Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: Uszkodzona osłona dolna chłodnicy

  1. #1
    Audon's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny Uszkodzona osłona dolna chłodnicy

    Mam prośbę o zdiagnozowanie części, która znajduje się zaraz za zderzakiem, jak na mój gust jest to osłona dolna chłodnicy. To kawałek plastiku, który znajduje się od dołu chłodnicy i widoczne są na nim dość rozległe pęknięcia, przez obydwa wloty powietrza, przy światłach przeciwmgielnych. Oto zdjęcia pojazdu umieszczone w albumie - można je przeglądać i powiększać:
    http://Audon.fotosik.pl/albumy/714653.html

    To rysunek z ETKI:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...38184c7a1.html

    Dodatkowo na tej części plastiku był umocowany klakson, który teraz sobie zwisa swobodnie.

    Czy należy bezwzględnie wymienić tą część na nową, bo ja już sobie tak jeżdżę ze dwa miechy, a jest to dość droga część? Czy z rocznika 2006 będzie pasowała do mojego z 2004?

    Jedynie osłona dźwiękochłonna została przymocowana z powrotem ponieważ po zdarzeniu jakie miało miejsce odczepiła się i potem została wyrwana/zdemontowana ręcznie, żeby nie przeszkadzała w dalszej jeździe, gdyż powietrze owiewające samochód od spodu bardzo nią targało.

    Na ostatnim zdjęciu widać, że siła uderzenia była na tyle duża że nawet błotnik od strony kierowcy się troszkę uwypuklił, a te osłonki od wlotów powietrza przy światłach przeciwmgielnych wypadły po prostu i ich nie mam.

    Na dolnej krawędzi zderzaka przedniego widać podłużne kreski białe, które można było zmazać palcem, a więc nie były to zarysowania a tylko jakiś rodzaj farby. Choć zarysowania jako takie na samej krawędzi też wystąpiły, co się objawia zadrapaniami lakieru do samego, czarnego plastiku zderzaka. Poza tym widoczne są też pęknięcia lakieru na skutek odkształcenia zderzaka. Inne zarysowania od spodu mogły być wcześniej, nie wykluczam, ale tamte ślady były świeże. Zdjęcia zrobiono na drugi dzień po tajemniczym zdarzeniu. Dzień wcześniej zderzak był w stanie nienaruszonym.

    Według zeznań mojego znajomego, było to UFO które przywaliło w mój samochód najwyraźniej, bo on się nie przyznaje do niczego i mówi że nie wjechał w nic. Ja oczywiście znam moje auto bardzo dobrze i jestem pewien, że sam w nic nie przywaliłem tego dnia.

    Kolejne pytanie brzmi więc, co było przyczyną tego uszkodzenia? Na mój gust i na podstawie opinii innych ludzi nie wykluczam krawężnika (ale skąd ta biała farba bez głębszych zarysowań? ) lub próg zwalniający (ale biały? ).

    Całe zajście miało miejsce w Paryżu, gdzie podczas imprezy mojemu znajomemu zaczęły lecieć łzy w wyniku podrażnienia spojówek przez dym i jego dziewczyna poprosiła mnie o kluczyki, żeby mogli sobie usiąść w aucie i odpocząć, a ja miałem dojść później. Zaufałem "dobrej" koleżance ze studiów, a po wyjściu z klubu po jakiejś godzinie nie zastałem samochodu, a jedynie doszedł SMS z informacją ze sobie odjechali...
    Tłumaczyli się później, ze pojechali do apteki, a jak wróciliśmy do nich to na parkingu obejrzałem auto i spytałem gdzie są wloty powietrza i co to za zarysowania. Nie chcieli się przyznać, ze to oni je uszkodzili, a jedynie w żywe oczy kłamali i jeszcze do mnie wystartowała laska, że co ja taką chamówę odwalam i ich oskarżam... Oczywiście za rękę nie złapałem więc na początku spokojnie starałem się ustalić co zaszło, że to może faktycznie ktoś wjechał w moje auto, tak jak mówił ten koleś albo, że jacyś złodzieje próbowali go jakimś podnośnikiem podnieść. Nie mogłem się jednak do tego przekonać jakość, tak samo jak nie mogłem w to uwierzyć, że dobra koleżanka może mi takie skur....stwo zrobić. Od tamtej pory straciłem wiarę w ludzi... Ale to już temat na jakieś forum filozoficzne...
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 05-07-15 o 11:28

  2. #2
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    wzmocnienie czolowe to zwykly kawalek plastiku na ktorym zawieszone sa chlodnice
    jesli nic sie nie dzieje (np wentylatory nie zmienily polozenia i nie wydaja dzwiekow itp ) to juz od ciebie zalezy czy to wymienisz czy nie

    to nie jest zadna oslona chlodnicy
    wzmocnienie wcale nie jest drogie, bo kosztuje jakies 250-300zl
    dobry blacharz wymieni to w krotkim czasie, jest troche roboty bo trzeba sciagnac zderzak, lampy, chlodnice, zamek maski itd
    nie ma potrzeby oprozniania klimatyzacji czy cos w tym stylu
    wzmocnienia roznia sie koncowkami litwrowymi, niby sa do roznych wersji silnikowych, ale jesli bedzie do 1.9 / 2.0 tdi (2004-200 to musi pasowac. masz na nim numer VAG
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  3. #3

    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Tak w razie co to prostsza nazwa "pas przedni" ostatnio tez kupowałem tak jak mówi kolega od 250 zł do 300 na allegro, tylko oryginalny a takie podróbki to już zupełnie co innego ciężko spasowac to bo to już jednak nie będzie oryginał a nigdy nie zrobią tak jak w oryginale bynajmniej tak było u mnie ze jak wszystko skręciłem to cały pas z zamkiem poszedł trochę do góry i trzeba było regulowac maskę

  4. #4
    Audon's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Macie racje podałem niezbyt stosowną nazwę tego elementu, ale właśnie wydawało mi się, że to ten pas/wzmocnienie przednie popękał, który jakby się uprzeć zabezpiecza jednak chłodnice w pewnym sensie ;p
    Także dzięki za odpowiedzi, myślę że sobie tak pojeżdżę jeszcze troszkę na pewno do końca zimy... bo nic się dzieje niepokojącego póki co.

    Te kratki na wloty powietrza przy światłach przeciwmgielnych to jak rozumiem bardziej estetyczny element i chyba ich brak nie wpływa jakoś negatywnie na inne elementy za zderzakiem?

  5. #5
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Audon Pokaż post
    ich brak nie wpływa jakoś negatywnie na inne elementy za zderzakiem?
    Dokładnie, to tylko estetyka.

  6. #6
    Audon's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Czy nikt z was nie przywalił nigdy w krawężnik, czy inny stały element umocowany na jezdni jak np. próg zwalniający żeby jakoś porównać swoje zniszczenia do moich?
    Czy jak samochód "nurkuje" przodem podczas gwałtownego hamowania z dużej prędkości może zahaczyć o próg zwalniający żeby powstały takie uszkodzenia na całej długości zderzaka? Te podłużne kreski wyglądające jak zarysowania to jakaś biała substancja którą można było zmyć:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...79832a317.html

    P.S. Dlaczego jak wstawiam linka ze zdjęciem to go nie widać a jak użyje tej opcji do "dodawania obrazka" to nawet nie widać adresu http tego linka.
    Ostatnio edytowany przez Audon - 31-01-10 o 18:18

  7. #7
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    no ale co to ma za znaczenie czy ktos przywalil czy nie ?
    rozwaliles sobie i juz, napisalem Ci, to wzmocnienie, dla swojego dobrego samopoczucia mozesz wymienic, nie wymienisz to twoja sprawa, jesli chlodnice sa cale a tobie to nie przeszkdza to sobie jezdzij,
    chcesz wymieniac, odstawiasz do blacharza, kupujesz wzmocnienie) rozkrecamy zderzak, lampy, wyjmujemy chlodnice, z wezami, bez ruszania i "szpuszczania" klimy itd, zakladamy nowe wzmocnienie, zamek, halogeny, belke, chlodnice itd.
    zadna filozofia dla blacharza, pol dnia , a nawet mniej roboty

    tyle w temacie
    temat zaczyna byc o niczym
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •