Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokazane rezultaty 31 do 39 z 39

Temat: Notlauf czy przepływomierz?

  1. #31
    nickT's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Masz chyba problem ze zrozumieniem tesktu pisanego. To co wkleiles nic nie wyjasnia. Praca "domowa" dla Ciebie to znalezc na forum jak poprawnie zrobic logi(jak ja nie lubie tego okreslenia..). Wiecej od tych "logow" (znowu, ech..) powie nam czy z odpietym przeplywomierzem jest jakas zmiana w spalaniu. Czemu tego nie sprawdzisz? Wystarczy tylko odpiac wtyczke, nic nie musisz wyjmowac..zamieniac....

  2. #32
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    kolega polecial z tematem. Wykresiki pierwsza klasa
    Nie czytalem calego tematu, ale dobrze sie zapowiada.
    Napisze jeszcze latwiej. Przejdz sie na trzecim biegu, jak nie masz gdzie sie tym potworem tyle bujnac to pojedz na autostrade i napisz jaka byla najwyzsza wartosc przy koncu obrotow i jaka masz moc. Sprawdz na odpalonym na luzie jaka jest a ja Ci napisze czy jest ok
    ps. popatrzylem co tam powklejales i widze, ze wartosc na P jest za wysoka, ale jak dobrze pamietam automat ma podniesione teoche obroty to moze sie zgadzac.
    Ostatnio edytowany przez borys1822 - 07-10-11 o 00:10

  3. #33
    Pinczi's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi S4 Avant 4.2 V8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny

    Nie wiem ile ARZ ma seryjnie mocy, ale jesli ma:

    150 KM - to powinno byc ok 120 g/s
    180 KM - powinno byc ok 144 g/s

    Wynika to z tego: wartosc podawana przez przeplywke (g/s) = 0,8 * moc

    Z tego co wkleiles na 1 biegu (przy 6680 obr/min), pokazuje 116 g/s, wiec jest ok jesli masz moc 150 KM

    Pzdr

  4. #34
    nickT's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pinczi Pokaż post
    Nie wiem ile ARZ ma seryjnie mocy, ale jesli ma:

    150 KM - to powinno byc ok 120 g/s
    180 KM - powinno byc ok 144 g/s

    Wynika to z tego: wartosc podawana przez przeplywke (g/s) = 0,8 * moc

    Z tego co wkleiles na 1 biegu (przy 6680 obr/min), pokazuje 116 g/s, wiec jest ok jesli masz moc 150 KM

    Pzdr
    jesli po tak marnych informacjach, ktore nam tu przedstawiles mozna stwierdzic, ze Twoj nowy nieoryginalny przeplywomierz jest dobry (one z zalozenia nie maja prawa dobrze dzialac w naszych autkach)... to ja bym na Twoim miejscu juz wiecej sie nie pytal o ten problem tylko pojechal gdzies do dobrego warsztatu na porzadna diagnostyke. Napewno jest w Twojej okolicy warsztat, ktory ogarnia auta grupy VAG.
    Aha, nadal nie napisales jak jest z odpietym LMM(przeplywomierzem)

  5. #35
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    wiadomo jak zrobi logi bedzie lepiej, ale po tych marnych informacjach mozna stwierdzic bardzo duzo.

  6. #36
    nickT's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez borys1822 Pokaż post
    wiadomo jak zrobi logi bedzie lepiej, ale po tych marnych informacjach mozna stwierdzic bardzo duzo.
    tak, mozna stwierdzic, ze kolega ma problem z ktorym nie jest w stanie sobie sam poradzic i jak widac wszelkie "proby" pomocy nic nie daja.

    Auto ma gaz, wiec podjedz jeszcze do gazwonika, niech Ci sprawdzi instalacje bo moze tam jest problem (chyba, ze nie doczytalem ze na PB jest tak samo..)

  7. #37
    mlodymoy's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SZCZECIN
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez nickT Pokaż post
    jesli po tak marnych informacjach, ktore nam tu przedstawiles mozna stwierdzic, ze Twoj nowy nieoryginalny przeplywomierz jest dobry (one z zalozenia nie maja prawa dobrze dzialac w naszych autkach)... to ja bym na Twoim miejscu juz wiecej sie nie pytal o ten problem tylko pojechal gdzies do dobrego warsztatu na porzadna diagnostyke. Napewno jest w Twojej okolicy warsztat, ktory ogarnia auta grupy VAG.
    Aha, nadal nie napisales jak jest z odpietym LMM(przeplywomierzem)
    Po pierwsze z odpiętym przepływomierzem nie podaje żadnych wartości( to logiczne). Po drugie kolego jak masz zamiar się po pisywać( czy nie wiem o co Ci chodzi ) i ironiczne odpowiadać to lepiej nic nie mów. A po trzecie nie poruszałem się tak dużo wiec nie jestem w stanie sprawdzić jeszcze spalania !! Po czwarte nie znam się jak robić logi wiec na samym początku postu dałem prośbę o nakierowanie mnie jak to zrobić, uzyskałem mało konkretna odpowiedz. Nie chce wydawać kasy na warsztaty jeśli metoda prób i błędów można się czegoś przy okazji nauczyć. Tak mój silnik to ARZ 150 KM automat 4 biegowy.U gazownika byłem i wszystko jest ok!
    A3/S3

  8. #38
    nickT's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mlodymoy Pokaż post
    Po pierwsze z odpiętym przepływomierzem nie podaje żadnych wartości( to logiczne). Po drugie kolego jak masz zamiar się po pisywać( czy nie wiem o co Ci chodzi ) i ironiczne odpowiadać to lepiej nic nie mów. A po trzecie nie poruszałem się tak dużo wiec nie jestem w stanie sprawdzić jeszcze spalania !! Po czwarte nie znam się jak robić logi wiec na samym początku postu dałem prośbę o nakierowanie mnie jak to zrobić, uzyskałem mało konkretna odpowiedz. Nie chce wydawać kasy na warsztaty jeśli metoda prób i błędów można się czegoś przy okazji nauczyć. Tak mój silnik to ARZ 150 KM automat 4 biegowy.U gazownika byłem i wszystko jest ok!
    Widzisz, moja ironia nie jest tutaj problemem. Wykrzyknikow tez nie uzywalem, nie ma sensnu na siebie krzyczec, ale tez nie ma sensu klepac sie po ramionach jak dobrzy kumple.

    Logiczne jest to, ze jak odepniesz przeplywomierz to VAG nie bedzie pokazywal zadnych wartosci bo o to w tym wszystkim chodzi. Sterownik sam sobie bedzie podstawial wartosci ktore ma zapisane w programie. Jesli po tej probie nic sie nie zmieni w spalaniu to znaczy ze problemu trzeba szukac dalej.

    Nie zauwazylem abys napisal wczesniej, ze byles u gazwnika i z instalacja jest wszystko ok.

    Rozumiem, ze nie chcesz wydawac kasy na warsztaty, ale gorszym rozwiazaniem i chyba bardziej kosztownym jest wymienianie czesci w ciemno. Jak narazie kupiles nowy LMM, drogi nie byl bo to zamiennik ale jest mozliwosc, ze bedziesz musial kupic nowy oryginalny a to juz znowu wydatek. Diagnostyka zwykle kosztuje 100zl jesli zostanie znaleziona przyczyna problemu a jesli nie, to dobry warsztat nie powinien wtedy brac kasy albo wziac polowe tej kwoty.
    Ostatnio edytowany przez nickT - 07-10-11 o 11:14

  9. #39
    mlodymoy's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SZCZECIN
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Dobra pojeżdżę teraz przez jakis czas na odpietym i zobaczymy co dalej jak to nie to to wtedy jadę do warsztatu
    A3/S3

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •