Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokazane rezultaty 31 do 38 z 38

Temat: opadające wskazówki licznika

  1. #31
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    napisz do mieto3 bo on ogarnia liczniki
    jeśli masz vag/vcds to zrób test i zobaczysz jak wskazówki się zachowują

  2. #32

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ulesie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Niemam niestety żadnych wtyczek itd. więc nie ogarne raczej sam.

  3. #33
    malin87's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Ja swój licznik wysłałem tutaj:
    http://naprawalicznikow.pl/portfolio...licznika-audi/
    darmowa analiza, wysyłałem z Gdańska a po 4 dniach łącznie z wysyłką miałem licznik z powrotem zamontowany w aucie wymiana wszystkich silniczków plus kalibracja i regeneracja płyty głównej 370 zł i gwarancja na rok bodajże.
    Tez zastanawiałem się nad licznikiem VOD ale tutaj dochodzą jeszcze koszty kodowania Imobilizera, kluczyka i wiec koszta wyjdą podobne

  4. #34

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wadowice
    Auto
    audi A3 1,6
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    panowie co to może być jak otworze drzwi to wskaźnik od temperatury wskakuje mi na 60 po chwili jak gaśnie wszystko na wyświetlaczach wskazówka opada ??? na testach w vagu wskazówka zamiast na 90 jest na 100.Czy to wina złego ustawienia wskazówki ???

  5. #35
    LucyFair's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    B-B
    Auto
    OOOO A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Panowie, jeśli wymienie licznik mój, jagera na vdo taki sam, bez fis to też będzie trzeba coś programować itp itd? kompletnie tego nie ogarniam, a to byłaby najtansza opcja dla mnie.

  6. #36
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Tak trzeba bedzie. A znalezienie vdo pol fis graniczy z cudem o ile wogole istnieje
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  7. #37

    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przeworsk
    Auto
    :)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Panowie mam taki problem ze wszystko ok było z licznikiem, wsiadam dzisiaj pale wszystko ok ruszam i żadna wskazówka nie ruszyła sie. Auto było nagrzane i i temperatury tez nie pokazało. Żadna nie ruszyła sie, czas pokazuje dobrze kilometry tez liczy ok. pomoże ktoś?

  8. #38
    daVor's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków / Jasło
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kozi966 Pokaż post
    Szanowni,

    Pojawiam się tutaj, z pewnym problemem. Mianowicie od pewnego czasu podczas jazdy "spadają" mi wskazówki w zegarach licznika, "resetuje" się radio i nagle wszystko wstaje.
    Generalnie nie byłoby w tym nic dziwnego, bo auto już swoje przejechało (delikatnie ponad 300 000 km). Dodatkowo objawy podobne do opisywanych w innych wątkach ( przykładowo: licznik wskazowki opadaja lub tutaj: Wyłączają się zegary)

    Moją ciekawość wzbudził jednak fakt, nie tyle padania samych zegarów co "resetowania się" radia.
    Postanowiłem sprawdzić napięcie na akumulatorze podczas pracy silnika, przy "pełnym" obciążeniu zasilania.
    Klimatyzacja z wiatrakiem na max, światła mijania, długie i awaryjne, radio no i podgrzewanie szyb.
    ...
    VAG nie pokazał żadnych błędów.
    Mały rys historyczny:
    Jakiś czas temu (w zimę) padł mi alternator i musiałem oddać go do naprawy/regeneracji. Kilka miesięcy temu (styczeń?) wymieniłem stary akumulator na nowy.
    Wydaje mi się, że ta sytuacja z "padającymi" zegarami ma się bardziej od zbyt niskiego napięcia zasilania, niż od samego licznika.

    Tak więc, zanim oddam sam licznik do weryfikacji i ew. naprawy, chciałbym się was poradzić, co jeszcze mogę sprawdzić celem wstępnej diagnozy?
    Jestem osobą która lubi wpierw mieć jakieś informację na temat przyczyny błędów a potem gdziekolwiek wysyłać sprzęt niż liczyć na nieznanych mi fachowców.
    Prośba o porady lub ew. kontakt do sprawdzonych "znachorów" w rejonach Warszawy
    Jeżeli post jest nie w tym dziale co trzeba to prośba o przeniesienie - wybaczcie, jeszcze "nie ogarniam" tego forum.

    Pozdrawiam!
    Odgrzebie kotleta. Mam bardzo podobne obajwy co kolega, jak nie takie same. Dodatkowo mam problemy z regulatorem napięcia bo delikatnie migają mi światła w rytm silnika. Otóż czytając post kolegi (cytowany), dochodze do wniosku że kolega może mieć racje z tym regulatorem napięcia. Ja swoje zegary (VDO) rozebrałem, przelutowałem wszystkie luty na nowo, czyściłem kostki, wymieniałem bezpieczniki i pomagało na dosłownie 3 sekundy pracy licznika lub wcale. Zegary jak stały (wskazówki) tak stoją lub gasną po chwili. Działają tylko po odpaleniu auta moment lub wcale (podejrzewam że wtedy jak jest wyższe napięcie zailania po odpaleniu). Problem z zegarami jest głównie przy niskich temp lub wilgoci ale również w upalne lato 30+ stopni też padały. Borykam się z tym ponad rok ale juz mnie to drażni i szukam pomocy. Obstawiam że same zegary są dobre (VDO bez FIS z immo1) bo raz że to VDO, dwa że czasem działają np jak autem jade trase ponad 100km i się rozgrzeje auto jak i pewnie napięcie zasilania się ustabilizuje. Aku nowy, stacyjka nowa itd.
    Pytanie zatem:
    1. Czy kolega kozi966 rozwiązał problem?
    2. Czy ktoś rozwiązał podobny problem sam? jak tak to jak?

    z góry dzieki za pomoc. Dodam że wszystkie wątki z forum (22 tematy) o zegarach przeczytałem i jedynie ten wydaje się konkretny dla mojej wersji zegarów i obajwów.
    ZWOLNIŁEM SIĘ i SZUKAM AMBITNEJ PRACY



    A3 1,9 TDI 90km

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •