Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokazane rezultaty 71 do 80 z 80

Temat: oświetlenie wewnętrzne nie gaśnie

  1. #71
    komander's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    beskydzka małopolska
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    120 razy
    Podziękował
    127 razy

    Domyślny

    Poszukaj w dziale warsztat-zrób to sam nie Ty jeden miałeś ten problem

  2. #72

    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi A3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T APP

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez brasilia Pokaż post
    a ja mam tak: oświetlenie działa jak otwieram drzwi klapę, ręcznie jak włączam też działa, ale jak przekręcam stacyjkę na zapłon to oświetlenie nie gaśnie w tym momencie tylko po około 20 sekundach, tak jak przy zamknięciu drzwi... tak samo jak wyciągam kluczyk to oświetlenie nie włącza się... wcześniej wszystko było ok. coś ktoś poradzi ??
    Wiem że od napisania postu minęło blisko dwa lata ale dopiero teraz natrafiłem na kogoś kto ma lub miał taką samą przypadłość z oświetleniem jak ja, a mianowicie nie gasnące światełko wewnątrz po zamknięciu drzwi oraz nie włączające się po wyjęciu kluczyka. Czy udało się coś na to poradzić i w czym tkwi istota problemu. Byłbym bardzo wdzięczny za jakieś naprowadzenie.

  3. #73
    brasilia's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Uniszowa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez grosik10 Pokaż post
    Wiem że od napisania postu minęło blisko dwa lata ale dopiero teraz natrafiłem na kogoś kto ma lub miał taką samą przypadłość z oświetleniem jak ja, a mianowicie nie gasnące światełko wewnątrz po zamknięciu drzwi oraz nie włączające się po wyjęciu kluczyka. Czy udało się coś na to poradzić i w czym tkwi istota problemu. Byłbym bardzo wdzięczny za jakieś naprowadzenie.
    Ja dowiedziałem się tyle, że gdzieś jest zwarcie/przebicie i trzeba sprawdzić całą instalacje oświetlenia krok po kroku wiec odpuściłem temat, gdyż aż tak bardzo mi to nie przeszkadza.

  4. #74

    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi A3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T APP

    Domyślny

    Witam przeczytałem już setki postów odnośnie oświetlenia wnętrza a i tak nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. Dodam, że nie tylko ja mam taki kłopot część użytkowników naszego forum też się z tym boryka lub borykało. Do rzeczy. Pacjent Audi A3 8l 3d 1999r.
    Po zamknięciu drzwi i włączeniu zapłonu lampki oświetlenia wnętrza nie gasną od razu tylko po kilkunastu sekundach (przednia i tylna lampka).
    Kolejna rzecz te same lampki nie zapalają się po wyjęciu kluczyka ze stacyjki.
    VAG pokazuje "błąd 01366 otwarcie sygnałem wypadku".
    Fis pokazuje zamknięcie i otwarcie wszystkich drzwi poprawnie, lampki w drzwiach działają poprawnie, centralny zamyka i otwiera bez problemu, w każdej chwili bez kłopotu można zamknąć lub otworzyć auto przyciskiem na drzwiach.

    Czytając posty dokonałem kilku prób naprawy:
    - sprawdzona pompka centralnego sucha jak pieprz, brak śladów uszkodzenia przewodów,
    - sprawdzone krańcówki drzwi (styczniki, mikrostyki) zmieniane na inne, zwierane przewody,
    - naprawiony stycznik klapy bagażnika,
    - sprawdzone wiązki drzwi łącznie z kostkami podłączeniowymi,
    - sprawdzone bezpieczniki i przekaźniki.

    Tak jak pisałem niektóre osoby z forum mają lub mięli podobny problem i tu prośba do tych drugich aby podzielili się wiedzą.

  5. #75

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Głowno
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny

    Próbowałeś lampkę na podmiane druga podłączyć może wina w niej jest jeśli nie to instalacja do przejrzenia

  6. #76
    Chmiel's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sokółka
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Jakiś czas temu miałem taki przypadek. Najpierw wystąpił problem z pompką centralnego. Długo pompowała. Zacząłem się tam grzebać, sprawdzać. Było czasem trochę wilgoci i w trakcie tego wszystkiego pojawiła się dyskoteka. Lampka się włączała nawet w trakcie jazdy. Naprawiłem pompkę i ustało.

  7. #77
    brasilia's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Uniszowa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Chmiel Pokaż post
    Jakiś czas temu miałem taki przypadek. Najpierw wystąpił problem z pompką centralnego. Długo pompowała. Zacząłem się tam grzebać, sprawdzać. Było czasem trochę wilgoci i w trakcie tego wszystkiego pojawiła się dyskoteka. Lampka się włączała nawet w trakcie jazdy. Naprawiłem pompkę i ustało.
    Akurat w przypadku "grosika" i moim pompka centralnego nie jest winowajcą. Może faktycznie podjechać do jakiegoś znajomego z A3 i pozamieniać lampki podsufitki... Warto sprawdzić

  8. #78

    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi A3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T APP

    Domyślny

    Pozstaram się podmienić z kimś lampkę, ale raczej to nie będzie to gdyż tylna lampka też świeci.

  9. #79

    Data dołączenia
    Nov 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ktoś uporał się z tym problemem w końcu?
    U mnie jest tak, że lampka nie gaśnie po zamknięciu drzwi i przekręceniu kluczyka. Muszę po odpaleniu samochodu jeszcze raz otworzyć i zamknąć drzwi i dopiero wtedy gaśnie. Upierdliwe.

  10. #80

    Data dołączenia
    Jan 2022
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Leszno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU

    Question zamek w drzwiach od pasażera

    Cześć

    Szukałam na forum ale nie znalazłam konkretnie tego co potrzebuję. Jeżeli jednak gdzieś to już jest to wybaczcie i podajcie link.

    W mojej A3 z 2002 roku wariuje zamek od drzwi przednich pasażera. Pompka normalnie go zamyka i otwiera. Na wyświetlaczu widać, że drzwi są otwarte lub zamknięte. Ale problem mam z oświetleniem. Oświetlenie kabiny non stop przygasa i zaświeca się bez względu na to czy auto jest otwarte czy zamknięte. Lampki w drzwiach także non stop się świecą. Próbowałam przyciskać ten rygiel czy jak to się tam zwie w zamku. I na początku światło na to reagowało. Niestety teraz już to nie pomaga i wiem, że mam zamek do wymiany.
    I tu pojawia się problem. W serwisie oczywiście można zapomnieć, że go kupię, bo po prostu nowych już nie ma. (dostałam takie info w serwisie) Zostaje kupno używanego. Szukałam już na allegro ale wszędzie podane są nr zamków a ja nie wiem jaki nr ma mój, bo jeszcze go nie wymontowałam.
    Stąd moje pytanie nr 1. Czy do 5 furtek będzie pasować zamek z 3d oraz czy muszę kupić z poliftowej wersji?
    Pytanie nr 2. Jak dostać się do tego zamka? Co dalej po ściągnięciu boczka drzwi? Ma ktoś może jakiś filmik jak zrobić to krok po kroku? Albo chociaż fotorelację?

    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •