Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: Zmniejszenie wspomagania kierownicy i syczenie wydobywające się z nad koła.

  1. #1
    Jasieniek88's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Zmniejszenie wspomagania kierownicy i syczenie wydobywające się z nad koła.

    Witam!
    Dziś po przejechaniu trasy ok 150km zaczęły mnie niepokoić dwie rzeczy.
    Gdy po przejechaniu ok 80km zajechałem na stację benzynową, po wyjeżdżaniu zauważyłem że muszę włożyć zdecydowanie więcej siły niż poprzednio w kręceniu kierownicą!Wspomaganie na pewno działało ale tak jakby zmieniło swą czułość, co w mojej wersji nie występuję.
    W domu wjechałem samochodem do garażu, żeby zaobserwować czy ucieka płyn od wspomagania kierownicy, ale nic takiego nie zaobserwowałem dodam że poziom płynu znajduje się we właściwym położeniu.
    Natomiast usłyszałem dziwne syczenie wydobywające się z prawej strony nad kołem tylnym. Nie wiem co jest tego przyczyną i co to oznacza, warunki jakie panowały na drodze to +3-5st C i deszcz.

  2. #2

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Witam

    Mam ten sam objaw od 2 tygodni . Byłem u mechanika tydzień temu i powiedział mi ze nie widzi różnicy(wydaje mi sie że nie miał porównania) ale dzisiaj zauważyłem ze zaczyna chodzić coraz ciężej szczególnie przy skręcie w prawo i w garażu zacząłem skręcać kierownicą i właśnie przy skręcie w prawo wydaje dziwny dźwięki

  3. #3
    Jasieniek88's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ja od razu poczułem różnice, a dodatkowo pokręciłem kierownicą w Focusie w którym zawsze mi się ciężej skręcało kołami. Teraz jest odwrotnie.

  4. #4

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Ja dzwoniłem do mech mana i umówiłem sie na jutro powiedział ze zobaczy juz mi troche głupio bo jestem u niego co tydzień
    Dodano:
    po zatym tez poczułem różnice od razu tylko wszyscy mówili mi że przewrażliwiony jestem bo 3 tydz temu robiłem sprzęgło i chłodnice i nie było słychać nic przy skręcaniu kierownicą
    Dodano:
    zszedłem właśnie z baratem oblukać co sie dzieje i zauwazyliśmy taki myk ze auto przy skrecie w prawo sie obinża a w lewo podwyższa i okazało sie ze coś jest nie tak przy prawym kielichu
    Ostatnio edytowany przez Ice24 - 19-02-10 o 21:07 Powód: Automatyczne łączenie postów

  5. #5
    Jasieniek88's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Ice24 Pokaż post
    Dodano:
    zszedłem właśnie z baratem oblukać co sie dzieje i zauwazyliśmy taki myk ze auto przy skrecie w prawo sie obinża a w lewo podwyższa i okazało sie ze coś jest nie tak przy prawym kielichu
    Hmmm ciekawe, ja dokładniej się przyjże jutro jak to u mnie wygląda.Może coś znajdę na VAGu.
    Cieszę się że zlokalizowałem przyczynę dziwnego syczenia...okazało się że wjechałem na śrubkę, albo śrubka dziwnym sposobem znalazła się w mojej oponie ;/

  6. #6
    Moruso's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorlice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Może pompa wspomagania,luźny pasek?

  7. #7
    Jasieniek88's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Dzisiaj rano jadąc do wulkanizacji wspomaganie znowu chodziło poprawnie ale tylko do chwili.To co napisał kolega ICE24 że przy skręcaniu kół samochód się podwyższa albo obniża u mnie nie występuję.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •