Strona 10 z 13 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 91 do 100 z 123

Temat: montaż KLIMATRONIC w A3

  1. #91

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Przeswietlilem cały temat i nie znalazłem odpowiedzi. Pilnie muszę zamówić przewody od klimatyzacji. Mam silnik 1.8T AUM i pytanie czy podejdą przewody od diesla np z golfa albo bory. Ewentualnie od innego silnika benzynowego np 1.6? Od A3 1.8T ciezko znaleźć , a jesli juz są to w chorej cenie... Wydaje mi sie ze niezależnie od silnika przewody powinny byc takie same, ale proszę o potwierdzenie.

    Edit:
    Sprawdziłem w etce, wszystkie pasują.
    Ostatnio edytowany przez adziu - 08-10-14 o 20:00

  2. #92
    misiekuk's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cardiff-Gdańsk
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    trochę odgrzebie temat

    przerobka z przedlifta na polifta

    nawiew i ogrzewanie działa jak powinno mam schematy ale to nie na moja glowe potrzebuje prosta rozpiske kostek

    problem jaki musze rozwiazac to komunikacja z vcds i zalaczanie kompresora

    w moim przypadku nie trzeba było wymieniac silniczkow regulacyjnych wytargałem wiazke z dawcy i wsio działa jak powinno prucz tych dwóch mankamentow

    Audi 100 C3 - Zawał 87 rok i prawie 800tys
    Audi 80 Quattro Sport Edition - Przełożony w PL klik
    Audi 90 Quattro Camei Edition - for sale klik
    Audi A3 - Się okaże co z tego będzie KLIK

  3. #93

    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podkarpacie RJS
    Auto
    Audi A3 99/00
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Gdzie w klimatroniku z A4 podpiąć ogrzewanie szyby? Potrzebuję też rozpiskę jak podpiąć podgrzewane siedzenia, bo jest tam chyba 6 pinów na jeden przełącznik.

  4. #94

    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Question

    Siema, cześć i czołem ;] Koledzy Akcja jest następująca. Miałem okazję kupić a3 1.9 tdi z klimą bajerami itp ale rdza go jadła z każdej strony, naprawy i wymiany były niby robione ale nie było na to żadnego paragonu lub nieco starszy benzyniaczek 1.8, 125 koników (rocznik 96) ale zadbany z pełną książką serwisową oraz wszelkimi fakturami potwierdzającymi naprawy itp ale bez klimy. Jako, że chcę autkiem trochę pojeździć niekoniecznie od razu po blacharzach i lakiernikach zdecydowałem się na benzynę. Szukam teraz po popularnych serwisach ogłoszeniowych układów klimatyzacji(wystarczy mi manualna, naprawdę) lub climatronic. Ale znalazłem tylko albo same panele, albo jakieś tam węże czy osuszacze. 1 kpl. jaki udało mi się znaleźć kosztował 2500 z montażem. Da się coś taniej? I czy opłaca się w to bawić? No i najważniejsze. Mam wszystkie wiązki oryginalne, poukładane(auto naprawdę zadbane) czy jeśli auto seryjnie było bez klimy to są tam wolne wiązki i przyłącza czy wiąże się to z wymianą połowy elektryki w aucie? Jest to moje pierwsze audi w życiu i naprawdę wybaczcie jeśli moje pytania wydadzą się wam głupie. A i schematy elektryczne to dla mnie po prostu zbiór kresek... Nie rozumiem z tego nic.....

  5. #95
    asterix16xel's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Witam Panowie! Z racji że nie kumam schematu gniazd klimatronika podanego przez kolegę DanioUK to proszę Was o podpowiedź czy w wolne na zdjęciu gniazdo 12-pinowe muszę wpiąć jakąś kostkę czy zostaje ono wolne? Wyjąłem całą konsolę środkową i nigdzie nie widzę wiążki z wolną kostką co by pasowała w owe gniazdo. Ogólnie to moja klima się nie załącza, klapy nie reagują na przełączanie nogi/środek/szyba a i dodam że jak klimatronik ma włączoną funkcję auto to wieje zimne powietrze (nie AC) a jak tylko wcisnę przycisk nogi/srodek czy szyba to zaczyna gorące powietrze lecieć. Podłączajać KTS-a nie łączy z klimatronikiem tak jakby w ogóle go nie było...jutro podłącze panel od A4 bez tej jednej wtyczki co nie mogę znaleźć i zobaczę czy jest poprawa jakakolwiek. Czy panel trzeba zakodować pod dane auto czy jest uniwersalny?
    https://zapodaj.net/cbcb4164936b7.jpg.html
    Ostatnio edytowany przez asterix16xel - 04-07-16 o 21:53

  6. #96

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rotterdam
    Auto
    8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Witam, posiadam A3 8L z 97'. Wersja jest nieco uboga bo bez klimatyzacji :/ Czy opłacalne jest montowanie klimy i ktoś może orientuje się jakie koszta tego będą i zna kogoś kto pomógłby lub zamontowałby klime?

  7. #97
    komander's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    beskydzka małopolska
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    120 razy
    Podziękował
    127 razy

    Domyślny

    2000 zł przekładka pod warunkiem że masz do tego osobę kompetentną 😉 cena z częściami. Gdybyś miał swoje graty to koszt ok 1000zł

    tapnięte z S7 Edge

  8. #98

    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Witam, szybkie pytanie do osób które montowały klimatronik do siebie. Mianowicie jestem mniej więcej w połowie montażu w swojej A3 [1.6 AEH/AKL - 1996 rok]. Mechaniczne elementy już dołożyłem, kabelkologia w połowie za mną [przewody po stronie kabiny dołożone, te do komory silnika już przeciągnięte], ale pojawił się problem który ciężko mi przeskoczyć.
    Mianowicie kupiłem wiązkę klimatyzacji + silnik + klimę. Sprzedawca wytargał CAŁĄ wiązkę z auta [właściwie dla mnie lepiej, łatwo mi było w tym gąszczu kabli dojść gdzie co idzie], natomiast w wiązce dawcy do kostek w podszybiu idą 3 kostki [pomarańczowa- 10cio pinowa + zielona 10 pinowa i beżowa 6 pinowa]. W moim aucie w tym miejscu jest kostka Biała - 10 pinowa oraz czerwona. Nie przejmował bym się tym gdyby nie to ,że od nagrzewnicy idą 3 przewody do pomarańczowej kostki - 1 pasował do mojej instalacji, więc przepiąłem go do swojej kostki. Gorzej, że dwa pozostałe nie pasują zupełnie. Jak poszedłem po przewodzie do skrzynki bezpieczników to w opisie mam bezpiecznik 10 - "sterowanie silnikiem benzynowym/diesla" . Odpowiednio w instalacji dawcy jest to przewód który idzie do zupełnie innej kostki. To jeszcze jestem w stanie obejść, pytanie , skoro moja wiązka od strony sterownika do tych kostek jest inna to w jaki sposób mam to obejść? Ktoś miał podobny problem? Szukałem na schematach, ale w tych z "Sam naprawiam" nawet nie ma uwzględnienia białej kostki jak u mnie, jedynie pomarańczowe. Do czego powinny iść te dwa przewody?
    - kostki w aucie.

    - kostki z instalacji dawcy.
    - przewody których nie mam gdzie podpiąć. :/ Przewód niebiesko - brązowy - w kostce dawcy pin 8, oraz zielony - pin 7. Tymczasem u mnie jak widać powyżej na białej kostce to miejsce zajmuje przewód czerwono - zielony i brązowy,

  9. #99

    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Panowie, nie wiem czy było czy po prostu znaleźć nie mogłem. Kupiłem Audi A3 1.6 BENZ 1996r, wszystko pięknie ładnie, skóra, ładne felgi, dobre radio i nagłośnienie a klimy brak... jakie problemy mogę napotkać przy montażu z innego egzemplarza, ewentualnie o czym nie powinienem zapomnieć i czy po prostu sie opłaca i da się. Dodam że autko kupiłem po dosyć okazyjnej cenie także dlatego wpadłem na taki pomysł

  10. #100
    kosmo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    siedlce
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    107 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez grzesiek1495 Pokaż post
    czy po prostu sie opłaca i da się.
    da się zamontować - montowałem ale trochę roboty było, czy się opłaca to już sam musisz odpowiedzieć

Strona 10 z 13 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •