Pokazane rezultaty 1 do 10 z 10

Temat: dziwny problem podczas przyspieszania

  1. #1

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny dziwny problem podczas przyspieszania

    Witam, szukałem na forum ale nie znalazłem żadnego podobnego problemu(gdyż mój jest specyficzny). Gdy jadę powyżej 110 km/h i chce przyspieszyć (bieg 5-gaz w podłodze) i od około 120 km/h wyczuwalne jest przyspieszanie hmm można by nazwać harmoniczne. To znaczy autko nie przyspiesza jednostajnie tylko co jakiś czas wcale nie przyspiesza, żeby potem prędkość wzrosła dość gwałtownie... Takie szarpanie(chociaż przy tej prędkości to raczej dziwne)
    obrotomierz rośnie jednostajnie, a prędkość właśnie nie-podejrzewam problemy z turbiną(może zanieczyszczona??)
    dodam że mam silnik 1.9tdi AHF 110km@140km(wirus)
    pozdrawiam.

  2. #2

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Czeladź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    skoro prędkość obrotowa rośnie ,a samochód nie przyśpiesza to stawiam na uślizg sprzęgła

  3. #3

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    ona rośnie tylko nie jednostajnie czuć takie szarpanie...
    im większa prędkość tym te przyspieszanie jest bardziej nierówne np. przy 160km/h już bardzo widocznie widać, że samochód szarpie...

  4. #4
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez grucha2666 Pokaż post
    obrotomierz rośnie jednostajnie, a prędkość właśnie nie-podejrzewam problemy z turbiną(może zanieczyszczona??)
    objaw w żaden sposób nie wskazuje na uślizg sprzęgła gdyż wskazówka obrotomierza nie skacze, zrób logi dynamiczne grup 003, 008 i 011 (tylko każdą z osobna) i zobaczymy co szwankuje, dodatkowo możesz zrobić po dwie grupy naraz tj. 008 z 010 i 011 z 010.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  5. #5

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    heh możesz mi wyjaśnić trochę mniej skomplikowanymi terminami co mam zrobić? bo niewiele zrozumiałem co mam zrobić... jakie logi? ocb?

  6. #6

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Garwolin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Musisz sobie ZVagować sfoją furkę. Logami(kodami błędów) sprawdzasz jakie są błędy

  7. #7

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    aha ok, to będe mógł zrobić dopiero w przyszły weekend, poszukam tych logów/błędów co napisał Sztomel. One są w jakieś podgrupie(silnik itp?) bo ostatnio jak podłączałem pod Vaga, żeby sprawdzić jedną rzecz to problem był z ustaleniem generalnie gdzie szukac...

  8. #8
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez grucha2666 Pokaż post
    aha ok, to będe mógł zrobić dopiero w przyszły weekend, poszukam tych logów/błędów co napisał Sztomel. One są w jakieś podgrupie(silnik itp?) bo ostatnio jak podłączałem pod Vaga, żeby sprawdzić jedną rzecz to problem był z ustaleniem generalnie gdzie szukac...
    Odczyt błędów zapisanych przez sterownik silnika a logowanie statyczne bądź dynamiczne to dwie różne rzeczy.
    W celu odczytu błędów zapisanych w sterowniku silnika podłączasz VAG do gniazda diagnostycznego i przekręcasz kluczyk w stacyjce w pozycję zapłon, wchodzisz w Select a następnie 01 Engine, potem klikasz na ikonkę "Fault Codes" i odczytujesz kody i opis błędów jakie wyświetli i albo je sobie kopiujesz do notatnika albo robisz zrzut ekranu albo odpisujesz kody na kartkę i kasujesz kody naciskając na ikonkę Clear Codes i następnie czekasz czy ewentualnie któryś z kodów się pojawi ponownie - jeśli się któryś pojawi to oznacza to trwałą usterkę, którą najpierw trzeba usunąć naprawiając dany podzespół a potem kod błędu da się dopiero skasować bez ponownego jego pojawienia się.
    Jeśli chodzi o logi statyczne to uruchamiasz silnik a następnie wchodzisz w 01 Engine a potem klikasz w 08 Meas. Block i wyskakuje Ci plansza z możliwością wpisania z lewej strony w 3 okienkach (jedno pod drugim) trzech różnych grup jakie chcesz zlogować - zalecam wpisać tylko jedną grupę w górnym lewym okienku np. 003 (wybierasz ją przyciskami góra/gół czyli Up/Dn i już wtedy w pozostałych okienkach po prawej stronie w poziomie ukazują się odczytywane na bieżąco wartości i jeśli w takiej konfiguracji wciśniesz na ikonkę na dole ekranu "Log" to pokażą się dodatkowe ikonki na dole "Start" i "Done Close", wciskając wtedy na ikonkę start włączasz log statyczny wybranej przez Ciebie grupy czyli w tym przypadku 003 (dotyczącej pracy zaworu EGR) i odczekujesz około 20 do 30 sekund a następnie klikasz w ikonkę "Stop" (wtedy log zostaje wstrzymany), klikasz następnie w "Done Close" i log już jest zapisany w pamięci programu a jeśli zamiast "Done Close" klikniesz w ikonkę "Resume" to log będzie dalej kontynuowany (ale nie ma sensu tego robić). Tak właśnie wygląda log statyczny (czyli na postoju jak silnik pracuje na wolnych obrotach) a jeśli chcesz wykonać log dynamiczny tej samej grupy czyli 003 to wciskasz na ikonkę "Log" i na razie wstrzymujesz się z kliknięciem na ikonkę "Start". Ruszasz samochodem rozpędzając go na 3 biegu do 1500 obrotów i trzymając pedał gazu by utrzymać tę wartość obrotów (jadąc na prostej poziomej drodze) wciskasz wtedy na tym 3 biegu gwałtownie i całkowicie do oporu pedał gazu w podłogę i jednocześnie klikasz na ikonkę "Start" - zaczyna się zapis logu dynamicznego. Rozpędzasz się cały czas z wciśniętym do oporu pedałem gazu w podłodze na 3 biegu aż silnik osiągnie 4200 obrotów i wtedy najpierw klikasz na ikonkę "Stop" a potem odpuszczasz całkowicie pedał gazu i zatrzymujesz samochód lub zjeżdżasz nim sobie na pobocze. Klikasz następnie w "Done Close" i log dynamiczny grupy 003 jest już zapisany w pamięci programu VAG. Aby zlogować statycznie lub dynamicznie następną istotną grupę to postępujesz tak jak wcześniej opisałem z tym, że w okienku wyboru grupy ustawiasz np. na grupę 008 (wskazania dawkowania paliwa i przepływomierza) lub 011 (wskazania rzeczywistej wartości ciśnienia doładowania turbosprężarki). Opisana procedura dotyczy programu VAG-COM w wersji 311.2 N czyli najstabilniejsza i wg mnie najlepsza wersja (tylko w języku angielskim ale dla mnie bez różnicy).
    Po takim logowaniu zamykasz sobie potem okno dialogowe programu VAG-COM, wchodzisz w "Komputer" - "partycja C" - "Program Files" - "VAG-COM" - "Logs" i wyświetli się lista ostatnio zlogowanych grup (statycznych i dynamicznych - w zależności jakie zrobiłeś) i logi zapisane są w formacie csv. Zaznaczasz sobie i kopiujesz następnie wybrany log i wchodzisz na necie na stronę vaglog.rtnet.pl i wpisujesz tam swój adres e-mail i klikasz na OK aby założyć sobie swoje konto i postępujesz dalej zgodnie z instrukcjami i wklejasz skopiowany wcześniej swój wybrany log i potem kopiujesz link - odnośnik do danego logu i wklejasz go w dziale "Diagnostyka" naszego forum zakładając swój nowy temat np. "Proszę o analizę moich logów" i wtedy my po otwarciu wklejonego linku mamy podgląd w wartości zapisane podczas logu i możemy wtedy oceniać czy silnik i jego podzespoły funkcjonują poprawnie czy szwankują i dajemy Ci następnie wskazówki co zrobić i sprawdzić by naprawić niedomaganie w pracy silnika.
    Najistotniejsze grupy dla silników TDI to grupy :
    000 logowana statycznie w trybie Meas Block (bloki wartości mierzonych) oraz w trybie Basic Settings (nastawy podstawowe) aby zlogować 000 w trybie BS wystarczy przy trybie Meas Block kliknąć w dolną lewą ikonkę ekranu "Switch to Basic Settings" i tak logować przez około 30-40 sekund i zamknąć log. Potem grupy 001, 003 (BS i MB), 004 (BS i MB), 007 (MB), 008 -tylko dynamicznie, 010 (MB), 011 (MB i BS), 013 (MB statycznie). Co do wartości w danych grupach są z lewej strony podane prawidłowe wartości a z prawej wartości odczytywane aktualne, które mogą a nie muszą się mieścić w zadanych wartościach - jeśli coś z silnikiem nie jest OK). Podaje przykład bloków wartości mierzonych dla silników TDI VP - na pompie wtryskowej :
    http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=347&start=0
    oraz bloki wartości mierzonych dla silników TDI PD - na pompowtryskiwaczach :
    http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=224&start=0

    oraz niektóre kody błędów dla silników TDI VP :
    http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=345
    ogólnie zachęcam do czytania działu "Ciekawostki" na forum.tdi-tuning.pl
    Ostatnio edytowany przez Sztomel - 23-04-10 o 14:55
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  9. #9

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    dzieki wielkie że wszystko wyjasniles postaram sie to wszystko zrobic i dać znać na forum pozdrawiam

  10. #10
    Sensej's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnobrzeg/Kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    67 razy

    Domyślny

    ja myśle, że dwumas może też już sie konczyc

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •