Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 50

Temat: stukanie przy ruszaniu/hamowaniu

  1. #41
    k3nio's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Przód ale strony nie jestem jednoznacznie rozpoznać ale będę próbował jakoś to wyczuć

  2. #42
    k3nio's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Już wiem tyle, że na 99% jest to w lewym kole(przód). Ogarnąłem też że jak się toczę bardzo wolno jak np. dohamowuję do świateł i jak koła się jeszcze kręcą to słychać takie delikatne tarcie/trzeszczenie aż do momentu jak się zatrzymam. Analogicznie to występuje jak bardzo powoli ruszam.

  3. #43
    LucyFair's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    B-B
    Auto
    OOOO A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Może poprostu zacisk Ci nie odbija całkiem i klocek trze o tarcze.

  4. #44
    DraGaN's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Strumień
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam, moj problem polega na tym iz przy ruszeniu na skreconych kolach jest slyszalny pojedynczy "strzal" dochodzacy z przodu samochodu, podczas jazdy jest cisza, problem powraca znow przy parkowaniu gdy skrece na maxa kola. Zamowilem tuleje przedniego wahacza (pelne z S3) + gumy na stabilizator miejmy nadzieje ze w tym tkwi sedno sprawy.

    Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

  5. #45

    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków/Sanok
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Cześć,

    Mam problem z z moim Audi A3 8L po lifcie, rok. 2002, 1.8 T 150KM, 5 drzwi, 5 biegów Manual, napęd na przednie kola.

    Od jakiegoś czasu podczas ruszania/cofania, czasem tez redukcji słyszę stuk dobiegający z okolicy silnika/skrzyni.
    Dźwięk ten nie występuje przy wyższych biegach.
    Dodam jeszcze, ze słychać ten dźwięk dopiero po puszczeniu sprzęgła, samo wrzucenie biegu nie powoduje żadnych odgłosów i problemów.

    Mechanik któremu opisałem problem jest przekonany, że wina są nity w skrzyni biegów.
    Jednak, po przeczytaniu postów na forum nie jestem pewny czy jest to możliwe, ponieważ przeczytałem, że wada z nitami dotyczy jedynie silnika 1.6, a nie 1.8 T.
    Czy ktoś mógłby to potwierdzić?

    Czy możliwe, że problem ten spowodowany jest czymś innym?

    PS.
    Poleci ktoś dobrego mechanika we Wrocławiu ?

  6. #46

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica, Dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    pisalem Ci juz przeciez w innym temacie ze do sprawdzenia poduszka silnika, a dokladniej ta od rozrzadu ... ewentualnie od skrzyni

  7. #47
    matmac's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    9 razy

    Domyślny

    To ja może opowiem taką historię.

    Objaw: jeden mocny stuk podczas energicznego ruszania, czasami również podczas hamowania, ostrego zakrętu ze średnią prędkością. Puknięcie głuche, bardzo dobrze słyszalne i wyczuwalne, czuć na całym nadwoziu, a najbardziej w okolicach nóg kierowcy i pasażera.
    Dwóch diagnostów na ścieżce diagnostycznej poległo, wszystko co oni byli w stanie sprawdzić było ok. Dopiero znajomy mechanik zasugerował żeby sprawdzić wszystkie śruby w przednim zawieszeniu.

    Rozwiązanie problemu: cztery śruby M14 mocujące ramę pomocniczą do nadwozia. Te dwie przednie były NIEDOKRĘCONE. Tzn. nie latały luźno, ale były dokręcone tak na oko 70-80Nm, podczas kiedy specyfikacja mówi, że powinny być dokręcone momentem 100Nm + 90 stopni (czyli ogólnie rzecz biorąc doje****e ile tylko się da). Dodatkowo warto je przemyć i zastosować nowy preparat zabezpieczający, klej do gwintów, tak jak było to zrobione oryginalnie.

    W moim przypadku dalej coś tam sobie lubi puknąć, zwłaszcza przy ostrym ruszaniu pod lekkie wzniesienie z pasażerami - wtedy przód mocno się unosi. Do wymiany pójdą tuleje wahaczy i tuleje stabilizatora (te dwie małe gumki mocowane do ramy pomocniczej). Zobaczymy jaki będzie ciąg dalszy

  8. #48

    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków/Sanok
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bialagora90 Pokaż post
    Cześć,

    Mam problem z z moim Audi A3 8L po lifcie, rok. 2002, 1.8 T 150KM, 5 drzwi, 5 biegów Manual, napęd na przednie kola.

    Od jakiegoś czasu podczas ruszania/cofania, czasem tez redukcji słyszę stuk dobiegający z okolicy silnika/skrzyni.
    Dźwięk ten nie występuje przy wyższych biegach.
    Dodam jeszcze, ze słychać ten dźwięk dopiero po puszczeniu sprzęgła, samo wrzucenie biegu nie powoduje żadnych odgłosów i problemów.

    Mechanik któremu opisałem problem jest przekonany, że wina są nity w skrzyni biegów.
    Jednak, po przeczytaniu postów na forum nie jestem pewny czy jest to możliwe, ponieważ przeczytałem, że wada z nitami dotyczy jedynie silnika 1.6, a nie 1.8 T.
    Czy ktoś mógłby to potwierdzić?

    Czy możliwe, że problem ten spowodowany jest czymś innym?

    PS.
    Poleci ktoś dobrego mechanika we Wrocławiu ?
    Po około 5 wizytach u mechaników problem nadal występuje. Sprawdzane były poduszki pod silnikiem i skrzynią i są OK. Sprawdzane były przeguby wewnętrzne i też są OK.
    Jeden mechanik twierdzi, że winne jest sprzęgło.
    Dwóch innych, że na 100% to mechanizm różnicowy (tzw. ścinanie nitów) mimo, że im mówiłem, że ta wada w tej wersji silnikowej ponoć nie występuje

    Sprawdziłem jaki mam model skrzyni. Model to EVS.

    Czy w tej skrzyni występowała ta wada z nitami ?

    Jeśli macie pomysł co może być przyczyną z góry dziękuję.

    Pozdrawiam
    Rafał

    EDIT:
    Dźwięk ten można też wywołać po przez poruszanie autem ręcznie na biegu. Poniżej link do filmiku na którym to robię.
    Ostatnio edytowany przez bialagora90 - 03-03-16 o 16:14

  9. #49
    Przemek0922's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrów Mazowiecka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ

    Domyślny

    bialagora90 ja w swoim a3 miałem pukanie bardzo głośne przy zmianie biegu lub nawet jak odpuszczlem do zera gaz podczas jazdy. Winowajcą okazała sie poduszka silnika ta pod puszką filtra powietrza, wykręć puszkę i zobacz dokładnie czy nic jej nie jest, ja poszedłem za ciosem i wszytskie 3 poduszki założyłem nowe Jest cisza i spokój Pozdrawiam

  10. #50

    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    otwock
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny Stukanie podczas hamowania i ruszania

    Witam mam mały problem po wymianie całego zawieszenia na (-35), wszystkie gumy plus przeguby wewnętrzne i zewnętrzne zaczęło mi coś stukac przez ruszaniu i hamowaniu czy to może być winna nowych sprężyn? Dodam ze po deszczu przestało ale jak przestało padać to znów ..

    Jaki powinien być prześwit miedzy kielichem a tym korkiem plastikowym pod maska od mocowania mcpersona? U mnie jest 1cm.



    Edit MOJE ROZWIĄZANIE
    U mnie okazało sie ze była śruba poluzowana od wachacza ta co do sanek sie przykreca po dokreceniu wszystko ustalo
    Ostatnio edytowany przez compaq1 - 22-07-16 o 11:32

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •