Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 61

Temat: Audi s3 a silnik 3.2 VR6+turbo

  1. #21

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biala
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    10 razy

    Domyślny

    Na obecna chwile koszty modyfikacji skrzyni DSG sa duze. Tak jak napisal Alan ok 22-25tys zl i mozemy zrobic w 100% bezpieznych ok 600nm. Jest szansa ze koszt jej modyfikacji znaczaco spadnie w najblizszych 5-6miesiacach.....zobaczymy.

    Borys pytales dlaczego trzeba zmienic dyfer.........dlatego ze jest inne przelozenie glowne.
    AXX - 445Ps

  2. #22
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez CompSport Pokaż post
    Borys pytales dlaczego trzeba zmienic dyfer.........dlatego ze jest inne przelozenie glowne.
    dzieki bardzo za wyjanienie
    Odpuszczam sobie s3 8l r32. Dobry pomysl, ale bardzo kosztowny. Spoko jesli zajezdzimy juz silnik 1.8t to mozna o tym pomyslec.
    Teraz zastanawiam czy a3/s3 3.2 lub 2.0tfsi. Koszt w obu wypadkach taki sam, zeby zrobic samolot. oczywiscie w manualu, trzeba sie pogodzic ze strata pol sekundy na setke heh. Moze short shifter zrekompensuje straty

  3. #23

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biala
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez borys1822 Pokaż post
    Moze short shifter zrekompensuje straty
    Chcesz byc szybszy od synchronizatorow
    AXX - 445Ps

  4. #24
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez CompSport Pokaż post
    Chcesz byc szybszy od synchronizatorow
    taki żart mało mi zależy na ułamkach sekund. Bardziej chodziło mi o łopatki w kierownicy. Jeździłem m3 i fajne to było, ale cieżko się przyzwyczaić na początku

  5. #25

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętochłowice
    Auto
    A4 @ disco potato
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez borys1822 Pokaż post
    taki żart mało mi zależy na ułamkach sekund. Bardziej chodziło mi o łopatki w kierownicy. Jeździłem m3 i fajne to było, ale cieżko się przyzwyczaić na początku
    dziwne uczucie klikaniem biegi zmieniac juz nie mowie o tym ze kazdej zmianie biegu towarzyszy poczatkowo tupniecie lewej stopy


    lopatki fajne, ale osobiscie wolal bym manualna skrzynie

  6. #26
    Alan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    VW Golf GTI EDITION 30
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    ja mam okazje korzystać ze skrzyni DSG, do tego odrobinę zmodyfikowanej przez jedną z amerykańskich firm i faktycznie na początku było dziwnie, ale po krótkim czasie stwierdziłem że manual może się schować
    A3 8P TFSI 326Hp, S3 8L 1.8T 290HP, GTI EDITION 30 350 HP... powered by CompSport...

  7. #27

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk/Warszawa
    Auto
    MK V R32
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Alan Pokaż post
    ja mam okazje korzystać ze skrzyni DSG, do tego odrobinę zmodyfikowanej przez jedną z amerykańskich firm i faktycznie na początku było dziwnie, ale po krótkim czasie stwierdziłem że manual może się schować
    Wczesniej jezdzilem tylko autami w manualu i zawsze uwazalem, ze automat to zlo. I rzeczywiscie mamy rozne automaty i nie wszystkie dzialaja jak nalezy, ale jesli czlowiek przejedzie sie autem ale nie z kiblowatym automatem tylko autem ze skrzynia sekwencyjna to naprawde mozna polubic taka jazde. Zwlaszcza z punktu widzenia ze miasta sa coraz bardziej zakorkowane i praktycznie wszedziej mozna spotkac jakis mniejszy lub wiekszy korek. Chocby z tego punktu "leniwiec" jest ok.

    Ja kupujac kolejne auto zdecydowalem sie na DSG pod wplywem chlopakow z Bielska ktorzy doradzili mi zebym wzial dwusprzeglowke zamiast manuala. I powiem jedynie, ze bylo mega warto. Jesli dodatkowo zauwazyc ze skrzynie tą da sie wzmocnic do takiego poziomu, ze mozna przeprowadzic modyfikacje i jej konstrukcja czy tez wytrzymalos nie jest blockerem dla grubszych modow to czego chciec wiecej. Reasumujac POLECAM !!!
    Ostatnio edytowany przez PiSi - 23-01-10 o 14:34
    MK V R32 DSG Powered by CompSport

  8. #28
    uzx's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez PiSi Pokaż post
    Ja kupujac kolejne auto zdecydowalem sie na DSG pod wplywem chlopakow z Bielska ktorzy doradzili mi zebym wzial dwusprzeglowke zamiast manuala. I powiem jedynie, ze bylo mega warto. Jesli dodatkowo zauwazyc ze skrzynie tą da sie wzmocnic do takiego poziomu, ze mozna przeprowadzic modyfikacje i jej konstrukcja czy tez wytrzymalos nie jest blockerem dla grubszych modow to czego chciec wiecej. Reasumujac POLECAM !!!
    Ale o ile dobrze pamiętam narzekałeś trochę na launch control w tej skrzyni - udało Ci się to jakoś oswoić?

  9. #29
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez PiSi Pokaż post
    Wczesniej jezdzilem tylko autami w manualu i zawsze uwazalem, ze automat to zlo. I rzeczywiscie mamy rozne automaty i nie wszystkie dzialaja jak nalezy, ale jesli czlowiek przejedzie sie autem ale nie z kiblowatym automatem tylko autem ze skrzynia sekwencyjna to naprawde mozna polubic taka jazde. Zwlaszcza z punktu widzenia ze miasta sa coraz bardziej zakorkowane i praktycznie wszedziej mozna spotkac jakis mniejszy lub wiekszy korek. Chocby z tego punktu "leniwiec" jest ok.

    Ja kupujac kolejne auto zdecydowalem sie na DSG pod wplywem chlopakow z Bielska ktorzy doradzili mi zebym wzial dwusprzeglowke zamiast manuala. I powiem jedynie, ze bylo mega warto. Jesli dodatkowo zauwazyc ze skrzynie tą da sie wzmocnic do takiego poziomu, ze mozna przeprowadzic modyfikacje i jej konstrukcja czy tez wytrzymalos nie jest blockerem dla grubszych modow to czego chciec wiecej. Reasumujac POLECAM !!!
    25tyś zł za "leniwca" to troche dużo
    Wiadomo skrzynia lepsza i wygodniejsza, cena nieadekwatna do tych korzyści płynących z jej posiadania

  10. #30

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk/Warszawa
    Auto
    MK V R32
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez borys1822 Pokaż post
    25tyś zł za "leniwca" to troche dużo
    Wiadomo skrzynia lepsza i wygodniejsza, cena nieadekwatna do tych korzyści płynących z jej posiadania
    borys nie rozumiem o jakiej cenie teraz mowisz. Przeciez auto z DSG vs auto z manualem nie kosztuje wiecej o 25 tysiecy zlotych. Przywolana w tym topicu kwota 22-25 tysiecy dotyczyla modyfikacji tej skrzyni. Jesli chcesz pojsc w grube mody (a taki zapodales temat) to warto poprawic skrzynie i sensowne jej poprawienie kosztuje wlasnie takie pieniadze. No chyba ze chczesz zrobic duzo skromniejsze modyfikacje, ale wtedy rodzi sie pyatnie po co robic taka alpejska kombinacje ze swapem ? Wtedy rzeczywiscie rzezba ze skrzynia i koszty 25 tys takze mijaja sie z sensem jak przyrost po modach ma byc nieduzy lub sredni. Jest takie pwoieidzenie - Albo grubo albo wcale

    W mojej ocenie tu juz nie chodzi o komfort, szybkosc zmiany biegow czy wygode. Istotne jest rowniez to jak np. zniesie 600 NM manual a jak automat

    Uzx - czy narzekalem ? Hmmm. To raczej byly takie wrazenia na gorąco bo jak sie spotkalismy to dopiero co odebralem. Generalnie jak sie czlowiek "wjezdzi" w auto i pobawi sie taka procedura startu to okazuje sie, ze to super sprawa i trzeba tylko umiec sie przystosowac do jej charakterystyki. Generalnie z taka procedura start jest naprawde ok bo na Racelogicu z procedura krece regularne 5,9-6,o do setki i 14,1-14,3 na 1/4. Jak sprobowalem zrobi takie same cwiczenie bez uzycia LC to najlepiej jak mi wyszlo to odpowiednio 6,5 i 14,5 takze jednak roznica jest widoczna.

    Edit: teraz tak jeszcze doczytalem, ze nie chcesz wiecej jak 400-450 KM i 500 NM. W takiej sytuacji rzeczywsice rodzi sie pytanie o sens pakowania sie w DSG skoro koszta tak znaczaco wzrosna. Bardziej myslalem ze ta modyfikacja ma byc w okolice 500 KM i 600 NM ale widze ze tyle nie potrzebujesz.

    Jesli wystarczaja Ci moce rzedu 450 KM to opti rozwiazaniem jest setup ktory osiagnala ze swojego 2.8 Szymon. Tam wszystko jest zrobione tak ze "mucha nie siada" no i jest manual co rzeczywiscie pozwoli Ci oszczedzic troche kosztow. Droga ktora poszli tu chlopacy z Compsportu jest najlepszym wywazeniem pomiedzy kosztami a pozadana jakoscia !!!
    Ostatnio edytowany przez PiSi - 23-01-10 o 16:15
    MK V R32 DSG Powered by CompSport

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •