Pokazane rezultaty 1 do 9 z 9

Temat: Moduł GSM w A3

  1. #1

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny Moduł GSM w A3

    Witam szanownych klubowiczów.

    Z uwagi na to iż zamierzam stać się posiadaczem A3jeczki mam pytanie odnośnie możliwości zamontowania w autku Modułu GSM: http://alarmserwis.pl/cgibin/shop?in...5&sid=7980b5b6

    Moduł ma 4 wejścia oraz 2 wyjścia. Można go skonfigurować tak, aby wysyłał SMS pod 4 wprowadzone numery telefonów ze stosowną informacją. Chciałbym też mieć taką możliwość, że w przypadku kradzieży można było zdalnie wyłączyć silnik w samochodzie lub też odciąć dopływ paliwa. I teraz moje pytanie polega na tym, czy jest możliwość instalowania, tak aby to wszystko działało niezależnie od alarmu i immobilajzera w samochodzie, czyli tak aby podpiąć się poprzez odpowiednie przekaźniki do instalacji samochodu.

    Może ktoś ma takie coś zainstalowane w autku i chciałby podzielić się swoimi uwagami.

    No i jeszcze jedno pytanie.
    Czy gdy zgłoszę się do operatora GSM i będę chciał otrzymać informacje o tym gdzie aktualnie znajduje się samochód, to czy takie informacje uzyskam i jaka będzie dokładność tych informacji?

    Pozdrawiam

    Przemek

  2. #2
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pox
    No i jeszcze jedno pytanie.
    Czy gdy zgłoszę się do operatora GSM i będę chciał otrzymać informacje o tym gdzie aktualnie znajduje się samochód, to czy takie informacje uzyskam i jaka będzie dokładność tych informacji?
    op tym mozesz zapomniec
    mojej sasiadce ze 2 lata temu ukradli torebke z dokumentami firmy komorka i portwelem
    po okolo 30min kaska zadzwonila na swoj tel zeby dokagac sie i odzyskac choiciaz te dokumenty, koles odebral (wiec mial ja przy sobie) po czym kaska zadwonila na policje i poweidzial zey namierzyli sygnla a oni na to ze nie moga bez pozwolenia, (fakt moze jak autko bedize to beda patrzyc sie inaczej na to)

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pox
    I teraz moje pytanie polega na tym, czy jest możliwość instalowania, tak aby to wszystko działało niezależnie od alarmu i immobilajzera w samochodzie, czyli tak aby podpiąć się poprzez odpowiednie przekaźniki do instalacji samochodu.
    a czemu ma sie nie dac to jest poprostu drugi system alarmowy wpinasz i dziala!!
    pzdr
    OOOO UWIELBIAM




  3. #3

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez chester A3

    op tym mozesz zapomniec
    mojej sasiadce ze 2 lata temu ukradli torebke z dokumentami firmy komorka i portwelem
    po okolo 30min kaska zadzwonila na swoj tel zeby dokagac sie i odzyskac choiciaz te dokumenty, koles odebral (wiec mial ja przy sobie) po czym kaska zadwonila na policje i poweidzial zey namierzyli sygnla a oni na to ze nie moga bez pozwolenia, (fakt moze jak autko bedize to beda patrzyc sie inaczej na to)
    Mi raczej chodziło o coś takiego jak np w Orange: Gdzie jesteście?

    Napisali, że w większym mieście dokłądność do kilku ulic, w mniejszych miastach to tylko nazwa miejscowości.

  4. #4
    ZILLION's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    VW Passat B6 2.0 CR
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    pox, regulamin forum sie klania! Masz go na pierwszej stronie. Przeczytaj go i niezwlocznie sie do niego zastosuj Ostrzezenie slowne!

  5. #5
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Takie systemy GSM mają jedną wielką wadę - są one cały czas włączone a ich sygnał łatwo jest wykryć (np takim prostym urządzeniem http://allegro.pl/item173222239_pods..._gps_gsm_.html ) a co za tym idzie szybko znaleźć i wyłączyć. Podejrzewam nawet ,że złodziej przed próbą otworzenia samochodu sprawdza ,czy przypadkiem nie ma z niego emisji fal GSM.

  6. #6
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MiG25
    Takie systemy GSM mają jedną wielką wadę - są one cały czas włączone a ich sygnał łatwo jest wykryć (np takim prostym urządzeniem http://allegro.pl/item173222239_pods..._gps_gsm_.html ) a co za tym idzie szybko znaleźć i wyłączyć. Podejrzewam nawet ,że złodziej przed próbą otworzenia samochodu sprawdza ,czy przypadkiem nie ma z niego emisji fal GSM.
    ale sa systemy z wbudowanym "telefonem" czyli systemem komunikacyjnym ktore moga sie wlaczac dopiero w przypadku podania sygnalu na jeden z pinow - mozna np podlaczyc pod oswietlenie w samochodzie badz czujniki ruchu - pelna dowolnosc
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  7. #7

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MiG25
    Takie systemy GSM mają jedną wielką wadę - są one cały czas włączone a ich sygnał łatwo jest wykryć (np takim prostym urządzeniem http://allegro.pl/item173222239_pods..._gps_gsm_.html ) a co za tym idzie szybko znaleźć i wyłączyć. Podejrzewam nawet ,że złodziej przed próbą otworzenia samochodu sprawdza ,czy przypadkiem nie ma z niego emisji fal GSM.
    Jeżeli ma się odpowiednie urządzenia, to można wykryć wiele pozostawionych w samochodzie urządzeń, nawet jeżeli są wyłączone. Aparat można przecież ukryć w miejscu gdzie dostęp nie będzie łatwy, a demontaż zajmie znaczną ilość czasu, a wiadomo że podczas kradzieży złodziej nie ma go zbyt wiele i to daje nam tą przewagę.

    Niestety trzeba też pamiętać o tym, że do takiego urządzonka przydała by się antena zewnętrzna i to może być w tym przypadku czułym punktem. Dlatego zastanawiam się nad sensem instalacji.

  8. #8
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    ale antene tez mozna schowac, tel komorkowy ma zasieg nawet jak go schowasz w trudno dostepne miejsce w aucie
    OOOO UWIELBIAM




  9. #9

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ornontowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Ja mam zakupiony juz taki moduł... Jeszcze nie zamontowany. 49 PLN na allegro.
    Nie bedę go podłączał do alarmu, chce miec min. 2 niezależne od siebie zabezpieczenia auta. Prawdopodobnie podłącze sygnał alarmowy do oświetlenia w samochodzie.
    Opcja "Gdzie jestes" w Orange jak i w Plusie... działa z dokładnością do kilkuset metrów.
    Sprawdzałem na GoogleEarth. Ciekawa opcja, w dodatku ze bezpłatna.
    Wiadomo ze GPS jest bardziej dokładne... no coż.
    Moduły z GPS kosztująod 150 do 700 zł. a nawet wiecej...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •