Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 48

Temat: co to za firma ubezpieczeniowa -PTU ( zdjęcia po wypadku )

  1. #21
    monik's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    zielone
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Maciek_Sdz Pokaż post
    Auto zarejestrowane na moją mamę i czy to prawda, że gdy nie jest zgłoszone do ubezpieczyciela, że auto będą prowadziły osoby o wyższym prawdopodobieństwie wypadku ( do 26 lat - w przypadku moim ) , to w przypadku, gdybym prowadził auto i zrobiłbym wypadek, to nie wypłacą mi odszkodowania z mojego AC ???
    Maćku, nie jestem pewna (niech ktoś mądrzejszy potwierdzi), ale z tego co mi wiadomo, to mogą być problemy z wypłaceniem AC. w końcu po coś zgłaszasz tego drugiego kierowcę i z jakiegoś powodu składka za niego jest wyższa...
    Niby można się kłócić, że pierwszy raz pożyczyłeś od mamy auto i na co dzień nim nie jeździsz, ale to by się chyba musiało skończyć w sądzie..
    Best ET: 14.764@1/4mile

  2. #22

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    O kurcze masakra. Po podluznicy poszlo konkretnie i silnik na glebie wspolczuje raz jeszcze i zycze dobrej wyceny bo chyba tylko tyle mozna .

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  3. #23
    Matrixs88's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zebrzydowice (SCI)
    Auto
    Audina
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Oj szkoda, szkoda bo dbałeś o to auto. Najważniejsze, że Tobie nic nie jest. Życzę dużego odszkodowania.
    TDI Sprzedam dokładkę zderzaka przedniego do 8L przedliftingową oraz grill przedlift. Stan bdb.

  4. #24
    Stacho's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radzionków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    WOW niezle w ciebie przywalił. Ja tu widze na pierwszy rzut oka takie uszkodzenia:
    - podłużnica
    - tzw. fartuch, ciekawe czy dzwon ruszyło
    - błotnik prawy
    - maska + zamek
    - reflektor, z drugiego pewnie uchwyty połamane
    - chłodnice + uchwyty mocujące
    - wzmocnienie
    - wzmocnienie zderzaka
    - zderzak + slizg
    - uchwyty wzmocnienia zderzaka
    - zbiorniczki (nie wiem czy wszystkie)
    - napewno prawa łapa silnika (pewnie wszystkie poszły)
    - zawieszenie PP
    - jak silnik spadł to wiele przewodów i wezyków, mozliwe ze przeguby sie rozsypały,
    - intercooler + wlot + kanały powietrzne
    - nadkole,

    - prawa półoś?
    - przewod od klimy?
    - atrapa?
    - filtr paliwa?
    - szyba przednia?
    - poduchy powietrzne? jeli tak to poszly równiez napinacze i sterownik
    - pewnie jeszcze wiele małych pierdół ktore wychodza w praniu

    Więc nie daj sie ubezpieczycielowi wy.... Najlepiej jak przyjedzie rzeczoznawca to auto na podnośnik u mechanika i foty niech od dolu tez zrobi.
    To jest na 100% szkoda całkowita.

  5. #25
    lukolo85's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    pawłowice
    Auto
    bylo a3
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    najgorsze jest to ze ja to zajscie bede dopieru jutro glosil pare dni po wypadku ;/ i ze auto stoi na dworze u mnie ;/ najwyzej jak wycena mnie nie zadowoli to bede sie odwolywal i wtedy auto postawie u mechanika takiego madrego ktory bedzie mial plyte do pomiarów bo zauwazylem ze tylni blotnik jest ybrzuszony czyli bankowo auto minimalnie jest krzywe ;/ klimy tam nie mialem szyba przednia cala poduchy cale ;/ i to mnie zastanawia co tam tam siedzi ;/ mam nadzieje ze nie okaze sie ze poduchy tam nie bylo ;/
    a3 8l AGR => 118d => 525dA LCI ++ =>?

  6. #26
    uzx's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Maciek_Sdz Pokaż post
    dobrze, że przynajmniej examy dobrze Ci poszły, a co do autka to szkoda ;/
    Podepnę się pod temat, mianowicie mam pytanie odnośnie ubezpieczenia AC w Warcie.
    Posiadam takowe, w wersji GOLD - najwyzsza chyba ( nowe czesci, oryginalne, brak spadku wartosci auta przez caly rok itp... )
    Auto zarejestrowane na moją mamę i czy to prawda, że gdy nie jest zgłoszone do ubezpieczyciela, że auto będą prowadziły osoby o wyższym prawdopodobieństwie wypadku ( do 26 lat - w przypadku moim ) , to w przypadku, gdybym prowadził auto i zrobiłbym wypadek, to nie wypłacą mi odszkodowania z mojego AC ???
    Przeczytaj dokładnie polisę.
    Często w takich przypadkach potrącają sobie jakąś część składki.
    Ja tak właśnie miałem 5 lat temu w VW Polo, szkoda z AC PZU, likwidowana bezgotówkowo. Miałem wtedy poniżej 25 lat (bo chyba to jest wiek graniczny w PZU), nie byłem zgłoszony. Ubezpieczyciel potrącił sobie 10%, które potem musiałem dopłacić ASO.

  7. #27
    Stacho's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radzionków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lukolo85 Pokaż post
    najgorsze jest to ze ja to zajscie bede dopieru jutro glosil pare dni po wypadku. Poduchy cale ;/ i to mnie zastanawia co tam tam siedzi ;/ mam nadzieje ze nie okaze sie ze poduchy tam nie bylo ;/
    Tym że glosisz szkode dzisiaj dopiero bym sie nie przejmował. Notatka i inne wszystkie potrzebne dokumenty ma Policja wiec bez obaw. A co do tych poduszek to rzeczywiscie dziwna sprawa.

  8. #28
    Pinczi's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi S4 Avant 4.2 V8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez leviatanm Pokaż post
    Dowiedz się tez jaką wartość rynkową ma Twoje auto. Będziesz wiedział do jakiej kwoty mozesz przedstawić fakturę za naprawę bezgotówkową. Firmy ubezpieczeniowe mają obowiązek zapłacić za naprawę auta do wysokości wartości samochodu.
    Dobry zart.

    Ubezpieczyciel wycenia auto na podstawie Eurotaxu a nie wartosci rynkowej. Nie wprowadzaj ludzi w blad

  9. #29
    M4ciek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 (S3 / S-Line mod)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    110 razy
    Podziękował
    80 razy

    Domyślny

    wygląda na to, że kupowałeś "rodzyna" i poduszki nie wystrzeliły bo wcale ich tam już nie było, w następnej A3 sprawdź airbag! http://tylik.motogrono.pl/sprawdz-airbag-cz-iii/
    "A3-club to ludzie... auta to tylko pretekst" - ja, podczas V zlotu OP

  10. #30
    Dorotek's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Sopot
    Auto
    Tigra--> A3 --> 320d --> Tytyrytyty --> ?
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Tak samo jak firma ubezp nie ma obowiazku zaplacenia za naprawe samochodu do wysokosci jego wartosci. W przypadku gdy koszty naprawy auta przewyższają 60-80% jego wartości rynkowej w momencie powstania szkody towarzystwa ubezpieczeniowe odmawiają pokrycia kosztów naprawy, tłumacząc to zaistnieniem szkody całkowitej. W takim przypadku poszkodowany ma prawo do uzyskania odszkodowania jedynie w wysokości równej różnicy między wartością auta przed kolizją a wartości wraku. Wrak w zależności od umowy poszkodowanego z towarzystwem ubezpieczeniowym może zostać oddany poszkodowanemu lub sprzedamy przez ubezpieczyciela.
    Tak jest w przypadku AC. Przy OC firma ubezpieczeniowa jest zobowiązana do pokrycia szkody do 100% wartości samochodu. Praktyka ubezpieczycieli prowadzi jednak do przeszczepiania warunków AC dotyczących szkody całkowitej na grunt ubezpieczeń obowiązkowych. Nie jest to praktyka zgodna z prawem i może prowadzić do wypłacenia odszkodowania o zaniżonej wartości dlatego trzeba walczyc by tak nie bylo.
    Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne mają niebo na ziemi...

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •