Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokazane rezultaty 61 do 69 z 69

Temat: Sprzęgło/biegi

  1. #61

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płońsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Witam wszystkich. Mój problem polega na wrzucaniu biegu wstecznego. Gdy zaczynam jazde na zimnym silniku wszystko pracuje dobrze, natomiast gdy silnik "łapie" temperaturę bieg wsteczny wchodzi z krótkim zgrzytem. Jaka może być tego przyczyna ? Mam jeszcze jeden problem odnośnie biegu wstecznego. Po wrzuceniu biegu nie zapalaja sie lampy. Bezpieczniki i żarówki są dobre. Jak sprawdzić czy czujnik na skrzyni jest dobry? Z góry dziękuje i pozdrawiam <peace>

  2. #62
    Uzieblo's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ząbki k.Warszawy
    Auto
    Volkswagen
    Model
    Inny
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    ehh....

    http://www.a3-club.net/forum/showthr...50#post1148150

    PS. Prosze admina o zrobienie porządku. Niech 1 temat będzie kontynuacja 2 tematu bo widzę ze to i tak wszystko i to samo...

  3. #63

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płońsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Dzieki kolego i nie denerwuj sie znalazłem ten wątek, ale dopiero po napisaniu swojego postu.

  4. #64
    Daniel911's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Witam wszystkich.od jakiegoś czasu mam problem z biegami dzieje się to rano po nocy,że by wrzucić bieg muszę dwoma rękoma złapać drążek i na chama go cisnąć(każdy bieg) wsteczny wchodzi ale trzesię całą buda,sprzęgło bierze od dołu,po przejechaniu paru km gdy silnik osiągnie 80-90c biegi zaczynają wchodzić tak jak powinny i wsteczny normalnie wskakuje.Czasem przy zmianie biegu gdy już uda mi się wbić bieg zgrzytnie coś w skrzyni .Od czasu do czasu zdarza się też taka sytuacja że po puszczeniu sprzęgła pedał odbija ale nie do końca trzeba odbić je stopą(jakieś 3cm)Sprzęgło robiłem w tamtym roku olej w skrzyni też wymieniałem.Pamiętam że tak samo biegi nie chciały wchodzić gdy skończyło Mi się sprzęgło w tamtym roku ,tak samo nie chciały wbijać był straszny opór.Samochód to A3 8l 1.9 110km ahf.Może miał ktoś podobny problem i podpowie MI od czego zacząć szukać.

  5. #65
    krzysiu90993's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Witam mam problem bo dziś myślę ze sprzęgło juz padło tylko nie wiem czy to będzie to . Biegi wchodzą na sucho lecz samochod nie jedzie a wcześniej tylko.głośny trzask jak by pękła jakąś linka przypuszczalnie ale się nie znam wiec proszę o pomoc

  6. #66
    Daniel12896's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam Panowie, mam taki problem jak na zdjęciu, że pękł mi ten plastik , czy dostanę to gdzieś na szrocie, bo w necie szukam i jakoś znaleść nie mogę , albo jak to się nazywa , bo po hasłem wybierak skrzyni biegów wyskakuje mi co innego. Pozdrawiam






    Witam, po próbie znalezienia tej części gdzieś na szrotach ( chciałem kupić cały wybierak, wieżyczkę , nie wiem jak to się nazywa) nie udało mi się tego dostać, więc postanowiłem coś z tym zrobić, co prawda zdjęcie powyżej nie jest moje tylko wzięte z neta u mnie były na boku te ścianki przez co mogłem wkręcić śrubki , zrobiłem to tak :


    Zobaczymy ile potrzyma hehe + wcisnąłem do środka trochę kleju termo topliwego , wcześniej zgrzytał mi wsteczny i czasem 3 , teraz jak nie ma luzów na tym przesuwie, tak jak by biegi chodzą lepiej i nic nie zgrzyta.
    podaje numer części jak by ktoś potrzebował lub być może ktoś by znalazł, pytałem się to mowiono mi , że osobno tego nie dostanę 1J0711203B. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez Daniel12896 - 06-04-16 o 18:35

  7. #67

    Data dołączenia
    May 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Myszków/Wrocław
    Auto
    A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny "Cykanie" które znika po wciśnięciu sprzęgła.

    Mam A3 z silnikiem 1.8 AGN. Ostatnio w pracy silnika słychać rytmiczny dźwięk coś jak cykanie nie wiem jak to lepiej sprecyzować Dodam, że nie zawsze występuje on odrazu po uruchomieniu silnika. Czasem pojawia się dopiero po ruszeniu lub lekkiej przegazówce. Dźwięk ustaje po wciśnięciu sprzęgła, niezależnie od tego czy wbity bieg czy jest na luzie, po puszczeniu wraca oczywiście z powrotem. Wraz z pojawieniem się opisanego wyżej dziwnego dźwięku zauważyłem różnicę w pracy sprzęgła, bierze ono delikatnie wyżej ale nie ślizga się. Czeka mnie wymiana całego zestawu sprzęgła?

  8. #68
    piteroo21's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    http://skodaauto.com.pl/dzwignia-zwr...00-p-3439.html

    http://e-katalog.intercars.com.pl/#/...ni-biegow.html

    https://www.autoczescivaldi.pl/parts...1202b~2hp.aspx

    http://www.getem.pl/index.php?szukaj...kat=72&x=0&y=0
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Daniel12896 Pokaż post
    podaje numer części jak by ktoś potrzebował lub być może ktoś by znalazł, pytałem się to mowiono mi , że osobno tego nie dostanę 1J0711203B.
    ALHandra serial 1,9TDI ALH 90+ ------> 120KM 269Nm------> 140KM 340Nm ------> ------>???

    piteroo21

  9. #69

    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorlice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Koledzy, chciałbym odkopać temat i poprosić kogoś o diagnozę.
    Zaznaczam, że nie było nic grzebane/wymieniane w okolicach sprzęgła - problem pojawił się nagle. Pewnego razu gdy odpaliłem samochód zaświeciły mi się kontrolki ABS i płynu hydraulicznego - ABS nie działał (akurat byłem na oblodzonej nawierzchni i sprawdziłem) - zgasiłem silnik i po ponownym odpaleniu ABS działał i kontrolki nie świeciły się. Tego samego dnia wieczorem pojawiły się problemy ze sprzęgłem.
    Objawy:
    -pedał sprzęgła wolno wraca (muli)
    -sprzęgło zaczyna brać z samego spodu (dosłownie gdy popuści się 1 cm)
    -żle wchodzą biegi
    -podczas pracy silnika coś głośno piszczy, cyka - dodanie gazu zmienia tonację tego pisku, wciśnięcie pedału sprzęgła ucisza ten pisk (w zasadzie samo dotknięcie pedału sprzęgła stopą)

    EDIT:

    Tak to brzmi, po lekkim wciśnięciu pedału dźwięk ustępuje. Nie brzmi to dobrze...
    https://drive.google.com/file/d/0B_Z...ew?usp=sharing
    Ostatnio edytowany przez bikerbo - 29-01-17 o 15:45 Powód: dodany link do filmu

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •