Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 65

Temat: Wentylator na chłodnicy

  1. #31

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Witam,
    Wentylator od str pasażera wogóle się nie zalacza; ten od str kierowcy co pół minuty sie włącza. Ostatnio się spalił nie wiem czy mam dobrze podłączone wiatraki, ponieważ jak klima chodzi jeden z nich powinien sie obracać cały czas a nie co 30 sec no i to ten od kierowcy.
    zicher1

  2. #32
    pas5's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bern(Szwajcaria)
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny TDI - 96kW - właściwe zachowanie wentylatorów

    Witam,

    Jak powinny się zachowywać wiatraki chłodnicy w TDI(są 2).

    Zauważyłem że jak samochód jest zimny to się nie kręcą, a jak się nagrzeje (90'C na wskaźniku - norma) to nie przestają się kręcić. Mam Dieselka po raz pierwszy dla tego pytam. W benzynie tylko wtedy "dmuchało" jak zaszła taka potrzeba.
    Jak to jest w Dieslu?

    Pozdrawiam
    pas5
    A3 1.9 TDI ASZ - 170KM/385Nm

  3. #33
    Szak-All's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Hmm… sprawa się przedstawia chyba identycznie w dislu i w benzynie, jeden służy do chłodzenia płynu i jest załączany w zależności od temperatury płynu w chłodnicy, przy jakiejejś temperaturze granicznej się włączą, a gdy już schłodzi odpowiednio wyłącza się. A drugi to wentylator na skraplaczu klimatyzacji, kręci się gdy jest włączona Klima.
    "Imagination is more important than knowledge"

    Albert Einstein

  4. #34

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    odswieze temat, bo juz troche czasu minelo)) od jakiegos czasu po zalaczeniu klimy zaczelo mi "rzezic". tak jakby cos obcieralo albo wibrowalo przy obracaniu sie. bylem u jednego magika i powiedzial mi, ze pada duzy wiatrak (po stronie kierowcy czyli lewy). sprawdzilem i faktycznie - jak wylaczalem klime i ten wiatrak sie zatrzymywal, to przestawalo rzezic. zaspiewal mi za wymiane ok 400zl na oryginale. czy ma moze ktos dostep do jakichs zamiennikow? albo wie jak zregenerowac silnik tego wentylatora? podobno sie da. kurcze, nie przelewa mi sie ostatnio a klime zrobic trzeba

  5. #35

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Volkswagen
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    a jak mam problem, bo wymeinilem wentylator klimatyzacji ( ten mniejszy ) i nie dziala jest wszystko podlaczone, a po wlaczeniu klimy niestety ten wentylator sie nie wlacza , czy moze to byc wina jakiegos bezpiecznika ? czy do tego mnejszego jest tylko ten bezpiecznik na aku, czy tez jest jeszcze inny bezpiecznik ?

  6. #36
    mariok's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolskie
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny Mały wentylator.

    Koledzy czy posiadacie może numer fabryczny tego małego wentylatora na chłodnicy lub jego średnicę?? U mnie w Audi a3 1.9 TDi 2000 rocznik, kod AHF po włączeniu klimy działa tylko ten duży wentylator od strony kierowcy. Mały zaś się wogóle nie włącza. Spec od klimatyzacji powiedział mi, że po włączeniu klimy powinny działać oba wentylatory. Jakie mogą wyniknąć powikłania w związku z jeżdżeniem z niesprawnym "małym" wentylatorem??

  7. #37

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Siemka, jak ja szukałem części zamiennych, to korzystałem z serwisu www.fota.pl, może Ci to ułatwi, tam jest szczegółowa wyszukiwarka, tak znalazłem odpowiednie tarcze hamulcowe, sprzęgło i parę innych części w tym ten nieszczęsny wiatrak, który dmucha teraz aż miłoDruga rzecz...podobno na torrentach jest program do wyszukiwania numerów seryjnych części, poszukaj

  8. #38
    mariok's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolskie
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Dzięki za info. Znalazłem w sieci program ETKA posiadający numery wszystkich części do samochodów grupy VW. A jeśli chodzi o ten wentylator to mam pytanie czy jest jakiś sensowny sposób na dobranie się do niego (demontaż)? Na pierwszy rzut oka widzę, że ze względu na sporą ciasnotę pod maską mogę być problemy z jego wymontowaniem. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

  9. #39
    kafarek831's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    stargard szczeciński
    Auto
    było audi asz, s38L, jest 8P quattro
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    ten mały da sie wyciągnąć nie ściagającv całego przedniego pasa wystarczy te trzy srybki odkrecic

  10. #40

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    u mnie padl ten wiekszy wiec sam tego nie robilem, dalem nowy wiatrak i za wymiane zaplacilem 80 zela, mysle ze to nie jest duzo. jak widzialem to troche rozkrecania bylo.
    Nic nie jest takie na jakie wygląda.

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •