Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 65

Temat: Wentylator na chłodnicy

  1. #51

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Wiatraki mogą być sprawne, ale włączenie ich przez klimę a wysoką temperaturę to dwie rzeczy. Skoro wymieniałeś termostat, to być może nie otwiera się na czas? Sprawdzałeś węże do/z chłodnicy, czy są gorące w momencie przegrzania? Jeśli nie będzie obiegu przez chłodnicę, wiatraki nie mają prawa ruszyć... Nic nie da też ich włączenie klimą...

  2. #52
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Coś tam da , bo chociaż silnik zostanie "owiany" chłodnym powietrzem
    Ale faktycznie wentylatory załączają się na podstawie czujnika na chłodnicy ,jeśli w niej jest "letnio" to się nie załączą.

  3. #53

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MiG25 Pokaż post
    Coś tam da , bo chociaż silnik zostanie "owiany" chłodnym powietrzem
    Hehe, no, no, można też trochę podmuchać dobra a tak na poważnie, sprawdź kolego czy węże są gorące (oba)... Później można kombinować dalej...

  4. #54
    L@mberT's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Auto
    OOOO
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    dobra koledzy, jak radziliście tak zrobilem....

    odpalilem auto i czekałem, 5 min, 10 min. (sprawdzałem na zegarach, na klimatroniku i na vagu - wszystko jednocześnie sprawdzałem) no i tak, jakieś ziwne rozboznosci są:

    vag w pomiarach w blokach gdy mial 93 stopnie, vag w intsrument - na klimatroniku 96-98
    (zegary caly czas równe 90 i ani drgneły), mowie hmm, otworzylem maskę i nic sie tam nie działo, zaczałem dotykac weży, gorny był juz gorący, ale nie parzył tak bardzo, za to dolny był letni, cały czas obserwowałem vaga - gdy na wagu wskoczyło mi 97,5 a na klimie 99 i po chwili 100 stopni, a zegary w dalszym ciagu 90, wtedy ruszyły mi oba wiatraki krecile się może przez hmm nie wiem 30 sekund ? po czym zbiły temperature na blokach pomiarowych na vagu do 92 stopni C.

    a i jeszcze jedno, gdy właczyły się wiatraki (oba) nie wiem czy obamaja się właczać ?
    to oba węże były juz równo gorące.

    i teraz pytanie czy wszysto oki ? czemu ta późno sie właczaja ? moze ten czujnik temperatury w bloku jakoś zawyża ? bo to jakis zamiennik VEMO za 50 zł.

  5. #55
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Wszystko oki.

  6. #56
    L@mberT's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Auto
    OOOO
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    a nie powinien się włączać jeden wiatrak ?? jak odróżnić pierwsy i drugi bieg wentylatorów ?? nie jest czasem tak ze jeden wiatrak wlacza sie jak jest pierwszy bieg, a drugi bieg to lecą juz oba ?

  7. #57
    jaro121's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    Dodam do tematu swój przypadek: wentylatory nie chodziły z powodu zaśniedziałych kabli we wtyczce, która idzie do sterownika pod akumulatorem - klimatyzacja przez to nie odpalała. Błędów po podpięciu do vaga nie było.
    Zanim do tego doszedłem to podłączyłem "na krótko" żeby sprawdzić czy działają i żeby silnik się nie przegrzał.
    W tym celu odpiąłem kostkę od czujnika temperatury w chłodnicy (patrząc od przodu auta to prawa dolna części chłodnicy) i połączyłem drucikiem dwa piny (i wtedy zaczęły chodzić ;d ).
    Jakiś spec mi powiedział, że ten czujnik działa niezależnie od sterownika i jeśli temperatura będzie zbyt duża to i tak powinien uruchomić wentylator.

    Kiedy włączam klimatyzację to oba wentylatory chodzą.

    Teraz przypadek u kolegi: wyświetlana temperatura na liczniku 90, a po podpięciu do vaga ok. 15 stopni różnicy - wymiana głównego czujnika temperatury.

  8. #58

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez L@mberT Pokaż post
    a nie powinien się włączać jeden wiatrak ?? jak odróżnić pierwsy i drugi bieg wentylatorów ?? nie jest czasem tak ze jeden wiatrak wlacza sie jak jest pierwszy bieg, a drugi bieg to lecą juz oba ?
    Nie, mają się załączyć oba.... Drugi bieg to po prostu szybsze kręcenie się wentylatorów... Jeśli tak to wygląda jak opisałeś to wsio ok...

  9. #59
    rubel's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kielce<=>czg
    Auto
    ASiA
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny wentylator chłodnicy w 1.6 przyczyna ubywania plynu???

    panowie moze to glupie pytanie ale chce uzyskac konkretna odpowiedz...,
    może najpierw objawy:

    1.wogole go nie słysze nawet po dluzszej trasie go nie slychac
    2.w lecie musiałem dolewac praktycznie 2L plynu co 2 tygodnie ( nie było żadnych plam ani pod silnikiem ani w w oleju)a co najlepsze w wakcje go czasmi bylo slychac
    3.przy obvecnych temp. poziom plynu jest stały

    czy pto mozliwe ze przez uszkodzony silnik wentylatora moze odparowac prawie caly zbiornik plynu chlodniczego????

  10. #60

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez rubel Pokaż post
    panowie moze to glupie pytanie ale chce uzyskac konkretna odpowiedz...,
    może najpierw objawy:

    1.wogole go nie słysze nawet po dluzszej trasie go nie slychac
    Nie ma go być słychać tylko ma działać. Działa? Kręci się? Zaglądałeś pod maskę?

    Cytuj Oryginalnie napisane przez rubel Pokaż post
    2.w lecie musiałem dolewac praktycznie 2L plynu co 2 tygodnie ( nie było żadnych plam ani pod silnikiem ani w w oleju)a co najlepsze w wakcje go czasmi bylo slychac
    Niemożliwe żeby sam gdzieś odparował. Musi być nieszczelność. Może ci wywalało tylko nie zauważyłeś?


    Cytuj Oryginalnie napisane przez rubel Pokaż post
    3.przy obvecnych temp. poziom plynu jest stały
    Może po prostu jest na tyle zimno, że silnik się nie przegrzewa i nie wywala płynu? Temperatura silnika w normie?

    Cytuj Oryginalnie napisane przez rubel Pokaż post
    czy pto mozliwe ze przez uszkodzony silnik wentylatora moze odparowac prawie caly zbiornik plynu chlodniczego????
    Moim zdaniem nie, wydaje mi się że układ jest szczelny i nie ma możliwości odparowania takiej objętości płynu jaką podajesz... Musi go gdzieś wywalać... Ogólnie poszukaj bo tematów o płynie znikającym trochę było.

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •