Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 36

Temat: Brak światła mijania

  1. #11
    Mongo2001's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suchy LAS k/Poznania
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Witam. Podczepie się pod temat
    Dzis Przestały mi świecic światła mijania.Są pozycyjne i drogowe.Sprawdziłem bezpieczniki i zarówki i wszystko ok. Co jeszcze może byc? Jakiś przekaźnik? A możliwe jest, że cos nie tak z włącznikiem?? Proszę o pomoc.

  2. #12
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy
    Who I am? I am a the Champion.

  3. Podziękowania dla PROSTO za pomoc w problemie

    Mongo2001 (16-02-10)

  4. #13
    Mongo2001's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suchy LAS k/Poznania
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Używałem, ale widocznie w nieodpowiedni sposób. Dzięki za pomoc

  5. #14

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Odgrzeje troche kotleta, panowie mam taki problem mianowicie że nie mam prawego światła mijania, dodam że postój jest, długie też. W lewej lampie wszystko działa, z tyłu tez sie świecą oba swiatła. Tak wiec mozna wyeliminować, bezpiecznik, włącznik świateł, żarówke (bo gdy ją przełoże na lewą strone to działa)

    Moim zdaniem brak jest prądu w kablu od świateł mijania (kabel żółty). Wkurzyć sie idzie bo rano jechałem i było wszystko okej, a po południu jak chciałem gdzieś jechać to już swiatła nie ma:/ a w poniedziałek nad morze jade:/ tzn narazie sam sobie poradze bo pociagne kabel z lewej lampy na prawą i bedzie dobrze ale nie chce tak mieć cały czas (tylko na czas wyjazdu) wiec jak ktoś tak miał to czy by mógł sie podzielić co zrobił? Wątpie żeby wypieła sie jakaś kość bo wtedy wszystkich świateł by nie było, masa jest, tylko w tym kablu nie ma prądu (co prawda miernikiem nie sprawdzałem ale na krótko nie działa wiec nie ma innej opcji jak tylko jego wina)

    Wie ktoś jak idą kable od tej prawej lampy, gdzie wchodzą? ja tylko mogłem zobaczyć ze idą w boczku, z boku zbiorniczka od spryskiwaczy, później pod zbiorniczkiem od płynu chłodniczego i później jak sie nie myle wchodzą w deske rozdzielczą od strony pasażera, dalej nie wiem gdzie idą. od lampy do tej deski rozdzielczej kable sprawdziłem i nigdzie nie widać zeby sie przełamał, albo przepalił lub skruszał. Piszcie co wiecie, kazde info sie przyda

  6. #15

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa G
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    127 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Na początek sprawdź żarówkę, następnie bezpiecznik nr 20 (łącznie z gniazdem sprawdź czy dochodzi do niego prąd przy włączonych światłach) jeżeli bezpiecznik i żarówka ok to następnym krokiem jest sprawdzenie żółtego przewodu przy lampie i przy silniczku zasięgu świateł (między nimi jest mostek w wiązce przewodów i powinien być prąd po włączeniu świateł mijania). Jeżeli przy włączonych światłach, sprawnej żarówce, i dobrym bezpieczniku nie ma prądu przy lampie powodem tego jest przerwa lub brak dobrego połączenia od gniazda bezpieczników do wtyki silniczka i lampy. (na tej drodze przewodu nie ma innych połączeń przewody idą bezpośrednio skrzynka - lampa). Na początek sprawdź to co napisałem i podziel się spostrzeżeniami. Pomysł łączenia lewej lampy z prawą jest delikatnie mówiąc mało przemyślany

  7. #16

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mobilek Pokaż post
    Na początek sprawdź żarówkę, następnie bezpiecznik nr 20 (łącznie z gniazdem sprawdź czy dochodzi do niego prąd przy włączonych światłach) jeżeli bezpiecznik i żarówka ok to następnym krokiem jest sprawdzenie żółtego przewodu przy lampie i przy silniczku zasięgu świateł (między nimi jest mostek w wiązce przewodów i powinien być prąd po włączeniu świateł mijania). Jeżeli przy włączonych światłach, sprawnej żarówce, i dobrym bezpieczniku nie ma prądu przy lampie powodem tego jest przerwa lub brak dobrego połączenia od gniazda bezpieczników do wtyki silniczka lub lampy. (na tej drodze przewodu nie ma innych połączeń przewody idą bezpośrednio skrzynka - lampa). Na początek sprawdź to co napisałem i podziel się spostrzeżeniami. Pomysł łączenia lewej lampy z prawą jest delikatnie mówiąc mało przemyślany
    Żarówka jest okej, bo w lewej lampie działa co do bezpiecznika to też jest okej, a co do gniazda bezpiecznika to też musi być okej skoro obie tylne lampy sie palą a gdyby było coś z gniazdem nie tak, to albo lewe lub prawe tylne też by nie ścieciło (w zależności od tego czy w audi jest po przekątnej czy w równoległej linii). A dlaczego mówisz że puszczenie od lewej lampy do prawej to zły pomysł? Na chwile obecną nic innego nie wymyśle, no chyba że Ty masz inny pomysł

    Co do tego żółtego kabla to sprawdziłem wtyczke, pin sie nie wypił, sam kabel z konektorka też nie wysunął, nie sprawdzałem jak jest w przy silniczku ale nie działa regulacja świateł ani z prawej ani z lewej strony (nie wiem czy muszą być sprawne światła mijania aby silniczki zadziałały) wiec prąd nie dochodzi.
    Ostatnio edytowany przez grucha1987 - 20-08-11 o 21:31

  8. #17

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa G
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    127 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez grucha1987 Pokaż post
    co do gniazda bezpiecznika to też musi być okej skoro obie tylne lampy sie palą a gdyby było coś z gniazdem nie tak, to albo lewe lub prawe tylne też by nie ścieciło
    Z tego co ja wiem to bezpieczniki od świateł mijanie nie mają nic wspólnego z bezpiecznikami swiateł pozycyjnych.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez grucha1987 Pokaż post
    A dlaczego mówisz że puszczenie od lewej lampy do prawej to zły pomysł?
    Dlatego że to druciarstwo, które może doprowadzić do przegrzania instalacji, przytopienia bezpiecznika i wygrzania pinów w skrzynce bezpieczników.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez grucha1987 Pokaż post
    nie sprawdzałem jak jest w przy silniczku
    Nie sprawdzisz nie będziesz wiedział

  9. #18

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mobilek Pokaż post
    A dlaczego mówisz że puszczenie od lewej lampy do prawej to zły pomysł?

    Dlatego że to druciarstwo, które może doprowadzić do przegrzania instalacji, przytopienia bezpiecznika i wygrzania pinów w skrzynce bezpieczników.
    no to wiadomo że jest ryzyko ale skoro w poniedziałek jade na urlop no to raczej nie zdąrze przez niedziele przejrzeć całej instalacji


    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mobilek Pokaż post
    nie sprawdzałem jak jest w przy silniczku

    Nie sprawdzisz nie będziesz wiedział
    dalej napisałem że nie działa regulacja, a cały czas działała wiec nie ma napięcia na tym żółtym kablu

  10. #19

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa G
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    127 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Tak jak napisałem wcześniej: jeżeli przy włączonych światłach, sprawnej żarówce, i dobrym bezpieczniku nie ma prądu przy lampie powodem tego jest przerwa lub brak dobrego połączenia od gniazda bezpieczników do wtyki silniczka i lampy. (na tej drodze przewodu nie ma innych połączeń przewody idą bezpośrednio skrzynka - lampa).

  11. #20

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mobilek Pokaż post
    Tak jak napisałem wcześniej: jeżeli przy włączonych światłach, sprawnej żarówce, i dobrym bezpieczniku nie ma prądu przy lampie powodem tego jest przerwa lub brak dobrego połączenia od gniazda bezpieczników do wtyki silniczka i lampy. (na tej drodze przewodu nie ma innych połączeń przewody idą bezpośrednio skrzynka - lampa).
    okej to sprawdze jutro to gniazdo bezpiecznika nr 20, bo wtyczke sprawdzałem, wyjąłem pin z kostki, nic nie zasniedziało (niedawno zakładałem lampy poliftowe wiec nawet by nie miało kiedy zaśniedzieć) pin sie trzyma sztywno, wszystko wygląda dobrze.

    Myślałem że w którymś miejscu pomiedzy bezpiecznikami a lampą, ten kabel żółty może sie przetarł i ma przebicie, lub nadpalił i dlatego nie przewodzi prądu, ale skoro to mało prawdopodobne to sobie to daruje i przejrze dokładnie sie temu gniazdu i wtyczce przy lampie.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •