Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 24 z 24

Temat: zamarznięte paliwo

  1. #21
    luki8L's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sroda Slaska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam!
    Miałem dzisiaj dziwną sytuację. Rano przy -17C autko odpaliło bez problemów, dojechałem do pracy i po jakiś 4h chciałem wyjechać - no i tu pojawił się problem - nie odpalił. Kręcił rozrusznik, aku ok, mimo tego nie odpalił. Widać było natomiast powietrze w przewodzie paliwowym. Myślałem, że może zabrakło, mimo, że wskazówka na 1/4. Dolałem i tak 5l (miałem jakiś czas wcześniej problem ze wskaźnikiem paliwa) i o dziwo odpalił bez problemów!
    Zrobiłem rundkę, może 1km, zgasiłem auto i wróciłem do pracy. Po 3h chciałem wrócić do domu i dupa - znowu nie odpalił.
    Vagiem sprawdziłem - brak błędów.
    O co kaman??? Paliwo przymarzło??? Miał ktoś tak???
    2.0 TFSI ~300 KM automat, ino APR dolot

  2. #22

    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bochnia
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    odżałuj parę złotych na depresator - to ON nie zamarznie,
    ja leje KleenFlo Diesel Fuel Antigel (biała butelka z niebieska etykietą),

    patent z dolewaniem benzyny to można stosować do starych diesli, ale te nowe to może szlak trafić po dłuższej jeździe, jak ktoś dba o stan silnika to odradzam

  3. #23
    VeGaS84's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom-Zabrze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Smile

    Żeby zapobiec gęstnieniu ropy (czyli wytrącaniu się parafiny) najlepiej stosować środki przeciwdziałające tej reakcji. Ale wiadomo nie każdy przewidział taką sytuacje i najlepszym sposobem aby ropa przeszła w stan ciekły a nie galaretki jest dodanie denaturatu ( jak ktoś już wcześniej mądrze napisał).

    Co do paliwa: Na stacji można sprawdzić certyfikaty odnośnie lanego paliwa. Zanim weźmiemy się za tankowanie zapytajmy przynajmniej obsługi do ilu jest paliwo. W Polsce na stacji można kupić ropę max. do -32 stopni Celsjusza. Taka ropa spotykana jest tam gdzie jest drogie paliwo. Nie zawsze V-Power Diesel jest paliwem zimowym. Zwróćmy na to uwagę że zwykłego Diesla schodzi na stacji więcej niż V-power. V-Power często zalega w zbiornikach na stacji i za nim zostanie przystosowany do paliwa zimowego trochę schodzi. Co przy zwykłym Dieslu trwa dużo szybciej. V-Power D od zwykłego Diesla różni się liczbą cetanową o około 10, V_Power posiada dodatki do wtrysków i filtrów (czyszczące). - także czasem sobie warto przemyśleć czy warto tego V-Power, Ultimę itp lać.

  4. #24
    uzx's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Ja do swoich diesli zalewam Diesel Skydd i jeszcze nigdy mi nie zamarzły.
    Coś takiego, jak tu: http://www.motozakupy.com.pl/index.p...skydd-a-1-litr

    Dodam, że koledze zamarzło paliwo przy -17, a po sprawdzeniu na stacji okazało się, że zaledwie do -16 było certyfikowane (czy może to jest właśnie letnie?).
    Nie pamiętam, na jakiej to było stacji, działo się to zeszłej zimy, ale jak widać i takie przypadki się zdarzają, więc lepiej się zabezpieczyć.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •