Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 35

Temat: szarpie przy dodawaniu gazu

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biala
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny szarpie przy dodawaniu gazu

    Witam ...jako , że problem zaczął się częściej pojawiać zdecydowałem , że pojadę z tym do specjalistów. Jednak zanim to zrobię chciałbym poznać Wasze pomysły co prawdopodobnie jest nie tak , żeby mnie w warsztacie nie naciągnęli .

    Problem jest taki :
    -po odpaleniu zimnego silnika , tylko gdy dodaję gazu , silnik szarpie , tak jakby były króciutkie przerwy w dostawie paliwa lub jakby nie palił jeden z cylindrów . jak puszczę gaz , silnik pracuje normalnie - dodam gazu - powyżej 2000 obr zaczyna szarpać aż załącza się kontrolka ESP .
    -jeśli po odpaleniu odczekam ok 3 -5 minut - szarpanie się nie pojawia .
    -podczas odpalania zimnego silnika pojawia się delikatna nibiesko -szara chmurka , w czasie jazdy nie dymi,
    -oleju nie ubywa , auto nie pali więcej , nie traci mocy .
    -miałem problem z cofaniem się paliwa, nie wiem czy ma to związek ale szarpanie, najpierw bardzo sporadycznie , pojawiło się w tym samym okresie.
    - nie mam możliwości sprawdzenia auta komputerem podczas jazdy .

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 01-07-17 o 14:07

  2. #2

    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biala
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Problem rozwiązany!!! ( już dawno ale teraz mam okazję pisać ) . Chłopaki z Comp-Sportu podpięli komputer i wyszło , że to cewka sterująca pompowtryskiwaczami.

  3. #3
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Czyli któryś pompowtrysk padł czy komputer sterujący silnikiem?
    6,3l/100km w trasie, prawie jak TDI

  4. #4

    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biala
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Pompowtryski i komputer sprawne. Chodziło o to , że przewody w wiązce ( ta co tak poziomo wchodzi do bloku silnika ) już się zestarzały i nie sterowały płynnie pompowtryskiwaczami , wszystkimi na raz.

  5. #5
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Już wiem o czym mówisz A możesz jeszcze określic czy wymienili tą wiązkę która jest w głowicy czy tą która wychodzi z instalacji silnika do głowicy i kończy się na tej okrągłej kostce?
    6,3l/100km w trasie, prawie jak TDI

  6. #6

    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biala
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Całe w środku ( w głowicy ) wymienilłem. To jest chyba jeden element . Jakieś 250 zł w skodzie dałem. Nie wiem jaki ty będziesz miał numer części ale moja to 038 971 600

  7. #7
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Okej już wszystko wyjaśnione, dzięki mco
    6,3l/100km w trasie, prawie jak TDI

  8. #8
    artur2203's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witam

    Posiadam A3 1.9 TDI ASZ Chip. Otoż dzisiaj rano pojechałem do pracy wszystko ok. Kończę pracę odpalam samochód (byl jeszcze stosunkowo zimny silnik), ruszam jedynka nic nie zauwazylem, ale na 2 dalem wiecej gazu i jakby cos zaczelo szarpac jakby asr ale kola sie nie krecily, bylo to jakos ponad 2000 tys obrotow. Jak dobrze pamietam bylo to na 2-3 biegu. PRzestraszylem sie troche i zaczelem powoli przyspieszac nie gwaltownie i chyba bylo ok. Po ok. 5-10 min jazdy gdy silnik sie rozgrzał bylo wszystko ok. Czy to moze byc wina konczacego sie sprzegła? A może wtryski? Dodam, że w sobote zatankowałem pierwszy raz paliwo na shelu "niby te lepsze". Moze to tkwi w paliwie? Co o tym myslicie koledzY?
    Czy wiesz, że 99% ludzi nienormalnych czyta posty z ręką na myszce? Nie zdejmuj ręki, już jest za późno.

  9. #9
    horus1979's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    rzeszow
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    artur2203 mam podobnie jak ty(i jak czytam fotum duzo tuch silnikow "asz"ma taki problem)z moich testow wynika ze jest cos nie tak z zaworem egr lub czujnikiem,bo zrobilem raz test odpiolem przewod podcisnieniowy od zaworu egr i zatkalem go śrubka i wtedy wszystko bylo ok jak podpiolem przewod to tak przy 1900 2000obr szarpal.dzieje sie to tak na zimnym silniku na 2 -3 biegu jak powoli dodajesz gaz (jak mocniej depniesz niema tego)slychac przy tym takie dziwne(charczenie)co dziwne vag nie wystrzelil zadnego bledu

    kiedy miales robiony chip i gdzie?bo slyszalem od paru mechanikow z bardzodobrych warsztatow(co tez zajmuja sie chipem) ze chipy robione dawniej byly (mniej dokladne jak mi to powiedzieli nie osiagaly takich mocy i mometow)i czesta wada bylo wlasnie takie szarpanie
    Ostatnio edytowany przez horus1979 - 13-04-11 o 09:49

  10. #10
    artur2203's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    chip robiony z miesiac temu, dzisiaj zauwazylem ze na 3 przy ponad 3000 obrotach to sie dzieje, nie mam pojecia co to moze byc, sprzeglo chyba dobre robilem wczoraj test wrzucilem 5 przy 50 pedal gazu w podloge i obroty szly ok proporcjonalnie do predkosci. Moze wtryski siadaja? Jak zimne auto to trzesie nie mam pojecia niby te trzesienie to od dwumasu jest, chodz byl wymieniany jakies 30 tys temu (caly kpl SACHS).
    Czy wiesz, że 99% ludzi nienormalnych czyta posty z ręką na myszce? Nie zdejmuj ręki, już jest za późno.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •