Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 34

Temat: Co może powodować drgania kierownicy?

  1. #21
    piteroo21's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    A kto z was sprawdzał bicie piasty po założeniu? W instrukcjach montażu tarcz macie wypisane jakie są dopuszczalne odchyłki.

    Co z luzami drążków osiowych, końcówek? Powierzchnia sktyku tarcza-piasta, felga-tarcza?
    ALHandra serial 1,9TDI ALH 90+ ------> 120KM 269Nm------> 140KM 340Nm ------> ------>???

    piteroo21

  2. #22
    Boa7's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    AT / SZY
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    U mnie bylo wszystko sprawdzane czujnikiem zegarowym na aucie, nawet jak juz byla zalozona i bylo wszystko w tolerancji, najlepisze jets to ze z tym bylem juz nie u jednego mechanika.
    A tarcza byla bardzo nietypowo skrzywiona, miala jak by dziure w jednym miejscu, tokarz powiedzial ze dawno czegos takiego nie widzial... i zawsze sie tylko jedna tarcza krzywi.
    raz zakladalem nowe tarcze w zimie na stalowki a raz na alusy tak samo po jakism czasie, alusy tez byly kiedys sprawdzane malowane wiec wszystko jest jak ma byc.
    Piasty zakladalem nowe razem z lozyskami, oba kola.
    Koncowki kiedys juz wymienialem, jak 7 miesiecy temu wymienialem maglownice to oczywioscie byla robiona zbierznosc, drazki sa ok i dobrze ustawione.

    ogolnie zawsze wszystko robie co jest do roboty, mam auto zarejestrowabne w Austrii i tutaj na przegladnie wszystko musi byc ok a i tak sie do czegos przyczepia, wiec jak jest cos do wymiany to odrazu wymieniam, za pare miesiecy znow musze robic przeglad wiec musze z tymi tarczami to znow ogarnac...
    Teraz: A3 8PA Sportback 2.0 TDI CFGB 170KM/350Nm Quattro S-Line
    Wczesniej: A3 8L 1.9 TDI ASV 142KM/292Nm oddane rodzinie z przebiegiem 488 tys km

  3. #23
    Zanislaw's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Racibórz
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Boa7 Pokaż post
    Przy wiekszych predkosciach od 80km/h slychac jak cos huczy jak by lozysko i od juz moze 1,5 roku to slychac juz spokojnie, moze wczesniej tez bylo ale tak cicho ze sie nie zwracalo na to uwagi, czym szybciej sie jedzie tym szybciej huczy, wszyscy mowili ze Lozysko, ale po wymiane lozyska nadal jest, nie wazne czy jade na biegu czy na luzie, nie przeszkadza to w jezdzie ale moim zdaniem moze to byc z tego przegubu.
    A sprawa wygląda z tym huczeniem na zakrętach ? Czy się nasila ? Pytam bo u mnie problem z huczeniem występował tylko podczas skręcania w lewo i winny okazał się zapieczony zacisk hamulcowy z prawej strony. A byłem już umówiony na wymianę łożyska i podczas wymiany opon jeszcze przed tą umówioną wizytą znajomy, wulkanizator stwierdził włąsnie że to huczenie jest przez zapieczony zacisk. Koło strasznie ciężko się obracało. Posłuchałem i zamiast wymieany łozyska, wymienili reperaturkę zacisku hamulcowego oraz zestaw naprawczy zacisku hamulcowego. Wymieniłem odrazu tarcze i klocki na nowe Polskiej firmy MIKADO, którą polecam i huczenie ustało

    Podnieś auto na lewarku z jednej i drugiej strony i sprawdz czy niema koło oporów przy obracaniu się.

  4. #24
    boberek2022's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny

    Witam ponownie

    Odebrałam auto od mechanika I jestem właśnie po wymianie spręzyn z przodu oraz po wymianie półosi praweji przetoczeniu tarcz.
    Pierwsze wrażenie po naprawie mnie zaskoczyło bardzo pozytywnie bo jest niebo a ziemia ale teraz mam jazdę testową do tysiąca km-wcześniej po takim przebiegu pojawiały się wibracje auta I drganie kierownicy itd. Tak wieć mamy tys km prawdy.
    Wspomnę tylko że nie dało mi spokoju to co działo się z autem więc wybrałam się przed oddaniem auta do mechanika na inna niz do tej pory stację diagnostyczną, Okazało się że wczesniejsza geometria była źle zrobiona pomimo zapewnien diagnosty. Poz tym po przedstawieniu objawów I tego co do tej pory już wymieniliśmy, Pan diagnosta nr 2 sumienie podszedł do sprawy diagnozy problemu . Okazało się że nasze przypuszczenia co do półosi są trafione. Oczywiście znów nic nie zapłaciłm za kontrolę diagnostyczną, chyba za "piękne oczy". Prawa półoś okazała się zwichrowana. Co do przegubów nie miał żadnych zastrzerzeń. Sumując wymieniłą prawą półoś, spreżyny przód i zrobiłąm geometrie w innej stacji i póki co to jest super ale czas pokaże. Odezwę się po przejechaniu tys km. Mam przed soba do zrobienia jeszcze trasę ok 2000 km jednym ciągiem po okresie testowym. Tym bardziej mam nadzieję że test wypadnie ok i problem uznam za zażegnany

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Nio i radość szybko minęła Problem pozostał drgania kierownicy prawo lewo pozostały I co teraz zrobić? co to może być? pompa hamalulcowa, ABS, skrzynia biegów:'( Pomocy 🆘 :'(

  5. #25
    Boa7's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    AT / SZY
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Podnieś auto na lewarku z jednej i drugiej strony i sprawdz czy niema koło oporów przy obracaniu się.
    Jestem co pare miesiecy u mechanika i sprawdzam osobisice, kola sie kreca dobrze lekko wszystko chodzi, teraz wymienilem przeglub zewnetrzny i zalozylem przetoczone tarcze, niestety problem znow sie zaczyna. I dalej cos huczy, jak by lozysko, moze bylo jakies zlej jakosci, myslalem tez nad polosia ale jak kolega boberek2022 napisal ze nie pomoglo to juz mi rece opadaja. wie moze ktos jak sprawdzic polos czy nie jest krzywa?
    Za 3-4 tyg jade wymienic oleje i filtry to kaze sprawdzic czy to nie lozysko do tego czasu tarcze beda przetoczone i becde wiedzial ktora byla znow skrzywiona, wydaje mi sie ze lewa strona.

    Dodam jeszcze ze dokladnie te drgania sie zaczynaja symetrycznie do tego halas (jak by z lozyska) dokladnie tak samo sie zaczynaja krzywiec slychac to jak hamuje to huk jest lekko glosniejszy (jest wiekszy nacisk) i w tym samym rytmie kierownica drga , a tarcze/a krzywia sie wlasnie wtedy czuc na kierownicy lub na pedale hamulca w zaleznosci od sily hamowania.

    Wiec mysle ze jak uda sie zdiagnozowac z kad pochodzi ten halas to wymieniam i bedzie po problemie, tylko gdzie zaczyac?
    Teraz: A3 8PA Sportback 2.0 TDI CFGB 170KM/350Nm Quattro S-Line
    Wczesniej: A3 8L 1.9 TDI ASV 142KM/292Nm oddane rodzinie z przebiegiem 488 tys km

  6. #26

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Oslo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    Witam. Jestem posiadaczem A3 od niedawna lecz od samego poczatku borykam sie z problemem bicia na kierownicy. Na poczatku przygody bicie odczuwalne bylo podczas hamowania w przedziale od 90 w gore. Zostaly wymienione tarcze plus klocki przod. po okolo 3000-4000 km bicie wrocilo bylem akurat w Polsce wiec wymienilem tarcze przod plus klocki , tarcze tyl plus klocki, geometria , nowe felgi opony . wszystko spoko na kolejne 4000-5000 km (dodam ze jezdze duzo lecz wiekszosc trasy szybkiego ruchu srednio jezdze w przedziale 110-150, i co wazne nie gotuje hamulcy ) bicie powrocilo dziwny przedzial przy hamowaniu od 70 w dol. pojechalem do mechanika wziol jakis miernik zegarowy pomierzyl tarcze wyszlo tylna lewa 0,4 lecz wszystkie pisasty w normie.wymienilismy tarcze przestalo bic dodam ze mechanik potwierdzil ze zaciski spoko.i po 1000 znow wrocilo bicie plus bicie podczas jazdy powyzej 100km h . Pojechalem na ponowne wywazenie kol. Bicie sie nasililo. z rzeczy ktore zauwazylem bicie jest mocniejsze po umyciu na myjce moze i glupie albo przypadek ( dodam ze tarcze sprawdzane czy nie byly gorace przed myciem.) podczas ostrego skretu w lewo na jakims malym rondku slysze dziwny szum jakby w prawym kole auto ma dosc niski przebieg 125000km serwisowane i sprawdzane pod wzgledem przebiegu. mailo kiedys jakiegos malego dzwona ale zostalo naprawione w serwisie wszystko udokumentowane i jestem jego drugim wlascicielem. Koledzy pomozcie bo przestaje byc to smieszne a koszty ktore sie generuja osiagaja ciekawy poziom

  7. #27
    Boa7's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    AT / SZY
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Zakupilem akurat nowsza a3 niz co ponizej pisalem, ale rozmawialem jeszcze raz z mechanikiem ktory mi sie zajmowalem autem, powiedzial mi ze coraz czesciej ma takie przypadki ze sie tarcze krzywia.
    Ostatnio jakos podlapal temat od tokarza ktory mu juz pare razy toczyl tarcze jak byly skrzywione, ja rozmawialem wlasnie z tesciem (tez tokarz) i mi potwierdzil jego terorie jezeli chodzi o tarcze.
    Przy produkcji sa zle schladzane i pozniej wracaja do pierwotnej formy, ale nie rozumie czemu akurat w a3 kach ten problem najczesciej istnieje.
    Ja mialem jakies 3-4 komplety tarcz z 3 roznach firm (pierwsza nie znana od wczesniejszego wlasciciela), druga TRW (mysleme ze byla felerna ) dlatego trzecia tez TRW czwarta ATE, po jakims czasie ciagle sie krzywily.
    TRW zazwyczaj 1-2 tys km, ATE wytrzymalo 4-6 tys km (przy spokojnej jezdzie)
    Wracajac do mojego mechanika, jak zaklada nowe tarcze w a3kach (gdzie klient mial krzywe) jedzie na autostrade depta po hamulcach zeby je rozgrzac na maxa i sie lekko pokrzywia jak by to sie stalo po 1-2 tys km, jedzie do tokarza toczy je na prosto i zaklada ( takie dodatkowe hartowanie stali ) podobno pozniej jest spokoj.
    Ja do konca nie moglem w to uwierzyc bo mialem 3 rozne firmy i kazda by produkowala taka lipe?
    Jak zaloze do starej a3ki nowe tarcze i je zahartuje i bedzie to dzialac to dam znac, ale to jeszcze troche zejdzie do tego czasu.
    Teraz: A3 8PA Sportback 2.0 TDI CFGB 170KM/350Nm Quattro S-Line
    Wczesniej: A3 8L 1.9 TDI ASV 142KM/292Nm oddane rodzinie z przebiegiem 488 tys km

  8. #28

    Data dołączenia
    Nov 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Opel Corsa B 1.5D, Omega B 2.0 16V
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    8L 1.9TDI ALH 99r.
    Cześć.
    Od czasu kupna borykam się z luzami na kierownicy. Na przeglądzie koła były sztywne(pod kątem luzów na drążkach). Jadąc po dziurach czuć bicie na prostej i skręconej kierownicy.

    Ktoś ma/miał podobny problem? Od czego zacząć diagnozę?

  9. #29

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlaskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    33 razy

    Domyślny

    Witam ...

    Pacjent to : A3 Sportback 1.9 TDI 2007 rok.

    Panowie podpowiedzcie co może być przyczyną bicia kierownicy od 120km/h w górę.Zakładałem już 5 komplet felg + wyważenie i problem nie znika przy 120 w góre nadal są drgania na kierownicy,jadąc 130-140 km/h (oczywiście bicie jest) puszczając gaz problem znika i bicie ustaje .Bicie w kierownicy nie zawsze się pojawia natychmiast po przekroczeniu magicznego progu 120 km/h.Czasami przy 130 mogę przejechać 10-15 sekund i bicie wpada na kierownicę .Dodam ,że obecnie jeżdżę na kołach 16 calowych ,a po założeniu 17 cali -bicie na kierwonicy wróciło z 3 krotną siłą ,telepało kierownicą dość mocno.Zawieszenie sprawdzone na szarpakach, amorki tył nowe i zero poprawy.
    Ostatnio edytowany przez Pavlos2 - 21-01-18 o 10:47

  10. #30
    Czary's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KOS
    Auto
    Audi quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Przegłuby wewnętrzne były sprawdzane?

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •