Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 17 z 17

Temat: Problem z rozładowywujacym sie akumlatorem

  1. #11
    radarek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Marian5x5 Pokaż post
    witam.. ja zas kupilem radyjko ALPINE podlaczylem tak zeby po wyjeciu kluczyka gralo no i gralo ale autko postalo z 3 - 4 dni ( na nowym akumlatorze ) i rozladowywalo mi go tak ze po podpieciu kablami od innego auta byl problem z rozruchem musialem poczekac z 10 min
    Ale co ty chcesz reklamować w tym radiu bo nie rozumiem. Jeżeli jest tak podłaczone że gra bez kluczyka to znaczy że radio jest cały czas właczone i bierze prąd nawet jak w głosnikacg nic nie słychać. W swiom blaupunkcie musiałem zamienić plusy miejscami w kostce zasilającej bo też tak było. A po zamianie jest tak jak powinno być czyli jak wychodze z auta i wyciągam kluczyk to sie radio samo automatycznie wyłacza.
    A jak już chce żeby grało bez kluczyka to włączam je przyciskiem i gra.

  2. #12
    Marian5x5's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sosnowiec / Hiszpania
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    no pisalem przeciez ze bez kluczyka pomimo ze jest zdiety panel jest nagrzane bo i tak pobiera prąd , i 3 dni nie ruszajac auta rozladowuje akumlator, to racze nie normalne bo jednoczesnie moglbym go nie wylanczac tylko powiedzmy zciszyc i na jedno by wyszlo zeby siadl akumlator...
    MARIAN5X5

  3. #13
    radarek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Marian5x5 Pokaż post
    no pisalem przeciez ze bez kluczyka pomimo ze jest zdiety panel jest nagrzane bo i tak pobiera prąd
    owszem zgadza się ale napisałeś wczesniej też
    ALPINE podlaczylem tak zeby po wyjeciu kluczyka gralo
    i teraz moje pytanie jest jak to zrobiłeś?
    Czy spiąłeś dwa plusy razem, czy po prostu podłączyłeś pod fabryczną kostke ISO
    Czy jest jeszcze jakaś inna opcja? np przejsciówka
    Ostatnio edytowany przez radarek - 15-07-10 o 11:17

  4. #14
    Marian5x5's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sosnowiec / Hiszpania
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    no w kostke ktora tez kupilem osobno, ale tez chcac zeby bez kluczyka gralo polaczylem kabelek od MEMORY z PLUSEM , wczesniej tak mialem z PIONKIEM i bylo dobrze..., no sam juz nie wiem ...
    Dodano:
    bez z sumowania kluczyk musialbyc przekrecony by radio gralo a tak przed kostka zwarlem memopry kabelek z + i bylo tak jak chcialem ale do momentu gdy nie zostawilem auta na pare dni bez jazdy....
    Ostatnio edytowany przez Marian5x5 - 15-07-10 o 11:29 Powód: Automatyczne łączenie postów
    MARIAN5X5

  5. #15
    radarek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    jak zwarłeś te plusy to podałeś plus z akumulatora na ten po stacyjce czyli tak jakbyś miał cały czas przekręconą stacyjke mimo ze kluczyka nie ma w stacyjce.
    Teraz odbiorniki które normalnie pobierają prąd dopiero po przekręceniu kluczyka w pierwsza pozycje są przez to zwarcie zasilane na stałe z plusa akumulatora.
    U mnie w ten sposób działa np. podgrzewanie lusterek.
    Taka jest moja teoria.
    Najlepiej spróbuj to rozewrzeć i zobaczysz czy nadal rozładowuje akumulator.

  6. #16
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    radarek, no po prostu większych głupot dawno nie czytałem. Przez takie podłączenie przewodów tylko i wyłącznie radio pobiera prąd z aku, a nie wszystkie urządzenia... Po prostu przepina się przewody radia do stałego +12V, a nie po stacyjce. Nie ma to ŻADNEGO wpływu na inne odbiorniki w aucie. We wszystkich manualach do radioodtwarzaczy jest instrukcja podłączenia właśnie w ten sposób bądź po kluczyku.
    Marian5x5 sprawdź pobór prądu na aku jaki jest po wyjęciu kluczyka, wyłączeniu wszystkiego co możliwe etc.

  7. #17
    radarek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    No i w zupełnosci się z tobą zgadzam kolego netes. Jezeli żólty i czerwony kabelek z radia polaczymy razem i podłączymy do plusa z akumulatora. A drugi plus po stacyjce wychodzący z instalacji wisi sobie w powietrzu.
    Ale ja mówiłem a troche innym przypadku. Jeżeli plusy wychodzące z instalacji czyli ten z akumulatora i po stacyjce zewrzemy razem i do nich podłączymy zasilanie radia.
    Kolega Marian5x5 napisał
    przed kostka zwarlem memopry kabelek z +
    dlatego przyszła mi do głowy taka wersja.
    Ja rozumiem to tak ze przed kostką czyli od strony instalacji samochodu. chyba że mam zły tok myślenia.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •