Strona 25 z 84 PierwszyPierwszy ... 1523242526273575 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 241 do 250 z 838

Temat: SWAP hamulce 280 > 288 > 312 oraz tylne 232 > 256

  1. #241
    Scythe's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sokółka
    Auto
    Audi Ałosiem
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Tominator Pokaż post
    Nie ma szans. Jezeli tarcze ci sie krzywia to masz je albo bardzo slabej jakosc albo jezdzisz za ostro. Rozwiazanie w pierwszym wariancie to zakup lepszych tarcz high carbon co zalatwi problem albo w drugim wariancie lepsze zaciski z adapterami na przod, wieksza tarcza, wiekszy klocke, wiecej tloczkow
    Chyba za ostro jezdze ;p 288 to za malo, 312mm tez.. a ze sie trafily zimmermany 321mm na dwa rozstawy, to się zastanawiałem czy nie pęknie zamiast 312mm.

    Masz jakieś zestawy na sell?

    Wysłano z Samsunga Grand Prime przy użyciu Tapatalka

  2. #242
    grinch's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CRY/LC
    Auto
    Audi Turbo Quattro
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    A załóż 312 na przodzie i tyle do tego tarcze i klocki z najwyzszej półki i to spokojnie obsłuży 250 PS.
    Jeździłem takim golfem i hamuje rewelacyjnie nawet w ekstremalnych sytuacjach, a to dlatego że przód tak nie nurkuje jak przy zestawie 312/256.

  3. #243
    sarin's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    143 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Scythe Pokaż post
    Masz jakieś zestawy na sell?
    zdajesz sobie sprawę, że jak napisze "mam" to dostanie bana?
    [*] Jurek warhammer - 14.08.2015

  4. #244
    Scythe's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sokółka
    Auto
    Audi Ałosiem
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sarin Pokaż post
    zdajesz sobie sprawę, że jak napisze "mam" to dostanie bana?
    Teraz jest mi głupio, więc czekam na PW

    Wysłano z Samsunga Grand Prime przy użyciu Tapatalka

  5. #245
    Aris2c's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ateny
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    witam klubowiczów. wiem ze pewnie już to było przerabiane ale wybaczcie. jestem w trakcie robienia swapu w mojej a3 8l zakupiłem już zaciski z jarzmami tarcze 312 mm ( zaciski się już piaskują i malują proszkowo) klocki kupie Fedoro a tarcze na razie używane ate(będą przetoczone) dojadę je i wtedy zmienię na OZ. moje pytania: jaki płyn polecacie? ( Motul czy Febi lub jakiś inny dobry) jakie przewody w oplocie( chodzi mi o markę)? i czy coś jeszcze trzeba do tego swapu? dzięki wielkie.

  6. #246
    Tominator's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Trochę szybsza Cordoba
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    Motula bym zalal, bo jakos cenowo nie jest to tragedia i nie zniszczy Ci budzetu domowego, wymiana ile wyniesie 50zl wiec chyba dramatu nie ma. Co do tarcz to powtarzam jeszcze raz nie ma sensu kupowac tarcz 312mm nie qiadomo jakich z gornej polki bo i tak je zmeczycie bardzi szybko. A3 nie jest takim lekkim autem i wymaga wiekszych hebli do poprawnego dzialania, nie mowie nawet juz i wersjach quattro ktore sa jeszcze ciezsze. Kolego lewian czekam tez na info w sprawie zawartosci wegla w tarczach zimmermana tak chwalonych na tym forum, a pojezdzanych i masakrowanych na innych. Dobre firmy nie wstydza sie podawac takich informacj tak jak to robi np EBC i bez problemu mozna to znalezc na ich stronie a u zimmermana jakos nie moge sie doszukac

  7. #247
    Scythe's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sokółka
    Auto
    Audi Ałosiem
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Właśnie u mnie Zimmermanny 312mm dostały baty po 3kkm.. Uprzedzam, że nie pałowałem hamulców od samego początku, bo aż tak durny nie jestem

  8. #248

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3City
    Auto
    S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    ja katowałem zimmermanny nawiercane przez jakieś 70kkm (312x25 256x22), fakt popękały i się lekko zwichrowały ale miały 22mm grubości z 25 wiec maja prawo
    trzeba pamiętać że łatwo każda tarcze załatwić jeżeli jest coś nie tak np z zaciskiem lub jarzmem np mocowanie zacisku zapieczone

    a tak btw ma ktoś namiar na forumowicza Pawel-2005 ? jak coś to na pw proszę lub ewentualnie info kto ma jarzmo z wiadomo jakiego auto pod 280x22 na tył

  9. #249
    Aris2c's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ateny
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    a co ze swapem na tyl jakie zaciski tarcze itp.

  10. #250
    elemenateur's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DGL // ZS
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    45 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Tominator Pokaż post
    Motula bym zalal, bo jakos cenowo nie jest to tragedia i nie zniszczy Ci budzetu domowego, wymiana ile wyniesie 50zl wiec chyba dramatu nie ma. Co do tarcz to powtarzam jeszcze raz nie ma sensu kupowac tarcz 312mm nie qiadomo jakich z gornej polki bo i tak je zmeczycie bardzi szybko. A3 nie jest takim lekkim autem i wymaga wiekszych hebli do poprawnego dzialania, nie mowie nawet juz i wersjach quattro ktore sa jeszcze ciezsze. Kolego lewian czekam tez na info w sprawie zawartosci wegla w tarczach zimmermana tak chwalonych na tym forum, a pojezdzanych i masakrowanych na innych. Dobre firmy nie wstydza sie podawac takich informacj tak jak to robi np EBC i bez problemu mozna to znalezc na ich stronie a u zimmermana jakos nie moge sie doszukac


    nie czepiaj się to bez sensu. Tak samo jak nie ma co drążyć jego historii o tym że klocki hamulcowe zimmermanna są robione w Sinsheim. Każdy handlowiec - także lewian poleca swoje towary i trzeba to zrozumieć.
    Tarcze Zimmermann to wysoka póła, klocki to żaden szał.
    Na stronie zimmermanna brakuje mi info o ich rzekomej współpracy z czołowymi producentami. Uważam że gdyby taka była to o lepszą i zarazem bezpłatną reklamę trudno ale widocznie w Zimmermannie nie mają na to czasu.


    Aris2c - płyn hamulcowy weź albo ate typ 200 - dobre parametry sympatyczna cena albo jeśli ma być szał motul rbf - wyższa cena ale parametry już naprawdę high end.
    Zadowolenie klientów bezcenne


    Najniższe ceny na części oraz oleje motul gg 347504, tel 663 962 604 , Rabat dla A3-club!

Strona 25 z 84 PierwszyPierwszy ... 1523242526273575 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •