Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 39

Temat: Notlauf czy przepływomierz?

  1. #11

    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    26 razy

    Domyślny

    Ja dzisiaj po czyszczeniu przepływomierza patyczkami do uszu moczonymi w benzynie ekstrakcyjnej.. nie moglem jechać

    Po odłączeniu przepływomierza moglem dopiero przyspieszać, porażka.. musiałem coś skopać ale nie wiem jak skoro czyściłem ją bardzo delikatnie, do czystego wacika.

    Wymontowałem ją i popsikałem obficie środkiem do styków, czekam aż wyschnie.. ciekawe czy to może coś pomóc.

  2. #12
    Pinczi's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi S4 Avant 4.2 V8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Anmato Pokaż post
    Ja dzisiaj po czyszczeniu przepływomierza patyczkami do uszu moczonymi w benzynie ekstrakcyjnej.. nie moglem jechać

    Po odłączeniu przepływomierza moglem dopiero przyspieszać, porażka.. musiałem coś skopać ale nie wiem jak skoro czyściłem ją bardzo delikatnie, do czystego wacika.
    Pewnie to ze bezyna ekstrakcyjna jest bardzo tlusta i nie nadaje sie do takich rzeczy ;/

  3. #13

    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    26 razy

    Domyślny

    A czy brak takiego drucika może wpływac na pracę przepływki?
    http://img404.imageshack.us/i/boschm...ortextjq6.jpg/

    Mam identyczny wkład i nie mam tego drucika.
    Ostatnio edytowany przez Anmato - 07-03-10 o 19:07 Powód: Automatyczne łączenie postów

  4. #14
    HINI0L's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chorzów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Powiem tak... czyszczenie przeplywomierzy chyba faktycznie jest kwestia szczęscia jednemu poprawi przyspieszenie a drugiemu jedynie pogorszy tak czy inaczej to kwestia czasu kiedy przepływka idzie do wymiany... ja to zrobiłem od razu i jest superowo. Jesli mogę to polecam przepływkę MagnetiMarelli (dobry zamiennik) ja płaciłem 180zł. Normalnie ok 200 z groszem. Pozdrawiam i napisz po wymianie bo nie sądze że starą naprawisz... POZDRO

  5. #15

    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    26 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez HINI0L Pokaż post
    napisz po wymianie
    Z racji problemów finansowo-strukturalnych kupiłem chińską przepływkę za 120 zł w hurtowni. Wymieniłem, zamontowałem także nowy filtr powietrza Knechta i auto dostało mocnego kopa, jest jakieś bardziej elastyczne jednak to jeszcze nie jest to co u kolegi w AHFie..

    Mam zasyfioną turbinę więc sprawa jest dosyć jasna, ale zacznę od wężyków podciśnienia.

    EOT.

  6. #16
    daVor's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków / Jasło
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny Przepłuwomierz + czyszczenie 1,9TDI AGR

    Witam, odgrzeję kotleta.
    Od dłuższego czasu borykam się z problemem słabego przyspieszania w moim silniku 1,9TDI AGR. Dlatego chcąc podsumować wszystkie zdobyte informację postaram się tu nieco podsumować jak to jest w silnikach AGR.
    Wiem, że trzeba zrobić logi dynam. i stat. ale czasem nie mamy takiej możliwości dlatego powiem jak można poradzić sobie samemu - oczywiście będę uzupelniać informację jak znajdę w końcu przyczynę.
    Na początek jednak:
    Z oczytania kilku tematów na forum i porównaniu moich objawów stwierdzam że powodami Notlauf'u lub braku mocy (turbo) w silniku AGR mogą być:
    # 1. Nieszczelności na wężykach od N75
    Tu sprawa jest prosta - wymieniamy wszystkie na nowe - niema że "wyglądają na szczelne" - wymienić i koniec. Każdy wężyk zabezpieczyć cybancikami żeby nie spadł. Często bywa że mamy wątpliwość że element poniżej (plastik) na który wchodzi wężyk jest naderwany - więc tutaj można go oblepić (ten plastik) klejem na gorąco i uszczelnić potem połączenie wężyka opaską (cybancikiem).


    # 2. Sam N75 może mieć pękniętą sprężynkę.
    W AGR jest N75 inny niż w pozostałych silnikach (np. AHF) ale również można go rozebrać i przeczyścić, chociaż bez klejenia sie nie obejdzie. Często powodem jego złej pracy jest połamana sprężynka - wymieniamy na podobną (np. dociętą z sprężynki długopisa).
    How to macie poniżej (strona 2):
    http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php...b4dd1&start=14

    # 3. Przepływomierz jest do wymiany lub czyszczenia jeśli to pomoże.
    W silniku AGR wygląda on tak:

    Wewnątrz cieńszej rury plastikowej jest pręcik pomiarowy - uważajcie na niego żeby go nie uszkodzić bo jest kruchy. Ja nierozbierałem przepływomierza ale podobno niektórzy odcinają siatkę od strony połączenia elastycznego, czyszczą patyczkami a potem kleją.
    W moim przypadku "mechanik" potwierdził mi usterkę przepływomierza po odpięciu wtyku czujnika z przepływki i przejechaniu się autem, autko ma wtedy niby większą moc niż przy uszkodzonej przepływce i podpiętym czujniku, ale i tak "zbiera się" dużo wolniej i słabiej niż przy sprawnie działającej przepływce.
    Ja podjąłem próbę czyszczenia przepływomierza (dzisiaj ) i dopiero jutro zobaczę efekty.
    Odrazu obalamy mit, że przepływkę się adaptuje VAG'iem. Nie ma takiej potrzeby.

    # Inne możliwe przyczyny takiego zachowania w silniku AGR opisał w poniższym poście Sztomel (w odpowiedzi na mojego posta):
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...t=3053&page=23

    Podsumowując (mój przypadek i bez VAG'owania auta) to wykluczam nieszczelności na wężykach, podejrzewam przepustnicę po teście z wypiętym czujnikiem, oraz jeśli przepływka się nie potwierdzi to będę rozbierał N75 (bo coś ostatnio wydaje mi się że ucichł i nie tyka).

    Mam tylko wątpliwości co do trzech rzeczy:

    = 1 = użyty przeze mnie preparat do czyszczenia przepływomierza.


    Według zaleceń forum passat'a i elektrody użyłem środka do czyszczenia alufelg firmy Moje Auto, potem suszarka a potem WD-40 (ale WD-40 tylko po ściankach plastykowych, nie po pręciku). Jednak ma wątpliwości co do tego bo zostały chyba "tłuste" osady na plastiku w środku. Za to płynem do felg psikałem tylko po sitkach (siateczkach - równolegle do kierunku sitka żeby oczyścić tylko je z nagaru a żeby nie wleciał ten preparat do środka) ale wyciekło troche po ściankach plastików.
    Obok na zdjęciu jest jeszcze preparat do czyszczenia styków KONTAKT S który zastanawiam się użyć, z racji że niemam dostępu do środka do czyszczenia przepływomierzy (np. Air Sensor Clean firmy CRC) bo wiem że taki powinno się stosować.
    EDIT:
    Jednak aby pozbyć się tłustych osadów użyłem w końcu tego środka KONTAKT S, który odparował po przedmuchaniu kompresorem. Jednak zalecam środek Air Sensor Clean i tylko to.
    W moim przypadku to czyszczenie pomogło, ale może to akurat szczęście że tłuste osady nie dostały się na pręcik.
    Pytanie jeszcze mam czy stosując ten środek do czyszczenia przepływomierzy to psikać nim po całej przepływce razem z pręcikiem tym wewnątrz? Bo tak niby jest na tym filmiku od 46 sekundy, z tym że tam mówią że czujnik jest zdemontowany, więc sam już niewiem czy czyszczą przepływomierz z usuniętym pręcikiem czy jak?:
    http://www.youtube.com/watch?gl=PL&v=vPT8rL0noYg
    a potem przedmuchać kompresorem?
    Czy raczej omijać ten pręcik metalowy, a psikać tylko po sitkach?
    Bo każdy rodzaj przepływomierzy jest inny więc nie wiem jak to czyścić w AGR?

    = 2 = wyciek przy turbo który zauważyłem.




    Pytanie czy to normalne takie lepkie osady? Jeśli brak ubytków oleju i nie ma luzów na połączeniu dolotu do turbo, wszystko ciasno siedzi. Wydaje mi się że to normalne takie osady w 15 letnim TDI.
    W ogóle to czy turbo w silniku AGR się czyści w jakiś sposób, jeśli nie ma łopatek zmiennej geometrii? Jak tak to podajcie jakiś link jak to zrobić?

    = 3 = Nie podpięta jedna kostka od zaworka N75.
    Czy to ma tak być i tak wisieć luźno? Nigdzie nie znalazłem miejsca w zasiegu kabla tej kostki żeby to gdzieś wpiąć.
    To ta która jest pod N75 i tak wisi - patrz foto.



    Ogólnie moje zdjęcia ukazujące przepływomierz z numerami, część Turbo oraz zaworek N75 wrzuciłem tutaj:
    https://picasaweb.google.com/1035180...eat=directlink
    Ostatnio edytowany przez daVor - 03-10-11 o 10:02 Powód: wstawienie zdjęć
    ZWOLNIŁEM SIĘ i SZUKAM AMBITNEJ PRACY



    A3 1,9 TDI 90km

  7. #17
    Mietas's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kostrzyn Wlkp.
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Tak dla potomnych.
    Ja też swoją przepływkę czyściłem WD-40 i po tym zabiegu już nadawała się do wymiany.
    Air Clean Sensor CRC jest oki - jak narazie wszystkie przepływki działają.
    AUDI A3 1.8T 181KM 265NM

    Człowiek rodzi się zmęczony i żyje aby odpoczywać

  8. #18
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Doskonale wiecie ze wd40 to srodek smarujacy (tlusty) , wiec na chlopski rozum, nawet nie znajac sie, mozna wczesniej sie zastanowic ze do takich rzeczy jak czyszczenie delikatnej siatki przeplywomierza nie bedzie dobry,a wrecz destrukcyjny
    jesli na forum passata tak doradzaja to sa delikatnie mowiac dyletantami.
    nie trzeba szukac na forum passata , bo cale czyszczenie takich rzeczy juz kilka lat temu zostalo opisane na tym forum

    nawet nie kupujac zadnych specjalnych srodkow, zmoena przeczyscic jakims preparatem do czyszczenia stykow elektrycznych, ten na pewno nie zaszkodzi

    trzeba sobie tez zdawac sprawe ze nie zawsze sie przeplywke da zreanimowac
    jak jest dojechana to jedynym skutecznym srodkiem jest jej wymiana
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  9. #19
    mlodymoy's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SZCZECIN
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    U mnie sprawa wyglądała następująco samochód szarpał i w ogóle nie miał mocy odłączyłem przepływomierz i dostał nowe życie.Wiec postanowiłem go wymienić i tu chyba popełniłem błąd ponieważ nie kupiłem oryginalnego BOSHA tylko MAGNETI MARELLI i teraz samochód co prawda posiada moc ale strasznie dużo pali.Nie wiem czy to wina przepływomierza czy co ale komputer daje tylko błąd 17480-czyli zawór wtórnego powietrza który nie ma nic ze spalaniem.. Może wy mi pomożecie bo już nie wiem co dalej mam robićdodatkowo juz tyle kasy wywaliłem ze niedługo się załamie. Jeśli to nie jest odpowiedni temat to proszę o przeniesienie lub nakierowanie na odpowiedni ..
    A3/S3

  10. #20
    mlodymoy's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SZCZECIN
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Pomoże ktoś..?
    A3/S3

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •