Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 62

Temat: [8L] Objawy uszkodzonej uszczelki pod głowicą

  1. #51
    piorunek1985's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa/Augustów
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Dzis jak pisałem jade zmienię uszczelke pod deklem wyczyszczę korek i za tydzień mam trase ok. 300km. Wtedy się okaże. aha. dziś zrobiłem troche km, żeby sprawdzić czy nie kopci na biało i nic.

  2. #52
    skabol_87's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    tychy
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    witam pojawil mi sie dosc dziwny problem zmienilem wczoraj olej (na taki sam jak byl 10w)zrobilem moze 5km zgasilem auto odpalilem poczym zgaslo odpalilem ponownie i gdzies przez 7km kopcil na niebieskawo jak smok. Podjechalem na garaz odkrecilem swiece i wstrzykelm troche nafty i poki co pomoglo. Zastanawiam sie co bylo przyczyna macie moze jakies wskauwki co zrobic?? Jade tym autem w niedziele do niemiec wiec chcialbym miec pewnosc ze bedzie ok.

  3. #53

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Garwolin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mógłby mi ktoś napisać ile mniej więcej kosztuje wymiana uszczelki pod głowicą, jej planowanie itd. ? Silnik 1.8 AGN

  4. #54
    Cinek28's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Ja robiłem w autoryzowany i zapłaciłem 1842 zł a obejmowało to:


    -naprawa 396.00zł
    -obróbka mechaniczna głowicy 620zł
    -Uszczelka głowicy cylindrów GOETZE 287.86zł 1szt.
    -Uszczelka kolektora ssącego GOETZE 24.93 4szt.
    -Uszczelniacz wałka rozrządu ELRING 38.86 1szt.
    -Uszczelka kolektora wydechowego ELRING 34.78 1szt.
    -Uszczelniacz trzonka zaworu ELRING 2.79 8szt.
    -Uszczelka pokrywy zaworów gumowa ELRING 58.99 1szt.
    -Filtr Powietrza KNECHT 47.63 1szt.
    -Olej silnikowy półsyntetyczny CASTROL MAGNATEC 10W40 117.46 1szt.
    -Filtr oleju KNECHT 25.91 1szt.
    -Płyn Chłodniczy VALEO 92.94 1szt.

  5. #55

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cinek28 nie wiem co Cię skłoniło do wydania takiej kwoty ale taka usterka nie powinna przekroczyć 600-700 pln. Przeraziła mnie kwota planowania głowicy ponad 600 pln to lekka przesada. Powiem Ci tak, przepłaciłeś strasznie.

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  6. #56
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    bardzo duzo zaplaciles ale nie widze abys w swoim spisie mial lacznik gumowy (4 sztuki) laczacy kolektor ssacy z rura ssaca (plastikowe/aluminiowe rury ssace) wymieniony.moze masz a nie napisales.kolega lawina zasugerowal bardzo dobra cene
    Who I am? I am a the Champion.

  7. #57
    piorunek1985's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa/Augustów
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Po obserwacjach :

    Krótkie odcinki dom/praca osad pod korkiem jest, a po dluższej trasie jest okej. Wystarczy 20km i juz ładny czarny korek.

  8. #58

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Siema,
    przeczytałem już cały temat i takich objawów jak u mnie nie miał chyba z Was nikt w tym wątku.

    U mnie płyn ubywa bardzo szybko. Czasem cały zbiorniczek w ciągu nocy. Wymieniłem już kruciec, pęknięte węże w okolicach krućca, pompę wody bo lało się z niej któregoś dnia jak z cebra i termostat też po wymianie. A płynu ubywa raz zbiorniczek w ciągu nocy a raz pół na dwa tygodnie. Silnik suchutki, żadnych plam pod samochodem, żadnych zacieków na wężach. Oleju nie przybywa ani nie ubywa (zrobiłem już 10tys i stan jest ten sam), pod korkiem czysto, w zbiorniczku nie tłusto i nie ma plam, auto nie kopci. Raz tylko zauważyłem że pierdnął na biało tak koło 4 rano po sporym deszczu.

    Jedyny niepokojący objaw to biały dym zaraz po odpaleniu ale nie z rury tylko z za silnika tak jakby przy nagrzewnicy no i ten dym śmierdzi płynem chłodniczym. Pod nogami sucho i z nawiewów nie śmierdzi płynem.

    Wczoraj np. po jeździe po mieście postawiłem samochód i stan płynu był mniej więcej w połowie. Po 3 godzinach odpalam samochód i komunikat o braku płynu. Zaglądam a tam pusto, odkręcam korek i płyn wraca do zbiorniczka ale mniej niż połowa zbiorniczka. Pod samochodem żadnej plamki nie ma, odpalam auto i nie ma białego dymu z za silnika.

    Ot zagadka...

  9. #59

    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TG
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Witam wszystkich

    Wczoraj przydarzyła mi się dziwna awaria.. Jechałem moją a3 1.8 20v 1997 aż nagle poczułem ze jeden tłok przestał pracować, dojechałem do świateł gdzie ruszałem z czerwonego światła i miałem problem żeby się rozchulać po 300m przy predkosci 60km/h na 3 biegu samochod zgasl a obrotomierz pokazywal 0 obr/min .. nie bylo przy tym zadnego zgrzytu w silniku, kolega powiedział że za mna z rury zaczelo sie kopcic. W płynie chłodniczym zwiekszyl sie poziom i woda wymieszala sie z olejem..o dziwo pod korkiem nie bylo bialej mazi a na bagnecie nie widze zeby olej zmieszal sie z woda. podczas jazdy temp silnika 90 auto jezdzi na gazie.. czy to uszczelka pod glowica czy peknieta glowica?? prosze o odp

  10. #60

    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TG
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    dzisiaj mechanik zasugerowal ze owe zdechnecie silnika mogl spowodowac padniety sterownik komputera albo ktorys z czujnikow.. Martwi mnie jednak zabrudzona na czarno woda w ukl. chlodzenia.. bylem pewny ze to olej choc w sumie nie ma tlustych oczek. Mechanik twierdzi ze to brud ktory gdzies siedzxial glebiej.. ja jednak wiem ze serwisowalem plyny regularnie i przy spuszczaniu plynu z chlodnicy splywal czysciutki płyn. Uzywałem zawsze jak zaleca producent g13. Ktoś ma jakieś pomysły?? Czy jest możliwość że sterownik z gazu (stag 4 plus) uszkodzil sterownik silnika?? a moze wydmuchalo uszczelke pod glowica??

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •