Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011
Pokazane rezultaty 101 do 108 z 108

Temat: 1.8 duże spalanie nawet 15/100km

  1. #101

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Przy dolewaniu po 100km granica błędu nadal jest znacząca. Im więcej przejedziesz tym bardziej wiarygodny wynik uzyskasz. Błąd po 400km maleje już czterokrotnie

  2. #102
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Problem jest tu i teraz, więc różnica tego litra przy potencjalnym spalaniu pomiędzy 15 a 20 nie będzie miała znaczenia, a sprawą się kolega zapewne chce zająć wcześniej niż za 400 km. BTW skąd taki pomysł, że po 400 km, błąd pomiaru maleje 4-krotnie??

  3. #103

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Jeśli przy tankowaniu po 100km wlejesz o litr więcej (na przykład z powodu pochyłej powierzchni na stacji albo innego pistoletu, nieważne) to spalanie które wyliczysz będzie o litr większe. W przypadku kiedy zatankujesz po 400km to ilość wlanego paliwa dzielisz na 4 i ten dodatkowy litr zwiększy Ci średnią o 0,25 litra. Zgadza się ?

  4. #104
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Tak, zgadza się, z tym że w powyższym przypadku nie ma to zastosowania. I tak do końca też nie jest - bo odbicie jest w miarę porównywalne, a powierzchnia musi być płaska na stacji. Większy przebieg wprowadza większą ilość zimnych startów, natężenie ruchu przy jeździe miejskiej np i warunki użytkowania są mniej do określenia, także nie ma co kopi kruszyć. Tu nie liczymy do setnych, czy nawet dziesiątych miejsc po przecinku.

  5. #105

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radzymin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Koledzy, podepnę się ze swoją historią. Moja A3 1.8 AGN 1999 paliła mi średnio (miasto, trochę trasy) między 9 a 9,6 litra. Przy jeździe normalnej (nie zamulałem, hamowanie silnikiem). W trasie mogłem przy spokojnej jeździe zejść do 7-7,5. A nawet, przy długiej jeździe 65 km/h z delikatnym obchodzeniem się z gazem można zejść do 6-6,5. Nawet jak jeździłem bardzo dynamicznie, to nie widziałem spalania średniego powyżej 11l. Do czasu.

    Miałem uszkodzoną odmę (tą rurkę, która jest odpowietrzeniem wału) i tak jeździłem przez nie wiem ile km. Żadnych objawów to nie dawało, ale postanowiłem naprawić. Na drugi dzień po wymianie odmy spalanie wzrosło o jakieś 3L/100 km. Byłem w szoku. Mechanik doradził abym zrobił adaptację przepustnicy przez odłączenie akumulatora, poczekanie 15 min. potem włączenie silnika na luzie i poczekanie do momentu aż włączy się wiatrak. Po wykonaniu tej operacji spalanie faktycznie spadło, ale wciąż było większe o jakiś litr na setkę. Powtórzyłem ją jeszcze raz. Spalanie wróciło do normy. Na odcinku testowym wyzerowałem średnie spalanie i przez jakieś 5 km jechałem 65 km/h osiągając spalanie 5,8 L/100km (ale to przy ciągłej delikatnej jeździe, więc nie ma się co podniecać). Moja radość trwała jednak krótko.

    Jakiś tydzień później zatankowałem na stacji "krzak". Nie wiem czy to tylko zbieg okoliczności, czy paliwo było trefne, ale spalanie znowu wzrosło o jakieś 3 litry. O ile wcześniej w drodze do pracy nigdy nie przekroczyłem 10l/100km to teraz zaczęły się pojawiać wartości 12, 13 litrów. Ponownie zresetowałem komputer przez odłączenie akumulatora. Spalanie znowu wróciło do normy. Boję się jednak, że to tylko kwestia czasu jak znowu zacznie rosnąć. Zamierzam sprawdzić sondę lambdę i czy nie ma innych błędów. Dam znać co mi wyszło.

    Jedna uwaga do wszystkich posiadaczy 1.8 125 KM: przy spokojnej jeździe w trasie z prędkościami 90-100 km/h spalanie powinno być poniżej 8 litrów. Jak jest więcej, to znaczy, że coś jest nie tak. Ten silnik wcale nie pali jak smok. Trzeba się tylko umiejętnie nim posługiwać (co wcale nie oznacza braku dynamicznej jazdy).

  6. #106
    Oleg's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Koledzy, po zatankowaniu od pełna zaczęło strasznie śmierdzieć benzyną w środku samochodu. Pomyślałem że gdzieś są wycieki. Pierwsze co przyszło do głowy to miejsce pod tylną kanapą gdzie zamontowana pompa paliwa. Okazało się że pompa zamontowana BEZ uszczelki, i na wierzchu było sporo paliwa. Czyli cały czas obok pompy wietrzało. Kupiłem od razu uszczelkę (koszt ok 20zł intercars). Zamontowałem jak należy pompę i dokręciłem nakrętkę. Zapachu nie ma....

    PS. czy jest możliwe że to nie przez duże spalanie ubywało paliwo, a przez nieszczelność przy pompie?
    We wtorek jadę do mechanika na diagnostykę i napiszę co ten znajdzie
    Ostatnio edytowany przez Oleg - 22-02-15 o 16:58

  7. #107
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Być może - zobaczysz. Dolej do pełna. Ogólnie to bardzo niebezpieczna sytuacja.

  8. #108
    Oleg's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam!
    Sytuacja znacznie się polepszyła. Spalanie wróciło do normy (ok 10l/100km), całkiem możliwe w trybie miejskim na krótki odcinki.
    Pozdrawiam

Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •