Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 34

Temat: Co może powodować drgania kierownicy?

  1. #11
    boberek2022's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Exclamation Ciągłe drgania kierownicy

    Witajcie

    Mam już założony 3-ci komplet tarcz hamulcowych z przodu, które w dalszym ciągu się krzywią. Przeważnie 1-2 tys km jest ok a później wibracje wracają. Jest to uciążliwe i niebezpieczne zwłaszcza przy większych prędkościach na autostradzie. A najbardziej hardcorowo jest, gdy zjeżdzasz z autostrady i auto zaczyna zwalniać bo ujmujesz mu gazu lub delikatnie hamujesz to wydaje się że wyskoczy ci z rąk. Nie idzie jej utrzymać. Walczymy już z tym problemem od 2 miesięcy. Dodam że wymieniliśmy końcówki drążków, sworznie, simerbloki, łożyska i pasty. Poza tym amortyzatory i sprężyny oraz robiłam regenerację przekładni kierowniczej.. Auto jest już po wymianie dwumasu rok temu. Wszystkie objawy zawsze diagnozuję od razu i naprawiam dobrymi markowymi lub orygunalnymi częściami.

    Pierwsze tarcze Bosch skrzywione. Drugie Textar ale po jakimś czasie zostały przetoczone wraz z piastami. Chwilę było ok później powtórka. Więc założyliśmy nowo otrzymane z rekalmacji tarcze Textar i nowe piasty. I dalej to samo dziadostwo się działo. Krzywi się bardziej tarcza z lewej strony. Zamienione srony tarcz i dalej się krzywią.
    W tym momencie im więcej wymieniliśmy tym auto stawało się sztywniejsze i cichsze a problem dalej pozostaje. A drgania keirownicy muszą pochodzić z układu napędowego!
    Sprawdzone ostatnio felgi i opony. Felgi prościutkie, opony nowe Michelin 1 sezon, koła sprawdzone ponownie na wyważeniu i pomimo polskich dróg idealnie nadal wyważone. Zrobiony nawet myk z przekładką kół z przodu na tył ale tez nic nie dał.

    Objaw, który doszedł teraz to stukanie z lewej strony ale przy bardzo skręconych kołach i tylko w prawo np. serpentyny czy ślimaki autostradowe. Kierownica zawsze drag z określoną częstotliwością i rytmicznie nie są to haotyczne drgania.
    Jedyne co nam się teraz nasuwa to krzywa półoś...Czy to możliwe?
    Auto ma już od 6 lat (280tys km) i do tej pory nie wymgało żadnych poważniejeszych napraw ani dokładów. Olej od wymiany do wymiany (5W40) dolany ostatnio tylko 250 ml (12 tys km). Wszystkie filtry itd regularnie robione.

    W tym momencie to już zgłupieliśmy co to może być. Komputer nie pokazuje żadnych błędów.
    Tak jak pisane nagłe hamowanie z większej prędkości nie wchodzi w grę bo nie jestem w stanie zapanować i utrzymać kierownicy. Przy prędkości do 80 km/h drgania są wyczuwalne ale nie utrudniaja strasznie jazdy, da się to jeszcze znieść.


    Dodam jeszcze, że auto jest bezwypadkowe i nie miało żadne kolizji ani stłuczki ani innych dzikich przygód.

    Czy ktoś mi pomożę!!!!
    Ostatnio edytowany przez boberek2022 - 07-07-16 o 09:30 Powód: dodanie informacji
    -----------------------------------------------------
    Iwona

  2. #12
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    może zwrotnice albo przeguby do wymiany?
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  3. #13
    boberek2022's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Grabek Pokaż post
    może zwrotnice albo przeguby do wymiany?
    Mechanik sprawdzał i oglądał przeguby i mówił ze nic nie wskazuje na ich uszkodzenie. Byłam w zeszłym tygodniu również na stacji diagnostycznej bo mam znajomego i powiedział że jak dla niego auto jest w idealnym stanie technicznych. Ale zwrotnica też przyszła nam do głowy.
    -----------------------------------------------------
    Iwona

  4. #14
    mariusz11111's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sram na Rosję !
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    303 razy
    Podziękował
    202 razy

    Domyślny

    A co ma do tego zwrotnica ? Jeśli auto nie brało udziału w kolizji to mechanicznie może się zużyć. Piasty ok ale zwrotnica ?

    UWAGA! Skargi i żale do firmy BARTPOL Ostrowiec Św ( oddział Kingsoftu )
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...-Kingsoftu-%29

    aby aby aby aby aby aby

  5. #15

    Data dołączenia
    May 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łasin
    Auto
    Seat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    boberek2022 miałem taki objaw w Leonie 1M - wyrywało kierownicę z rąk. Wymieniłem dwa zewnetrzne przeguby i jak ręka odjął. Jak już tyle zainwestowałaś to zmień te przeguby. Twój mechanik na jakiej podstawie stwierdził ze przeguby sa dobre? Rozbierał je? U mnie sie okazalo ze byly suche. Nie mialy w ogóle smaru...

  6. Podziękowania dla zoltaibiza za pomoc w problemie

    Boa7 (07-07-16)

  7. #16

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica, Dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    moze to głupie ale musze zapytać
    czy ktoś sprawdzal zaciski? czy tłoczki nie sa zapieczone? przy hamowaniu zaczyna bic to może być jeden zacisk przypieczony i kola równo nie hamuja dlatego rwie kierownice, jak wygladalo sprawdzenie sil hamowania na rolkach?

  8. #17
    boberek2022's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny

    [QUOTE=krzysssiooo;1485220]moze to głupie ale musze zapytać
    czy ktoś sprawdzal zaciski? czy tłoczki nie sa zapieczone? przy hamowaniu zaczyna bic to może być jeden zacisk przypieczony i kola równo nie hamuja dlatego rwie kierownice, jak wygladalo sprawdzenie sil hamowania na rolkach?[/

    Na stacji diagnostycznej sprawdzaliśmy siłę hamowania na rolkach i wszystko było ok i w normie. Poza tym mechanik sprawdzał zaciski i też było ok.
    A drgania są cały czas. Przy prędkości do 80 km/h lekkie a przy większej szarpie. I nie tylko gdy się hamuje. Wystarczy że puścisz gaz przy np. 100-120km/h i auto zacznie zwalniać to drgania się nasilają wiec to nie jest kwestia hamulców według nas. A poza tym tak jak pisałam drgania są rytmiczne i z ta samą częstotliwością, a przy większej prędkości mocniejsze i szybsze.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Nie daje mi spokoju to stukanie w kole więc żeby już nie kombinować czy to przeguby wewnętrzne czy zewnętrzne czy półoś chcemy wymienić to na całe kompletne półosie ale załamie się już chyba jak to dalej będzie nie to . Zainwestowałm już w zawieszenie bo od nowości nie były wymieniane jego elementy a ma już 280 tys i 13 lat Nie chce sprzedawać auta bo do tej pory mnie zawiodło, mało pali i jest bardzo zadbane a poza tym mam inne ważniejsze wydatki niż kupno nowego auta.
    -----------------------------------------------------
    Iwona

  9. #18
    damian3449's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ełk
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    U mnie te stuki były spowodowane tym że most nie był dokrecony jak trzeba co wyszlo dopiero przy wymianie maglownicy

    Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka

  10. #19

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lublin
    Auto
    audi a3 8l
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Miałem to samo jak puściłem gaz o ustawowo jak dodałem zaczynało bić, przegub zewnętrzny do wymiany, woda się dostała. Można rozebrać i sprawdzić stan a koszt to tylko opaski jak gumy całe, ewentualnie wymiana.

  11. #20
    Boa7's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    AT / SZY
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Witam,

    1,9 TDI ASV
    110 KM (Chip 142KM)
    Przebieg 465 tys km oczywiscie originalny

    Mam taki sam problem, auto mam juz od 6 lat i nie moge dojsc co to jest.

    Wymienione 2 komplety z przodu + 2 komplety przetoczone, rozne firmy Tarcz, (najdluzej wytrzymaly ATE) + 1 komplet z tylu wymieniony bo tez byl niby krzywy ale mial juz duzo najechane.
    Wymienione przuegluby wewnetrzne, amortyzatory spawdzone, sprezyny przednie wymienione (jedna sie zlamala), lozyska i piasty z obu stron wymenione.
    Jezeli chodzi o zaciski i gumki, byly dobre i tak zostaly wymienione.

    Raz wymienialem tarcze na nowe TRW po 2,5 tys km wymienialem na ATE bo sie nie dalo jezdzic.

    Niedawno bylem na diagnistyce i wyszlo ze to z lewego kola sa te drgania przy hamowaniu, przy mocniejszym hamowaniu niekiedy sie nawet blokowalo na rolkach...

    Przy dojezdzaniu do swiatel i lekkim hamowaniu czuc jak tarcza jest skrzywiona i auto nierowno hamuje, mi juz szczerze opadaja rece. Ostatni moj pomysl jest wymienic przeglub lewy zewnetrzny jak juz kolega ponizej pisal bo gdzies wyczytalem ze taka moze byc tez przyczyna.

    Dodam ze bardzo duzo jezdze samochodem po autostradach i staram sie zawsze tylko lekko hamowac bo innaczej juz nie idzie, i przez te ostatnie lata sie oduczylem mocnego hamowania a jak juz musze to potrzeba naprawe duzo sily zeby urtzymac kierowcnie, i to pol roku do roku tocze lub wymieniam te tarcze bo juz mysle ze sie uda....

    Przy wiekszych predkosciach od 80km/h slychac jak cos huczy jak by lozysko i od juz moze 1,5 roku to slychac juz spokojnie, moze wczesniej tez bylo ale tak cicho ze sie nie zwracalo na to uwagi, czym szybciej sie jedzie tym szybciej huczy, wszyscy mowili ze Lozysko, ale po wymiane lozyska nadal jest, nie wazne czy jade na biegu czy na luzie, nie przeszkadza to w jezdzie ale moim zdaniem moze to byc z tego przegubu.

    A wiec zaniedlugo jak bede mial dluzszy weekend i bede w Polsce to raczej wymienie ten przeglub i zobaczymy, bo tarcze i tak mam TRW w domu niecale 2,5 tys przejechane, i zostana przetoczone.

    Jak by ktos mial jakies nowinki to bardzo prosze pisac

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Dodam jeszcze ze Maglownice wymienialem jakies 7 miesiecy temu,
    Opony co 2 sezony mam zimowki nowe na stalowkach zawsze wywazone tak samo letnie na alusach 17" w tamtym roku nowe opony, felgi byly sprawdzane sa proste i wywazone zawsze.
    Teraz: A3 8PA Sportback 2.0 TDI CFGB 170KM/350Nm Quattro S-Line
    Wczesniej: A3 8L 1.9 TDI ASV 142KM/292Nm oddane rodzinie z przebiegiem 488 tys km

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •