Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 21

Temat: Skacze temperatura, zbyt duża temperatura

  1. #1

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz

    Angry Skacze temperatura, zbyt duża temperatura

    Witam! Jakiś czas temu pisałem o wskaźniku temperatury, niby miał złe wskazania, dzisiaj wymieniłem na nowy (112zł) i dalej jest tak samo czyli jadąc po mieście temp dobrze trzyma 90st, chyba że gdzieś mocniej przycisnę,wyjadę gdzieś w trasę, wyprzedzę kilka samochodów, a jak jadę powyżej 140 to już wogóle...temp dochodzi do 95-100st. zwalniam, zjeżdzam z obrotami niżej spokojnie i znowu wraca do odpowiedniego stanu. Dodam tylko, że w zimę zamarzł mi płyn w chłodnicy (nie spodziewałem się, ze poprzedni właściciel może zalewać wodę;/), postał trochę w garażu, spuściłem stary płyn i zalałem koncentratem, przy okazji został wymieniony termostat. Teraz pytanie, co może się złego dziać u mnie, że tak się grzeje jak go wkręcę na obroty??;/ Górny przewód gorący, dolny letni-zimny...ogrzewanie sprawne. Macie jakieś pomysły????
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 14-07-17 o 17:15

  2. #2

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętokrzyskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Piszac wskaznik temperatury masz na mysli czujnik temperatury? Jesli wymieniles termostat to najlepiej tylko na orginalny wymieniac, zaminniki padaj szybko. Zalałeś nowa ciecz chłodzaca, a odpowietrzyles potem uklad? Dobry jest poziom cieczy w zbiorniczku wyrównawczym? Wentylaotr sie włącza jak temp osiaga 100stC? Szybko samochod sie nagrzewa do 90stC po 5-10km powinien sie zagrzac w tem otoczenia kilku stopni na plusie. A przed zamarznieciem wody nie bylo tych objawów jak tak to cos w tym kierunku szukaj. Pogrzeb, poszukaj na forum napewno cos ciekawego znajdziesz

  3. #3

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Poziom płynu jest w normie, temp rośnie tak jak piszesz po 7-10km. Wcześniej przed zamarznięciem było wporządku. Ale przy predkości 140km powinna temperatura spadać chyba w trasie przez powietrze które tam gwizda pod maską;/ Naczytałem się i obawiam się jednego oby nie uszczelka Da się to pod kompem sprawdzić czy nie ma przedmuchów, czy uszczelka jest dobra??
    Dodano:
    Wentylatorki się włączają i układ był odpowietrzany...
    Ostatnio edytowany przez tomek_tomek16 - 22-03-10 o 13:18 Powód: Automatyczne łączenie postów

  4. #4
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    qwer105,tomek_tomek16 ciekawi mnie jak wyglada procedura odpowietrzania ukladu chlodzacego a a3.Po raz enty napisze nie ma zadnego odpowietrznika do odpowietrzebnia owego ukladu,wszytsko dzieje sie automatycznie.W swoim aucie spuszczalem plyn z 5 razy i jakos niegdy nie musialem robic jakegos odpowietrzenia i wszystko bylo ok,a moze moje auto jest wyjatkowe?hmm.

    taki tester powinien posiadac mechanik sredniej klasy wiec popytaj i tym sprawdzisz czy uszczelka jest uszkodzona.
    http://moto.allegro.pl/item961231168...o2_n_sacz.html
    Who I am? I am a the Champion.

  5. #5

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Nie no spokojnie, wiemy że on się automatycznie odpowietrza. A będziemy wiedzieli kiedy się odpowietrzy jak zacznie dmuchać ciepłym powietrzem. Tak więc nie wiem co się dzieje. Chyba jednak wymienię jeszcze raz termostat...
    Dodano:
    Tylko powiedzcie mi dlaczego gdy wzrasta temperatura do 90-95st włącza się wentylator, a chłodnica jest zimna??
    Ostatnio edytowany przez tomek_tomek16 - 22-03-10 o 18:27 Powód: Automatyczne łączenie postów

  6. #6

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Niedaleko
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Jaki masz ten termostat? Na moje oko, to jednak po prostu się nie otwiera termostat (jakiś lipny jest może) i cały czas masz mały obieg, zamiast dużego. Tym bardziej świadczy o tym zimna chłodnica. Temperatura otwarcia termostatu to chyba 78st., a załączenia wentylatorów to chyba 97st. Wentylator jest sterowany termowłącznikiem.
    Dodano:
    Jeszcze mi przyszło na myśl, że może ten termostat jest źle zamontowany. Czytałem, że są tam jakieś kruczki przy jego montażu i trzeba na nie zwrócić uwagę. U siebie będę wymieniał w tym tygodniu, bo u mnie jestem wręcz przekonany, że termostat otwiera się za wcześnie i mam cały czas temperature nie przekraczającą 80st. Powinno być 90, aby silnik był dogrzany i prawidłowo pracował.
    Ostatnio edytowany przez stopi - 27-03-10 o 22:25 Powód: Automatyczne łączenie postów

  7. #7
    basetk's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZKA
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    a jak mam temp. 100 stopni u góry wąż gorący na dole zimy(może minimalnie ciepły) wiatraki brak jakiejkolwiek reakcji to może byc termostat?? Podejrzewam czujnik temperatury i zamówiłem ori, na vagu w blokach pokazjue 92 stopnie gdy klima 49 kanał 99 lub 100 stopni

  8. #8

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Niedaleko
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    basetk - odpowiedziałem ci już w innym temacie

  9. #9
    rubel's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kielce<=>czg
    Auto
    ASiA
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    przedewszystkim to sprawdz czujnik temp... tez tak mialem te wachania temp tylko ze mi wchodziło na 90stopni i spadal, a tylko czasami mialem czerwona kontrolke po wymianie wszystko gra jak należy...

  10. #10
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez basetk Pokaż post
    a jak mam temp. 100 stopni u góry wąż gorący na dole zimy(może minimalnie ciepły) wiatraki brak jakiejkolwiek reakcji
    czym sprawdzałeś wartość temperatury - jeśli Vagiem to przy takiej wartości już powinien chodzić wiatrak na pierwszym biegu (załącza się od 92 do 97*C) jeśli wiatrak nie chodzi to pewnie czujnik termiczny w chłodnicy od strony akumulatora będzie walnięty albo sterownik wentylatora pod akumulatorem.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •