Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: Pomocy!blokada Silnika

  1. #1
    MaciaS3's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    GdyniaPL/Chard UK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny Pomocy!blokada Silnika

    Ok pare dni temu ujrzałem podczas jazdy krotkotwały dym z pod maski podczas jazdy ... zatrzymalem sie otworzylem maske i dodalem troszke gazu poczym auto samo zgaslo ,, odpalilo i jak dojechalem do domu to zgaslo znowu i juz nie odpalilo ... probowalem go odpalac jeszcze ale to nic nie dalo i wydobyl sie znowu dym i juz nawet nie ma dźwieku ze rozrusznik zaskakuje ,, mechanik przyjechal do mnie i po sprawdzeniu i probowaniu odpalania z liny i na prad i nic nie dalo .. po czym probowal poruszyc tym kolem z paska i nawet nie chcialo drgnac a mowi ze powinno sie krecic samo i ze silnik jest zblokowany i prawdopodnie musze wymienic caly silnik ... a dodal ze mogla jeszcze pojsc pompa oleju

  2. #2
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    na kolo pasowe walu korbowego idzie zalozyc nasadke i klucz.ustaw dzwignie zmiany biegow w pozycji luz i sprobuj okrecic,jezeli nie pojdzie to masz problem na lini wal korobowy tloki.mechanik wcisnal Ci troche sciemy bo samo na pewno nie powinno sie krecic to kolo, jest sprezanie w komorze spalanie wiec nie bedzie to krecici sie tak jak kolo auta,ale zwyklym kluczem z nasadka powinienes okrecic.nie bardzo wiem co mam uszkodzona pompa oleju z niemozliwoscia okrecania silnikiem
    Who I am? I am a the Champion.

  3. #3
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez PROSTO Pokaż post
    nie bardzo wiem co mam uszkodzona pompa oleju z niemozliwoscia okrecania silnikiem
    uszkodzona pompa oleju = brak smarowania = zatarcie silnika, czasem bywa i tak, że kontrolka ciśnienia oleju nie zdąży w porę zareagować. Miałem rozbitą miskę olejową i sucho w silniku a kontrolka ciśnienia oleju nawet się nie zapaliła. Przy sprawdzaniu czy tłoki się przesuwają w cylindrach odkręć świece zapłonowe by pozbyć się kompresji i wtedy kręć wałem albo wbij 5 bieg i pchnij auto z podniesioną maską a druga osoba niech popatrzy na koło pasowe wału czy się obróci.
    Ostatnio edytowany przez Sztomel - 04-05-10 o 16:25
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  4. #4
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    ogolnie wiem z czym sie wiaze uszkodzenie pompy olejowej,ale MaciaS3 napisal
    Cytuj Oryginalnie napisane przez MaciaS3 Pokaż post
    dodal ze mogla jeszcze pojsc pompa oleju
    ja to odebralem w ten sposob iz po wymianie pompy bedzie ok.sprezanie jest ale nie takie jak w dieslu wiec powinno isc bez wykrecania swiec
    Who I am? I am a the Champion.

  5. #5
    MaciaS3's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    GdyniaPL/Chard UK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny

    No bylo tak - mechanik probowal go przekrecic kluczem z nasadka w obie strony i nic , a wczesniej gdy byl jeszcze na chodzie poszedl z niego dym , nie wiem co tam sie spalilo a potem to juz jak dodalem mu gazu na luzie to mi zgasl a potem juz wiadomo zdechł calkowicie

  6. #6
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    mechanik sprobowal i nie dalo rady to nic dobrego to nie wrozy,bedziesz musial przymierzyc sie do zakupy silnika.ewentualnie wyciagnac glowice i zobaczyc jak duze sa uszkodzenia
    Who I am? I am a the Champion.

  7. #7
    MaciaS3's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    GdyniaPL/Chard UK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny

    hmm no własnie wiec albo remont slinika albo poprostu nowy wstawic , ale z tego co wiem to remontu sie nie oplaca robic a i wymiana calego silnika to tez nie malo roboty jest

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •