Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 21

Temat: Błąd 17958 i taki log

  1. #1
    Mongo2001's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suchy LAS k/Poznania
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny Błąd 17958 i taki log

    Przepraszam za kiepską jakosc logu, ale to mój pierwszy log(nie wiem czy dobrze zrobiony). Mam nadzieje, ze cos z tego można bedzie odczytac.
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...d3c74815e.html
    Autko łapie notlauf i wyskakuje błąd 17958. Logowanie do 3800obr./min i notlauf.
    Proszę o pomoc


    Chyba jednak nic z tego nie widac. Spróbuje zrobic to lepiej.Sorki PozdR
    Ostatnio edytowany przez Mongo2001 - 02-03-10 o 20:21

  2. #2
    kaito20's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Biorąc pod uwage bład to turbo przeładowuje zapewne. Sprawdz zaworek n 75, posprawdzaj wszystkie wezyki, a jesli masz dostep do Vaga wejdz w modul silnika-bloki wartosci-blok 11-basic settings i obserwuj czy sztanga od gruszki turbo rusza sie w calym zakresie jesli nie to z grucha cos nie tak. prawdopodobnie zardzewiala i sztanga sie zacina

  3. #3
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Fakt, nie najlepiej zrobiony, ale log ewidentnie wskazuje na przeładowanie.

  4. #4
    Mongo2001's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suchy LAS k/Poznania
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Witam. Już wiem jak mam zamieścic log. Jutro zrobie log dynamiczny dla 011 i wkleje. Mam robic tez statyczny??I czy tylko 011 czy jakią inną grupę też? Co do sztangi to jutro sprubuje cos zdziałac, ale nie wiem jak mi to wyjdzie, bo Vaga mam od dwóch dni PozdR

  5. #5
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mongo2001 Pokaż post
    Witam. Już wiem jak mam zamieścic log. Jutro zrobie log dynamiczny dla 011 i wkleje. Mam robic tez statyczny??I czy tylko 011 czy jakią inną grupę też? Co do sztangi to jutro sprubuje cos zdziałac, ale nie wiem jak mi to wyjdzie, bo Vaga mam od dwóch dni PozdR
    W zasadzie to zamieszczony log jest (pomijając brak czytelności z powodu braku przysłowiowej rameczki po przekonwertowaniu na log w formacie przynajmniej jpg.i małemu formatowi) tak mało czytelny, że trzeba wybałuszać gały aby coś dostrzec ale pierwsze co się rzuca w oczy to praca elektrozaworu N75 na 94 % jego otwarcia a następnie 92 % i ciśnienie doładowania rzędu 2500 mbar co świadczy tylko i wyłącznie o zapieczeniu zmiennej geometrii turbiny lub też samej sztangi regulującej pozycję łopatek zmiennej geometrii w pozycji maksymalnego doładowania czyli w efekcie przeładowania turbo, jak słusznie zauważył kolega netes (jak i również kolega kaito20 ale pomijając usterkę N75), jeśli masz znajomego, który jest w stanie odpiąć samą sztangę z dźwigni zmiennej geometrii i sprawdzić zakres jej ruchu (lub też zapieczenia) to albo wymień samą sztangę z gruchą (czyli siłownik podciśnienia regulujący zmienną geometrię) lub też zdemontuj całą turbosprężarkę jeśli wykluczysz zapieczenie samej sztangi w gruszce i wtedy do czyszczenia zmienna geometria turbo, praktycznie pozostałe logi są w tym przypadku bez znaczenia gdyż te z grupy 011 jasno wskazują na zapieczenie albo jednego albo drugiego elementu, który Ci podałem. Jeśli masz mało zaufania do mojej diagnozy to możesz po kolei wymieniać wężyki podciśnienia lub zawór N75 ale to są daremne i tylko dodatkowe koszty, które i tak niczego nie zmienią a i tak wrócisz do tego co Ci napisałem.
    Jestem tylko zwykłym "forumowiczem" więc moje posty można olać ciepłym sikiem ale zrobisz jak uważasz.
    Ostatnio edytowany przez Sztomel - 03-03-10 o 04:40
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  6. Podziękowania dla Sztomel za pomoc w problemie

    Mongo2001 (03-03-10)

  7. #6
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Sztomel Pokaż post
    Jestem tylko zwykłym "forumowiczem" więc moje posty można olać ciepłym sikiem ale zrobisz jak uważasz.
    Sztomel Ty takich głupot nie wypisuj, bo należysz do grona osób, które mają bardzo duże pojęcie o TDI Kolego Mongo2001 możesz w pełni zaufać diagnozie Sztomela

  8. #7
    Mongo2001's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suchy LAS k/Poznania
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Dzięki za wskazówki. Odnośnie sztangi... Zdemontowac i sprawdzic. Jak zapieczona to rozumiem, ze sie ją wymienia na inna??? A w przypadku zmiennej geometrii to sie czyści/wymienia/regeneruje?? Pozdrawiam

  9. #8
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Sztangi się nie wymienia, wymienia się całą gruchę podciśnienia. A co do zmiennej geometrii to trzeba wyczyścić

  10. Podziękowania dla netes za pomoc w problemie

    Mongo2001 (03-03-10)

  11. #9
    Mongo2001's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suchy LAS k/Poznania
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Ok. Znalazłem już trochę informacji na ten temat i w przyszłym tygodniu się za to zabieram. W razie jakiś kłopotów odświeżę temat. Pozdr

  12. #10

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Talking

    Witam
    Podepnę się pod ten temat.
    Proszę o osoby które znają się na tym o zweryfikowanie mojego myślenia.

    Jeśli w bloku 4 na kanale 11-tym pokazane jest otwarcie zaworu N75 to jest to wartość jaką zadaje komputer (zapewne zmiana wartości prądu na cewce) co nie świadczy że zawór się otwiera. Bo chyba nie jest sprawdzane w żaden sposób faktyczne otwarcie zaworu??
    Jak zdjąłem wężyk z zaworu N75 (a wiec grucha wysunięta) i zrobiłem logi:

    Engine speed Specified MAP Actual MAP D,cycle MAP v,
    TIME rpm 1850-1950 mbar 1700-2080 mbar 45-95%
    STAMP /min mbar mbar %
    37,59 2142 1999,2 1815,6 51
    38,79 2394 1999,2 2091 61,8
    39,99 2625 1999,2 2264,4 73,7
    41,19 2835 1989 2356,2 86,5

    Dochodzi do przeładowania.
    I tu mnie zaskoczyło bo myślałem że jak sztanga z gruchy jest wysunięta to łopatki tak będą ustawione(dla bezpieczeństwa) że zawsze będzie niedoładowanie.
    Czyli jak dobrze myślę to im więcej jest wciągnięta sztanga gruchy tym mniejsze doładowanie??

    Czyli jakby grucha była nieszczelna to z pewnością mogłoby dochodzić do przeładowania.
    No i oczywiście jakby była zapieczona i ciężko chodziła też mógłby być taki przypadek.

    Doświadczenie to jest wykonane w celach naukowych bo uczyć się trzeba całe życie.
    Ale prosiłbym o fachową ocenę moich wypocin.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •