Strona 6 z 12 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 118

Temat: 2.0TDI kręci ale nie odpala

  1. #51
    Hero's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    światokoniec
    Auto
    4x O
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    heh im dłużej ten temat trwa tym bardziej mam wrażenie, że chyba pisze po chińsku

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    kontrolka swiec zarowych w dieslu nie oznacza bledu swiec zarowych


    Miro nie napisałem nigdzie, że kontrolka świec żarowych oznacza błąd świec żarowych. Sorry takie podstawy znam przechodząc przez 4 silniki diesla w swojej historii. Nie wiem skąd to wywioskowałeś

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    szkoda tylko ze Ci sie nie chialo i dalej tylko wrozysz, w ciagu 15sek odkrecic i wyjac stargo filtra
    No to teraz ty się bawisz we wróżkę bo primo: nie to, że mi się nie chciało tylko auto oddałem do warsztatu i tak jak napisałem wcześniej...mają mi wymienić filtr. Sam bym to zrobił, bo pewnie jest jeszcze na forum gdzieś mój tutorial ( i trochę ich napisałem na tym forum między innymi o tym jak zamontować oryginalny parktronik, gdzie z kolegą krisem zrobiliśmy to jako pierwsi na tym forum w moim aucie, więc nie traktujcie mnie jak typowego klienta IT którego uważa się za ułoma ) w warsztacie jak wymienić filtry pewnie z 2009 roku albo 2010 ale nie mam czasu teraz na to, dlatego auto oddałem do warsztatu.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    dzis postal w garazu to odpalil,


    Tak jak to pisałem wyżej ale widzę, że muszę to powtórzyć...auto nie stało w garażu tylko na dworzu (przez całą noc) kiedy mechanicy go odpalali. W garażu stało na początku jak wykryłem problem i kiedy nie odpalił a co za tym idzie jest to odwrócona analogia. Tak więc ta teoria jest błęda.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    iltry do 2.0TDI sa dwa rozne, numer ktory podales jest niepelny, moze byc z koncowka A, moze byc z koncowka B
    montowane rownolegle, po VIN tez ci pokaze obydwa
    Z pewnością mechanik wsadzi prawidłowy.
    Po weekendzie dam znać co udało się znaleźć mechanikom.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 04-02-17 o 17:57 Powód: regulamin jest dla wszystkich!
    Fiat 126p 650 Elegant (24HP) --> Fiat 126p 650 ST (24HP) --> A3 1.8 T Quattro AJQ (180 HP) --> A3 1.9 TDI ASZ (130 HP) --> A3 2.0 TDI S-line BKD (140 HP) -- > Fiat 126p 650cc ST Export (24 HP) --> Subaru Impreza WRX Prodrive 300 2.0T (300HP) --> Fiat 126p 650cc Town (24HP)--> A3 2.0 TDI S-line BMM (140 HP) -->?

  2. #52

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    trop z wodą w filtrze jest dobry.
    ponadto awaria pompy w zbiorniku może być dość wredna i elektrycznie sprawna pompa, może nie podawać paliwa do tandem pompy lub ze zbyt małą wydajnością.
    sprawdzałeś kąt synchronizacji wałka rozrządu?

  3. #53
    Hero's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    światokoniec
    Auto
    4x O
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Potwierdzam, w moim przypadku problemem była woda w filtrze plus zawalony filtr, który zaniedbał poprzedni właściciel i prawdopodobnie nie wymieniał przez dłuższy czas.
    Fiat 126p 650 Elegant (24HP) --> Fiat 126p 650 ST (24HP) --> A3 1.8 T Quattro AJQ (180 HP) --> A3 1.9 TDI ASZ (130 HP) --> A3 2.0 TDI S-line BKD (140 HP) -- > Fiat 126p 650cc ST Export (24 HP) --> Subaru Impreza WRX Prodrive 300 2.0T (300HP) --> Fiat 126p 650cc Town (24HP)--> A3 2.0 TDI S-line BMM (140 HP) -->?

  4. #54
    Hero's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    światokoniec
    Auto
    4x O
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    A teraz cofam to co napisałem wyżej. Problem powrócił jak bumerang. Auto ma problem z odpalaniem dalej co jakiś czas. Wybiurczo ale najczęściej jak dochodzi do połowy poziom paliwa. Wody w filtrze brak, sam sprawdziłem. W paliwie znalazłem małe czarne drobinki ale widoczne naprawdę przy dokładnym przyjrzeniu się.
    Fiat 126p 650 Elegant (24HP) --> Fiat 126p 650 ST (24HP) --> A3 1.8 T Quattro AJQ (180 HP) --> A3 1.9 TDI ASZ (130 HP) --> A3 2.0 TDI S-line BKD (140 HP) -- > Fiat 126p 650cc ST Export (24 HP) --> Subaru Impreza WRX Prodrive 300 2.0T (300HP) --> Fiat 126p 650cc Town (24HP)--> A3 2.0 TDI S-line BMM (140 HP) -->?

  5. #55
    yogii0's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    Audi A3 s-line
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    ale problem pojawia sie po dł€ższyym postoju czy zawsze tak jest?

  6. #56
    Hero's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    światokoniec
    Auto
    4x O
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    1) Problem pojawia się najczęściej i chyba dopiero w momencie kiedy dochodzę z poziomem paliwa w baku do połowy.
    2) Nie pojawia się przy pełnym baku.
    3) Kiedy występuje to auto przy próbie przekręcenia zapłonu odrazu gaśnie. Później długo muszę kręcić (około 30sek) i dopiero po tym czasie załapuje powoli najpierw tak jakby na jednym cylindrze a potem po 1s moze 2s pracuje normalnie.
    4) Po odpaleniu już, auto nie gaśnie, nie dławi się, silnik pracuje równo. Auto nie ma żadnych objawów do czasu ponownego zgaszenia. Potem albo znowu pojawia się problem albo odpala normalnie.

    Na tę chwilę postanowiłem poczekać do pojawienia się problemu. Sprawdziłem filtr paliwa ale na pełnym baku jak problem nie występował. Zero wody, lekki syfek w postaci małych drobinek w paliwie ale z pewnością nie blokują filtra. Jak się pojawi problem to rozkręce filtr paliwa i zobaczę czy jest paliwo albo woda (której raczej już się nie spodziewam). Sprawdzę też zawrtość baku profilaktycznie, choć wody lub syfu się nie spodziewam. Jak nie będzie paliwa w filtrze to zakupię nową pompe do baku. Jak będzie paliwo to już zaczynają się dalsze inwestygacje idące od filtra przez vacum...wtryski i na końcu rozrząd i ustawienie wału.

    Jeżeli macie jeszcze jakieś sugestie to jestem otwarty na propozycje.
    Fiat 126p 650 Elegant (24HP) --> Fiat 126p 650 ST (24HP) --> A3 1.8 T Quattro AJQ (180 HP) --> A3 1.9 TDI ASZ (130 HP) --> A3 2.0 TDI S-line BKD (140 HP) -- > Fiat 126p 650cc ST Export (24 HP) --> Subaru Impreza WRX Prodrive 300 2.0T (300HP) --> Fiat 126p 650cc Town (24HP)--> A3 2.0 TDI S-line BMM (140 HP) -->?

  7. #57
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Moze jakis problem z zapowietrzonym ukladem albo z pompa vacum.

  8. #58
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Jak przy pełnym nie występuje problem to wymieniaj pompę w baku.
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  9. #59
    yogii0's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    Audi A3 s-line
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    kolegia miał taki problem w seacie na PD. podobne objawy z butelki odpalał jak byla wyzej niz wtryski, okazało sie ze uszczelnienia na pompkach puszczaly i paliwo schodziło . wode w filtrze wyklucz od razu, nieszczelnosc gdzies jest ,pompa w baku jak slychac to tez mozna wykluczyc.w tym silniku BMM wyrabiaja sie gniazda pompek moze to byc problem .

  10. #60
    Hero's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    światokoniec
    Auto
    4x O
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Podobnie jak Golem obstawiam na te chwile pompke w baku ale to się okaże jak znowu pojawi się ten problem i jak zajrzę do filra paliwa czy jest paliwo. Jak będzie to dopiero jaja się zaczną Dam znaka co i jak.
    Fiat 126p 650 Elegant (24HP) --> Fiat 126p 650 ST (24HP) --> A3 1.8 T Quattro AJQ (180 HP) --> A3 1.9 TDI ASZ (130 HP) --> A3 2.0 TDI S-line BKD (140 HP) -- > Fiat 126p 650cc ST Export (24 HP) --> Subaru Impreza WRX Prodrive 300 2.0T (300HP) --> Fiat 126p 650cc Town (24HP)--> A3 2.0 TDI S-line BMM (140 HP) -->?

Strona 6 z 12 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •