Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: [8L] Olej czy brudna woda co to jest

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Głogów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny [8L] Olej czy brudna woda co to jest

    Witam chcialem wyczyscic przepustnice dzis!i zaiwazylem ze jak sciagne rure ta co jest doczepiona do przepustnicy jest w niej olej?tak jakby nakapalo rozpuszczony smar!czy to normalne?aha ta rura idzie do przeplywomierza i filtr powierz.o ta mi chodzi aha i przy koncu tej rury jest polaczona miejsza rura ktora idzie jakby pod korek gdzie sie wlewa olej i tutaj mam ja poprzerywana i jak dotkne palcem leci powietrze !mysle ze bede musial wymienic cala zabudowe od pudelka na filtr powietrza do przepustbicy !moze ktos powie jak to okreslic jaka nazwa?

  2. #2
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny


    Tutaj masz schemat - tyle, że od mojego silnika. Na czerwono zaznaczyłem to o co pytałeś czyli rurki odpowietrzające - tzw. odma. Ja też właśnie zauważyłem teraz, że mam to podziurawione. Zasyfiło mi cały silnik. Sprawdź też rurke (na schemacie nr 2) - u mnie też jest dziurawa.

    A odnośnie pierwszego pytania to wydaje mi się, że to naturalne. Ten "smar" to opary oleju przedostające się tam właśnie przez odmę. Właśnie to trzeba wyczyścić z przepustnicy i tego dolotu plastikowego.

    PS. Może ktoś wie jaki koszt jest tego kompletu - nr 5 i 2?

    [ Dodano: Nie 22 Kwi, 2007 17:49 ]
    hmm do twojego to chyba jest ten drugi rysunek na dole Pewnie chodzi Ci o tą rurkę nr 13. Ale to to samo - tylko masz tego trochę mniej

  3. #3
    pimpa13's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnobrzeg
    Auto
    Audi A3 Sportback 2.0TDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Z tego co mi sie obiło o uszy to tą odme dziurawia sie jak silnik jest na końcówce.
    Nie znam sie za bardzo ale kumpel tak mi kiedys cos mówił
    CC 700 30KM R.I.P.
    MEGANE 98KM R.I.P.
    A3 1.6 102KM R.I.P.
    A3 2.0 TDI 173KM 408nm LIVE


    Zakład Obrotu Nawozami
    Sprzedaż hurtowa nawozów rolniczych,węgla,cementu
    tel 158554799

  4. #4
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    To trochę zbyt idące wnioski. Te gumy się po prostu starzeją. Są blisko silnika - poddawane wysokim temperaturom. I najważniejsze to to, jaki kto olej leje. Od mineralnego całe te rurki wypełniają się szlamem przez co stają się mniej drożne i mniej elastyczne - wynik pękanie. W moim przypadku jedna podpórka się ułamała i rurki się opierały bezpośrednio o metalowe uchwyty itp i przez to się poprzecierały wszędzie.
    Dla zainteresowanych: na nowy komplet musiałem wybulić 253 zł...(Audi Auto Viva), szewczyk przeszedł samego siebie i chciał za to ponad 350 zł
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •