Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 11

Temat: problem z lewym kolem

  1. #1
    horus1979's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    rzeszow
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny problem z lewym kolem

    witam
    pojawil mi sie taki problem gdy ruszam z pierwszego biegu (spokojnie)czuc delikatne bicie, ale na bieg 2,3i4 slychac i czyc juz to dosc mocno,jakby z lewego kola(dzieje sie to tylko gdy wciskam gas,na luzie i podczas hamowania jest wszystko oki),ponadto jak wchodze mocniej w zakret w prawo slychac i szuc w tym kole mocne bicue(cos jak gdyby kolo niebylo dokrecone).szarpalem sie z tym kolem ale luzow nigdzie niema.co moze byc przyczyna?

  2. #2
    Moruso's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorlice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Opona, źle wyważone koło, być może lekko krzywa felga. Ewentualnie obstawiłbym łożysko, tyle że powinno szumieć na zakretach, jesli to lewe koło to przy zakręcie w prawo powinno szumieć.

  3. #3
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    wciskasz gaz i pol os zaczyna ciagnac czyli przegub,czuc na zakretach bo tam jest "krzyzak" ktory ma luzy na miseczkach.szykuje sie wymiana przegubu w lewym kole kolego.podnies auto na lewarku wlacz bieg(nie odpalaj czasem) krec kolem do przodu i do tylu powinna byc wyczowalna przerwa zanim pol os zacznie okrecac sie
    Ostatnio edytowany przez PROSTO - 21-08-09 o 20:46

  4. #4
    horus1979's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    rzeszow
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    gdyby to byla felga bac opona to dzialo by sie to caly czas a obiawy sa tylko podczas naciskania na gas i auto jest (pod obciazeniem)przyspiesza, pozatym opony i felgi sa nowe.przegub od strony kola byl wymieniany .bicie w kole na zakrecie czuc niezależnie czy wchodze w zakret na biegu czy na luzie.moze to byc wina przestawienia sie silnika?bac lapy(poduszki silnika)od strony skrzyni?
    Ostatnio edytowany przez horus1979 - 21-08-09 o 23:02

  5. #5
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez horus1979 Pokaż post
    bicie w kole na zakrecie czuc niezależnie czy wchodze w zakret na biegu czy na luzie.
    Nie ma znaczenia czy wchodzisz na biegu czy nie bo pol os kreci sie caly czas gdy kola sa w ruchu.NIe ma takiego czegos jak przestawienie sie lapy, albo jest urwana wtedy silnik podczes pracy rzucalby sie w kazda strone czego u Ciebie nie ma.Poduszka ma dwa otwory w skrzyni i dwa w ranie pojazdu i musi pasowac na swoje miejsce nie ma mowy o przesytawieniu sie.Zalozmy ze przestawila sie ale wtedy identyczny objaw musialby byc w prawym kole. Zalozenie nowego przegubu nie gwarantuje ze przejedziesz na nim 100 tys km.Moze jestem w bledzie ale obstawiam przegub, moge mylic sie wiec poczekaj na wypowiedz bardziej doswiadczonych czlonkow forum

  6. #6
    Glac's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A8 4,2 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez horus1979 Pokaż post
    moze to byc wina przestawienia sie silnika?bac lapy(poduszki silnika)od strony skrzyni?
    tak jak pisze kolega PROSTO objawy, które opisujesz pochodzą z przegubu. Natomiast sposób w jaki się to dzieje może wskazywać właśnie na przesunięcie się silnika. (jedna półoś jest bardziej dobita i obciążony przegub daje o sobie znać). Nagle Ci się to zaczęło dziać? Czy powoli się nasilało?

    Zacząłbym od tego, że poluzujesz śruby na poduszkach silnika (najpierw oczywiście sprawdź ich stan i jak będą zużyte to wymień) następnie wrzuć bieg na wyłączonym silniku i poruszaj lekko rękami autem w przód i w tył (20 cm w przód 20 cm w tył ze 2-3 razy) , żeby silnik się ułożył sam. Następnie dokręć poduszki i mam nadzieję, że objawy ustąpią. Jeżeli nie.. może faktycznie sam przegub Ci siada i należy go wymienić.

  7. #7
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Glac wymienialem sam rozrzad w aucie i teraz nie potrafie sobie przypomniec czy otwory w poduszce sa wieksze i da sie ja regulowac czy nie,ale co pomoze regulacja poduszki na silniku?Jezeli mozna ja przesunac to max o 5 mm,ale poduszka pod skrzynia wtedy moze na tym ucierpiec bo zostanie "wygieta".Jezeli nikt nie grzebal z poduszkami to musza byc na swoim miejscu i same z siebie nie przesuna sie,nie wykluczam ze masz racje ale dla mnie jest to malo realne.Chcialbym sie mylic na korzysc kolegi horus1979

  8. #8
    Glac's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A8 4,2 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Opisuję sytuację którą miałem w aucie jeszcze przed eską. Czyli w A3 1.8T miałem bardzo podobne objawy do tych które opisuje horus1979 - ukręciłem dwa przeguby i nie wiadomo było o co chodzi.. w końcu okazało się właśnie, że silnik nie jest w osi ( co też jak się później okazało spowodowane było małą przygodą, które miało auto ). W każdym razie mechanik mi ustawiał silnik właśnie na poduszkach i ustawił tak, ze objawy zniknęły.

  9. #9
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    wiesz z autopsji wiec horus1979 powinien kierowac sie Twoimi wskazowkami a gdy to nie przyniesie poprawy bedzie musial sprawdzic moja diagnoze tak czy owak wie gdzie szukac a o to chodzilo

  10. #10
    horus1979's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    rzeszow
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    to jednak cos z przesunieciem silnika bo popuscilem poduszke od strony skrzyni,no i troche pomoglo

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •