien być wpięty w 3 pin , zgadza się ?Jak bym połączył do wtyczki od taśmy według schematu opisanego tutaj to się nie będzie zgadzać .
    Ostatnio edytowany przez aacichy - 01-02-17 o 18:17

  8. #788
    OLIVIER08's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sląsk
    Auto
    Audi A3 8V Sedan Quattro USA
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Różne kolory był stosowane nawet czarny był plusem w niektórych wiązkach .Masz robić wszystko wg numerów które są na wtyczkach .
    Na kierownicy z tego co widze jest brązowy minus ,czerwony plus,zólty l-bus

  9. #789

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Nie , nie nie ma brązowego , to złudzenie , on właśnie jest czerwony. Pierwszy pin czarny , drugi żółty , trzeci czerwony . Dlatego mnie to zastanawia i boję się według kolejności podłączać Ale skoro jesteś pewien że będzie ok to jutro spróbuję .

  10. #790
    OLIVIER08's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sląsk
    Auto
    Audi A3 8V Sedan Quattro USA
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez aacichy Pokaż post
    Nie , nie nie ma brązowego , to złudzenie , on właśnie jest czerwony. Pierwszy pin czarny , drugi żółty , trzeci czerwony . Dlatego mnie to zastanawia i boję się według kolejności podłączać Ale skoro jesteś pewien że będzie ok to jutro spróbuję .
    To kolejność
    czarny -masa
    żółty- plus
    czerwony -L-bus

    Zdjecie jest do kitu bo nie powiększa tego czego trzeba

Strona 79 z 120 PierwszyPierwszy ... 2969777879808189 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •