Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: Dziwne dźwięki z przodu i z tyłu

  1. #1

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny Dziwne dźwięki z przodu i z tyłu

    Witam!
    Mam dwa problemy, może zacznę od tego z przodu.
    Przy prawym przednim kole w trakcie jazdy słychać taki głuchy, niemetaliczny dźwięk, jest on najbardziej zauważalny jak mam skręcone koła i są jakieś nierówności, a towarzyszy temu także taki cyknięcie, strzelanie przy końcowej fazie hamowania, albo jak tylko ruszam, a ostatnio nawet podczas jazdy na wprost. Byłem u dobrego, sprawdzonego mechanika ale on mówi że nic tam nie ma luzów(przynajmniej w zawieszeniu).

    Drugi problem tyczy się tylnego prawego koła, jak najadę na jakąś studzienkę albo dziure jest dźwięk coś pomiędzy skrzypieniem, a trzeszczeniem. w bagażniku wszystko sprawdzone nic nie lata.


    Jeżeli miał ktoś jakieś podobne objawy, czekam na sugestie.
    Pozdrawiam

  2. #2
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    cos nie przylozyl sie Twoj mechanik-wyglada to na przegub,a przypadkiem na niskich biegach tego nie slychac?
    z tylu nie ma co za bardzo skrzypiec czy trzeszcze tam masz belke i chyba ze tuleje odzywaja sie.slychac to tylko jak najedziesz na studzienke czy na nierownosciach tez?
    Who I am? I am a the Champion.

  3. #3

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    no właśnie powiem tak, w poprzednim samochodzie miałem walnięty przegub i były te trzaski bardzo odczuwalne przy przyśpieszaniu na niskich biegach, a szczególnie przy skręconych kołach. Tutaj mam tak że na równej drodze jest cisza, a jak jade wolno na 1 biegu na jakiś nierównościach, odczuwam coś takiego jakby koło luźno latało w góre i w dół.

    Natomiast tył jest szczególnie słyszalny podczas uskoków, bądź lekkich górek(studzienki itp)

  4. #4
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    jedyne co Ci moge poradzic bez ogledzin (zreszta nie tylko ja) to przejazd przez stacje diagnostyczna.za ruch gora-dol odpowiada sworzen kulisty, amortyzator badz wahacz
    Who I am? I am a the Champion.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •