Strona 6 z 12 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 116

Temat: skrzynia biegów padła (naprawa czy zakup używanej)? Wymiana skrzyni.

  1. #51

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Witam, mam problem z maja skrzynia w a3 1.9 Bkc .

    Gdy jade spokojnie to miedzy prędkoscia 70-90 pojawia sie delikatne wycie z okolic skrzyni, objaw ten pojawia sie równiez przy hamowaniu silnikiem miedzy tymi prędkościami, po wcisnieciu sprzegła hałas ustaje . Dodam że gdy lece na biegu jałowym z ta predkoscia i popchne delikatnie lewarek skrzyni to hałas również się pojawia . Gdy silnik jest zimny odłos jest mniejszy i rośnie wraz z rozgrzaniam.
    Prosze o pomoc co to może byc .

  2. #52
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    zacznij od sprawdzenia oleju i czy niema w nim opiłków metalu
    jak wyje to łożyska ale tu trzeba zdjąć skrzynie i zobaczyć

  3. #53

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WSCHOWA
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Witam. Chcę wsadzić skrzynie 6bieg do a3 8p 2004r 1.6

    Poleci ktoś od czego mogła by podpasować ?? 1.6 fsi? 2.0tdi ? Jaki kod ?? może być od biedy piątka ale długa lecz wolałbym 6 , męczy mnie jazda 100km/h i 3tyś obrotów a o autostradzie nawet nie wspomnę ....

  4. #54
    qba29dm
    Guest

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DANKO Pokaż post
    Witam. Chcę wsadzić skrzynie 6bieg do a3 8p 2004r 1.6

    Poleci ktoś od czego mogła by podpasować ?? 1.6 fsi? 2.0tdi ? Jaki kod ?? może być od biedy piątka ale długa lecz wolałbym 6 , męczy mnie jazda 100km/h i 3tyś obrotów a o autostradzie nawet nie wspomnę ....
    Wiesz, że 6tki lubią powiedzieć papa? Znam sporo osób, którym te skrzynie padły i wrzucili 5biegowe

  5. #55

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cześć, poczytałem troszkę wątków na temat problemów z skrzyniami w A3. I niestety też się załapałem na nie, mianowicie w mojej A3 mam problem głównie z zrzuceniem z wstecznego po rozgrzaniu silnika do 90. Żeby zrzucić go muszę parę razy przypompować sprzęgłem i wtedy schodzi na luz. Zauważyłem też, że po rozgrzaniu momentami przy ruszaniu z skrzyżowania łapie mi 1-szy bieg w momencie zmiany na 2gi bieg. Nie dzieje się mi to za każdym razem. Mam też wrażenie jakby sprzęgło nie odbijało mi od razu. Skrzynia popiskuje mi też przy wrzucaniu na 5. Problemu z piskiem czy jakimkolwiek innym dźwiękiem nie ma gdy zmienia się biegi przy wiecej niż 2600 obrótów. Co byście mi doradzili w kwesti tego wstecznego i problemów z jedynką ? Dodam, że w aucie miałem zmieniany dwumas+sprzęgło i siłownik przy przebiegu 261kkm. Obecnie mam ~`292kkm. Po przeczytaniu paru tematów wydaje mi się że to może być:
    - zapowietrzony układ
    - poszła pompka bądź wysprzęglik
    - najgorsze... skrzynia do remontu.

    z góry dzięki za pomoc.

  6. #56
    qba29dm
    Guest

    Domyślny

    Skrzynia 6biegow, ehh... :/ Znajoma ma golfa 1.4 TSI i tez ma problem z jedynka w tej skrzyni, wsteczny wchodzi ok. To są po prostu takie skrzynie i żadne odpowietrzanie tu nie pomoże

  7. #57

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Manchester - UK
    Auto
    Audi A3 1.6 FSI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BLF

    Domyślny POMOCY !!!! Skrzynia HBM 1.6 fsi 2006 Audi a3

    Witam.3 tygodnie temu kupilem samochod.cos mi nie pasowalo podczas pracy silnika.dziwny dZwiek.okazalo sie ze to dochodzi ze skrzyni.bardziej slyszalne w jej tyle.jest w Stanie mi ktos pomoc.wrzucam filmik.nagrywalem jak byl na podnosniku od spodu.


  8. #58
    Deroyter's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    .
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dedbeat Pokaż post
    Cześć, poczytałem troszkę wątków na temat problemów z skrzyniami w A3. I niestety też się załapałem na nie, mianowicie w mojej A3 mam problem głównie z zrzuceniem z wstecznego po rozgrzaniu silnika do 90. Żeby zrzucić go muszę parę razy przypompować sprzęgłem i wtedy schodzi na luz. Zauważyłem też, że po rozgrzaniu momentami przy ruszaniu z skrzyżowania łapie mi 1-szy bieg w momencie zmiany na 2gi bieg. Nie dzieje się mi to za każdym razem. Mam też wrażenie jakby sprzęgło nie odbijało mi od razu. Skrzynia popiskuje mi też przy wrzucaniu na 5. Problemu z piskiem czy jakimkolwiek innym dźwiękiem nie ma gdy zmienia się biegi przy wiecej niż 2600 obrótów. Co byście mi doradzili w kwesti tego wstecznego i problemów z jedynką ? Dodam, że w aucie miałem zmieniany dwumas+sprzęgło i siłownik przy przebiegu 261kkm. Obecnie mam ~`292kkm. Po przeczytaniu paru tematów wydaje mi się że to może być:
    - zapowietrzony układ
    - poszła pompka bądź wysprzęglik
    - najgorsze... skrzynia do remontu.
    Mam identyczny problem, a pojawiło się to oczywiście po wymianie sprzęgła i dwumasy. Sporo szukałem na różnych forach i nawet na naszym forum kolega Miras10 rozwiązał ten problem - przesyłam link :http://www.a3-club.net/forum/showthr...08#post1335208 , aczkolwiek jak byłem u mechanika to jednoznacznie stwierdził, że tak czy inaczej skrzynia do demontażu żeby zdiagnozować usterke...

  9. #59

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WSCHOWA
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Hello Na wstępie dzięki za pomoc "żadną" w podmiance skrzyni z 5b na 6b w A3 8P 1.6 mpi ale PORADZIŁEM sobie sam i mam 6 biegów w 1.6 MPI Jak ktoś zainteresowany służę pomocą lub przekładką a przekładka banalnie prosta - wystarczy skrzynia 6 i gałka biegów nic więcej ))

  10. #60

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kolo Warszawy
    Auto
    A3 8P 5d
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny

    Nie na temat
    Ostatnio edytowany przez IBAN A3 - 24-01-20 o 19:00 Powód: Nie na temat

Strona 6 z 12 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •