Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 39

Temat: Notlauf czy przepływomierz?

  1. #21

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    opolskie
    Auto
    Seat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    43 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Podmien ten zawor i sprawdz

  2. #22
    nickT's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mlodymoy Pokaż post
    U mnie sprawa wyglądała następująco samochód szarpał i w ogóle nie miał mocy odłączyłem przepływomierz i dostał nowe życie.Wiec postanowiłem go wymienić i tu chyba popełniłem błąd ponieważ nie kupiłem oryginalnego BOSHA tylko MAGNETI MARELLI i teraz samochód co prawda posiada moc ale strasznie dużo pali.Nie wiem czy to wina przepływomierza czy co ale komputer daje tylko błąd 17480-czyli zawór wtórnego powietrza który nie ma nic ze spalaniem.. Może wy mi pomożecie bo już nie wiem co dalej mam robićdodatkowo juz tyle kasy wywaliłem ze niedługo się załamie. Jeśli to nie jest odpowiedni temat to proszę o przeniesienie lub nakierowanie na odpowiedni ..
    Sam sobie odpowiedziales na swoje pytanie, problem sie pojawil po zmianie przeplywomierza. Jesli na starym bylo zle a po odpieciu wtyczki wrocila moc to jezdzij narazie z odpieta az kupisz nowa ORYGINALNA przeplywke. Auto napewno bedzie palilo mniej niz na tym zamienniku wiec za zaoszczedzaona kase kupisz oryginal..

    Blad zaworka wtornego powietrza nie ma nic wspolnego ze zwiekszonym spalaniem.

  3. #23
    mlodymoy's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SZCZECIN
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Tak tyle ze nie wiem czy paliło wcześniej mniej, bo kupiłem autko i przepławka od razu siadła.No i miałem wlani eta przepływke tą orginalna wiec kupiłem zamienik za 300 zł i teraz ma moc wyszystko ok tyle ze pali mi auto jak smok ogolnie to gazu z 18 litrów po miescie w trasie z 16L dodam ze w trasie przy predkosci 120-130 km/h a benzyny o 5% mniej. A co do tego jak odłączę przepływke nic sie nie stanie nie zakatuje silnika ..? Bo słyszałem ze jest taka możliwość..? Ewentualnie jakie macie pomysły co sprawdzić ..?
    A3/S3

  4. #24
    nickT's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Ja slyszalem ze na gazie mozna zakatowac silnik, prawda to? A tak serio to odpinaj ten zakiennik i testuj auto bez przeplywki.

  5. #25
    Mietas's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kostrzyn Wlkp.
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mlodymoy Pokaż post
    i tu chyba popełniłem błąd ponieważ nie kupiłem oryginalnego BOSHA tylko MAGNETI MARELLI
    Kiedyś też kupiłem nowy zamiennik f-my HART i okazało się, że auto jechało ale nie tak jak powinno. Więc zareklamowałem i zwróciłem - po jakimś czasie przyjęli reklamacje i zwrócili kasę. Potem kupiłem oryginalną używkę i moc wróciła. Już ze trzy lata na niej jeżdżę i wszystko gra.
    AUDI A3 1.8T 181KM 265NM

    Człowiek rodzi się zmęczony i żyje aby odpoczywać

  6. #26
    mlodymoy's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SZCZECIN
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    A możecie mi dokładnie powiedziec jak sprawdzic wartosci przypływki przez polski vag wiem ze jest wiele info na ten temat na forum bo szukałem natomiast nie ma dokładnie okreslone jak. Niestety nie mam opanowanego oprogramowania tak jak wy. z góry dzieki
    A3/S3

  7. #27
    nickT's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Drzwi masz otwarte a Ty sie oknem pchasz. Przeplywomierz w zamienniku nie ma prawa dobrze dzialc. Biarac pod uwage, ze masz gaz to tym bardziej powinienes miec oryginalne czesci albo markowe zamienniki w osprzecie silnika. Nic Ci sie nie stanie jak pojezdzisz bez a przekonasz sie czy bedzie jakas roznica. Jestes pewien ze ktos Ci sprzedal zamiennik Twojej oryginalnej przeplywki czy akurat dostales taka jaka mial na sklepie? Wartosci LMM sprawdzisz w blokach pomiarowch(08->003) w sterowniku silnika(adres 01) prosta droga 3bieg od 1500rpm pod odcinke z gazem w podlodze. Powiesz nam potem ile maksymalnie Ci pokazalo.

  8. #28
    mlodymoy's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SZCZECIN
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    OK dzis to sprawdze na jednym i 2 przepływomierzu. A co do przepływki kupowana była w inercars po numerach vin Ale niestety nie mam paragonu
    A3/S3

  9. #29
    nickT's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Sprawdz tez bez! a jesli przeplywka z IC to na 50% mozesz miec zla.

  10. #30
    mlodymoy's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SZCZECIN
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Wiec tak nie wiem czy dobrze sprawdziłem bloki ale sprawa wyglada tak mam automat wiec z 3 biegu nie ruszę nie znalazłem takiej prostej żeby doszło na 3 biegu do od ciencia wiec zrobiłem to na 1 biegu .. Nie znam sie na tych wartościach wiec prosze o pomoc..
    Stary przepływomierz zachowanie na początku na biegu P :

    Stary chwile później:

    Nowy w czasie jazdy bez dodawania gazu :

    Nowy przepływomierz na P:

    Nowy na maxa na biegu 1:

    Nie wiem co oznaczają te wartości ale wydaje mi sie ze nowy przepływomierz jest ok
    Ostatnio edytowany przez mlodymoy - 06-10-11 o 21:43
    A3/S3

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •